Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Spiritualita v každodennom živote

Spiritualita v každodennom živote

Ovplyvňuje naša spiritualita náš každodenný život? Má dopad na náš pocit šťastia, úspechu či naše
vzťahy?

Na praktickom workshope s Olegom Šukom a Veronikou Holíkovou sa budeme venovať otázkambdelého života pri výzvach, ktoré na nás kladú situácie bežného života.

 

Budeme pracovať na dvoch úrovniach: psychologickej a spirituálnej.

 

V rámci práce na psychologickej úrovni (sprevádzanej Veronikou) sa budeme venovať vzťahu so sebou samým/ou. Účastníci budú mať možnosť rozšíriť svoje uvedomenie o vzorcoch a mýtoch, ktorými žijú, vnímať ako ovplyvňujú ich životy, ale najmä podporiť seba samú/ého pomocou kontaktu so svojimi vnútornými spojencami, zdrojmi a sebaláskou.

 

Prácu na psychologickej úrovni bude striedať prax meditácie, všímavosti a práca s prekážkami na duchovnej ceste, ktorou nás prevedie Oleg. Priestor dostane aj umenie. V prípade priaznivého počasia budeme pracovať v neďalekom parku.

 

Workshop vám pomôže :

- posilniť prax súcitu a všímavosti pomocou sprevádzanej meditácie a meditácie v tichu,

- bdelo zachádzať s emóciami a použiť ich v prospech vašich vzťahov,

- nahliadnuť na svoje tendencie v správaní a ich význam,

- pomocou umeleckých techník a kontaktu s telom vnímať vlastný tok životnej energie,

- osvojiť si techniky, ktoré budete môcť aplikovať v každodennom živote,

- spoznať význam rituálov.

 

android-wallpaper-beach-foam-533923(1)

 

„Kiež sa krása toho, čo miluješ, stane tým, čo robíš.“
-Rumi

 

Suk-Oleg-300x300

Oleg Šuk,

DDPSN (jeho buddhistické meno Šin Džom) sa narodil roku 1964 vo východnomKazachstane v meste Ust-Kamenogorsk v rodine s poľsko-ruskými koreňmi.Študoval architektúru v tedajšom Sovietskom zväze a neskôr v Bratislave na Fakulte architektúry. Vroku 1987 sa po skončení štúdia oženil so svojou manželkou Zuzanou. V roku 1988 sa spolu začalizúčastňovať vtedy ilegálnych zenových ústraní v Prahe a v Poľsku (tieto aktivity boli v Československuzakázané).Po nežnej revolúcii v novembri 1989 založili zenovú skupinu v štýle školy Kwan Um v Bratislave aneskôr v Košiciach, kde teraz žije s dvoma deťmi a pracuje v základnej umeleckej škole.Oleg Šuk, JDPSN je opátom Slovenskej zenovej školy Kwan Um. Po 20 rokoch výcviku mu zenovýmajster Wu Bong udelil 19. septembra 2009 vo Varšave Inku (povolenie vyučovať).Celý svoj život zasvätil umeniu. Je vedúcim učiteľom Zenových centier v Košiciach a Bratislave (tiežzenových skupín v Piešťanoch, Považskej Bystrici a v Žiline), ďalej v zenových centrách v Brne,Olomouci, Zlíne (ČR), Petrohrade a v Rostove na Done (Ruská federácia).

 

 

Veronika Holikova

Veronika Holíková,

Mgr. má skúsenosti z oblasti klinickej psychológie a poradenstva, v minulostipracovala so závislými ľuďmi a marginalizovanými skupinami spoločnosti. Aktuálne pracuje prevažnepre firemných klientov v korporátnom prostredí. Témy osobnostného rozvoja a rozvíjania nášhopotenciálu sú jej blízke, venuje sa aj kariérovému poradenstvu a manažmentu konfliktov, zaujíma jupráca so stresom a vnútornou kritikou. Je frekventantkou výcviku v procesorientovanej psychológii.Vo svojej práci vyžíva techniky psychoterapie a koučingu, veľmi rada pracuje so snami. Miluje more,život a dobré jedlo. Žije a pracuje v Bratislave.

 

 

 

Harmonogram :

Sobota 29.9.: 9:00 – 18:00

Nedeľa 30.9.: 9:00 – 13:00

Cena : 80 Eur pri registrácii do 7.9.
          100 Eur pri registrácii od 8.9.

 

Zľava je možná pre študentov/ky, rodičov na materskej dovolenke, osoby s nízkym ekonomickýmzázemím – kontaktujte organizátora.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!