STRETCH JOGA

Lektor / Instructor: Lucia Drozdová

Miesto konania / Venue:
Veľká sála / Main room

Termíny / Schedule:
momentalne nebezi

Cena / Price

6€

Možnosť využiť MultiSport
/ MultiSport applicable

Stretch joga

O KURZE:

Na lekcii Stretch jogy sa budeme snažiť prostredníctvom asan, čiže pozícii, napínať a posilniť svaly a podporiť mobilizáciu kĺbov. Táto joga je zameraná na cvičenie, počas ktorého sa udržuje statická fáza, ktorá uprednostňuje napínanie šliach, svalov a kĺbov. 

Cieľom je zbaviť sa bolesti spôsobenej zlým držaním tela a mať ho pružnejšie, uvoľniť stuhnuté svaly spôsobené hlavne sedavým zamestnaním. Ale keďže ide o jogu, počas pozícii, sa zameriame aj na správne dýchanie, aby sa prana voľne pohybovala a pomohla tieto bolesti odblokovať. Pranayama, čo v sanskrite znamená, ovládanie dychu, ale aj poznanie jej energie. Je to kľúč, ktorý umožňuje prístup k procesu samoliečenia prostredníctvom dýchacích techník, ktoré ovplyvňujú nervový systém a majú priaznivé účinky proti stresu.

Príďte si počas hektického dňa dopriať toto skvelé cvičenie, urobiť niečo prospešné pre svoje telo. Lebo ono vám to viacnásobne vráti späť. 😉 Nielen na fyzickej, ale aj duševnej úrovni.

ABOUT THE CLASS:

We try on this Stretch yoga lesson to stretch and strengthen muscles through different asanas – postures, as well as stimulate joints flexibility. This yoga focuses on exercise during which we remain static for a period of time and that way stretches muscels, joints and tendons.

Our aim is to relieve the pain that comes from incorrect body postures and to gain more flexibility, soften stiff muscles which we usually have when working seated for long time. We also focus on proper breathing, so prana can easily move and help get rid of the pain. Pranayama which in sanscrit means breath control as well as knowing its energy. It is a key to enable self-healing process, providing benefits to your nerve system and anti-stress effect.

You are more than welcome to join this lesson during the busy day to do something greatly beneficial for your body 😉 Your body as well as your soul will return this effort million times.