LUCIA DROZDOVÁ

Som lektorka Yin Jogy, Hatha Jogy, Sound healing a Majster Reiki. Môj príbeh s jogou sa zrodil úplne náhodou. Ale ako hovoria osvietení majstri, náhoda neexistuje. V roku 2017 som aj ja som začala navštevovať školu jogy v Bologni a po každej hodine jogy, ktorú som absolvovala, sa vo mne vynárali otázky, na ktoré som si nevedela odpovedať. Napríklad ako je možné, že moja myseľ, moje srdce a moja duša sú zladené rovnakým spôsobom? Ako to, že pokoj a šťastie prenikli do môjho tela? Ako to, že sa môj život stal viac svetlým? Som v úplnej harmónii a pohode.

Nenechala som to a snažila som sa nájsť odpovede na moje otázky. Začala som v ašrame v Indii, kde som absolvovala 500 hodinový kurz, aby som sa stala učiteľkou jogy. Veľmi sa mi páčil štýl Hatha a Yin jogy. Na kurze som sa okrem iného dozvedela, že neexistuje len fyzická časť jogy ale predovšetkým tá duchovná časť, ktorá predstavuje modlitbu tela, mysle a duše, kde sa s jediným nádychom sústredíme na prítomný okamih.

Milovať a rešpektovať samých seba, je v joge veľmi dôležité. Cítiť a uvedomiť si vlastný limit, milovať ho a rešpektovať ho aj vo svojom každodennom živote. Ako čas ubiehal moje skúsenosti a moje vedomosti o sebe ma viedli k prehlbeniu Yin jogy a meridiánov. V inom, dalšom ašráme v Indii, som sa dozvedela o význame Yin časti v našich životoch aj o tom, že neexistuje Ying bez Yangu a naopak.

Další kurz, ktorý som študovala a absolvovala v Indii, je Sound healing a Majster Reiki. Oboje majú dočinena s energiou, ktorú nám dáva vesmír a matka Zem. Prostredníctvom sprostredkovateľa, ktorý kladie ruky, alebo používa zvuky všetkého druhu, dokonca aj svojho vlastného hlasu, sa vytvára vibrácia, ktorá umožňuje, aby všetky bunky ktoré sú v disharmónii v našom tele boli obnovené do pozitívnej energie. Zablokované miesta, ktoré sú v tele, sa vďaka tejto energii uvoľnia a bunky sa doslova transformujú. Telo, myseľ a duša sa harmonizujú a cítime sa v dokonalej rovnováhe.

Moja lekcia začína prvotným zvukom OM, zvukom všetkých zvukov, alebo spievaním mantry. Zvuk prináša vibráciu a energiu do miestnosti, s ktorou začíname modlitbu tela a duše.

Aj napriek získaným vedomostiam a skúsenostiam, som neustále v hľadaní seba samej, vnútorného šťastia a objavovania krásy jogy. Je pre mňa nesmierne dôležité, aby som vyjadrila a odovzdala svoje poznanie, múdrosť tejto krásy, ktorú nazývame joga, a ktorá v skutočnosti obklopuje celý náš život. Nevenujeme jej však dostatočnú pozornosť a vedomie a preto riskujeme, že môžeme stratiť najdôležitejšiu vec, ktorou je súčasný moment.