Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

LOONA DANCE- meditácia tancom

Intenzívny tanečno-vzdelávací workshop pre ženy

Milé ženy :)

 môžete sa pridať k nášmu liečivému kruhu žien, kde si cez tanec v tele prežijeme rôzne typy energií v nás. Naučíme sa pár typov a cvikov ako sa starať o svoje lono a maternicu, ako sa napojiť sama sa seba. Ako rozvinúť v sebe zdravé ženstvo, aby sme potom naplno mohli využívať jeho dary v bežnom živote.

Loona dance je prežitkový tanečný koncept, ktorého hlavným zámerom jenuvolnenie ženy, jej tela (hlavne lonovej oblasti) ale aj mysle. Ak žena uvolní svoju myseľ, uvolní sa aj telo a jej energie môžu voľne prúdiť. Je to tanec maternice, lonový tanec, tanec Luny alebo aj Chrámový tanec.

 

Počas tanca, kladieme hlavný dôraz na našu lonovú oblasť - panvu (náš alchymistický grál) na maternicu (centrum ženskej sily, tvorivosti, inštinktívnej intuície) a na prítomnosť (byť vedome v tele a nie v hlave). Sú to jednoduché opakované pohyby a monopohyby, ktoré rozvijajú pravú hemisféru, uvádzajú nás do stavu hlbokej relaxácie, pokoja, vedú nás do svojho stredu, k vnímaniu svojho tela, k vnímaniu seba samej a svojich vlastných vnútorných pocitov, ktoré pri tanci prežívame. Taktiež nás spája  so svojím vnútorným vedením - intuíciou.

Celým tanečným konceptom sa prelína tanečná energetická vlna lunárneho / ženského cyklu t. j. panna, matka, čarodejka, vedma (múdra žena). Sú to kvality, ktoré každá z nás v sebe má. Ich vedomím rozvíjaním v sebe môžme prežívať zdravé ženstvo vo všetkých jeho podobách. Cez dynamiku, inšpiráciu, intuíciu, jemnosť, hravosť, vábenie, zmyselnosť, krehkosť, podporu, vyživovanie, kreativitu, silu, múdrosť, lásku, ale aj divokosť a vznešenosť.

 

Loona dance nám pomáha uvedomiť si a rozlíšť v sebe mužské a ženské kvality, ktoré už vo svojom živote bežne používame. Vďaka tomu sa môžeme vo svojich životoch orientovať a vieme následne lepšie vedomejšie a tvorivejšie tieto stránky vo svojich životoch uplatňovať a používať k tomu aby sme viedli vyváženejší a šťastnejší život. Loona dance čistí a uvoľňuje myseľ od myšlienok, uvoľňuje z bunkovej pamäti potlačené emócie a bloky do vedomia, aby mohli definitívne odísť z nášho života. Oživuje našu panvovú oblasť, prináša radosť, energiu, silu, odvahu a vitalitu do života. Uzemňuje nás, posiluje 1. a 2. čakru a to je veľmi prospešné keď pociťujeme napr. strach alebo pocity neistoty. Ak chceme v sebe vedome rozvíjať ženstvo, je dobré začat od jeho zdroja a tým práve naša maternica je :-)

 

Maternica je

 - zásadne prepojená s naším ženstvom, ženskými kvalitami, odohrávajú sa v nej všetky   dôležité medzníky v živote ženy: prvá menštruácia, prvý sexuálny styk, tehotenstvo, pôrod, menopauza

- ženským energetickým a sexuálnym centrom, sidli tam naša sila, kreativita, tvorba aj   intuícia

- z pohľadu TAO je to tzv. emocionálna huba, ktorá absorbuje všetky naše emócie, ktoré   neboli prežité vedome, ale boli potlačené alebo vytesnené. Ukladajú sa tam práve emócie   týkajúce sa hlavne sexuality, partnerstva, materstva, prijatia ženstva, vzťahy celkovo ako aj traumatický pôrod.

 

Tieto nespracované emócie môžme práve tancom z maternice a panvy uvolniť a prečistiť, pretože inak môžu viesť k rôznym gynekologickým ochoreniam alebo k problémom s menštruáciou. Preto je tak dôležité starať sa o svoju maternicu, mať s ňou kontakt, viesť do nej pozornosť a byť vo svojom ženskom strede. Uvolnenie nespracovaných emócií nám vracia silu a život, vitalitu, radosť ženskosť a tvorivosť do života. Je skutočne dôležité maternici a celej svojej panve venovať pozornosť a bdelosť. K tomu nám pomáhajú rôzne techniky napr. dychové, vizualizačné, energetické cvičenia, tanec a hlas a s týmto všetkým sa na seminári zoznámite a môžete potom používať aj doma.

 

Loona Dance nie je o technike, zložitých pohyboch ani o choreografii, ktorú je potrebné sa učiť. Pri klasických tancoch je pozornosť zameraná von (premýšľame, kedy urobiť aký krok alebo hodnotíme ako pri tom vyzeráme). Pri tancovaní Loona Dance je pozornosť smerovaná dovnútra. Loona dance je predovšetkým meditácia, relaxácia v pohybe a tanci. Vedie nás k načúvaniu nášho vnútra, posilňuje kontakt so sebou samou. Je o mono pohyboch, kedy sa sústredíme na to, čo sa deje vo vnútri nás, o precítení energií, ktoré v nás driemu, aby sme mohli nadviazať kontakt so svojim vnútorným svetom.

 

 

 

 

Tanec je určený ženám bez rozdielu veku, je zameraný komplexne na posilňovanie panvy a panvového dna. Aktívne uvoľňuje a oživuje celú panvovú oblasť a panvové dno. Jemne masíruje ženské orgány, zmierňuje gynekologické a menštruačné problémy, zlepšuje sexuálny život, znižuje problémy s otehotnením a celkovo zlepšuje držanie tela a jeho Pružnosť.

 

Pomocou týchto jednoduchých pohybov dávame priestor pravej hemisfére – zážitkom, pocitom, vnímaniu, intuícii, obrazom, kreativite. Rozvinutie pravej hemisféry nám pomáha rozvinúť kreativitu, zabezpečiť vnútornú rovnováhu alebo sa plne uvoľniť v sexualite. Vedie nás to k veľkému uvoľneniu a relaxu, k vnútornej radosti a pocitu šťastia a tiež k spojeniu samej so sebou a našou múdrosťou.

 

Stávame sa šťastnejšími, spokojnejšími a sebavedomejšími ženami. V tomto tanci sa rozvíja pravá hemisféra, ktorú v dnešnej uponáhľanej dobe príliš nevyužívame. Tancom sa obe naše hemisféry dostávajú do rovnováhy a spolu s nimi sa do rovnováhy dostáme aj my. Starostlivo a vedome zvolená hudba nám pomáha uvoľniť sa v pohybe.

 

Tancujeme v štýle Orientu, Afriky, pravohemisférového tanca a iných tanečných pohybov s prvkami primitívnej expresie. Prepájame sa s maternicou pomocou hlasu, vizualizácie alebo dychu.

 

 

lloona

 

 

Vhodné aj pre začiatočníčky a netancujúce ženy bez rozdielu veku. Každá sme úplne iná ale spolu vytvoríme kruh  kruh plný lásky, podpory a spolupatričnosti, do ktorého každá prispejeme svojou dávkou jedinečnosti a krásy a budeme pracovať v energii, v ktorej sa všeky spoločne stretneme.

 

Tanečné skúsenosti vôbec nie sú potrebné.

 

Intenzívny tanečno-vzdelávací workshop pre ženy

 

Seminár je rozdelený na 3 časti:

Emočná (duševná) – prežitková časť:  tanec, spev, práca s hlasom, arteterapia, vizualizácia

Edukačná – prednáška o maternici z pohľadu Tao filozofie a o ženskej cykličnosti

Energetická - dychové a bioenergetické cvičenia, pohybové techniky

 

 

Seminár je určený ženám, ktoré sa chcú:

- zrelaxovať a dopriať si viac priestoru pre seba čisto ženským spôsobom

- nabiť sa energiou, prebudiť vitalitu a zažívať dlhodobejšie radosť zo života

- rozvíjať a posilniť svoje ženské kvality a energiu

- otehotnieť prirodzenou cestou

- zlepšiť gynekologické a menštruačné potiaže, sexuálne problémy alebo

problemy v bedrovej oblasti

 

 

Čo si priniesť so sebou:

- ľahké tanečné oblečenie najlepšie dlhú sukňu alebo šaty, tancujeme na boso

- šatku na oči

- orientálnu bedrovú šatku s peniažtekmi ak máte vlastnú

- farbičky, pero a prípadne zápisník

- ak chcete vlastný vankúšik a deku na vizualizáciu, ale v centre sú k Dispozícii

 

Pitný režim je zabezpečený,  môžte si priniesť malé občerstvenie. Bude prestávka na obed.

 

Termín kurzu: 24.6. 2018 (nedeľa) od 10:00 do 18:00

Cena: 60 €

Lektorka:   Zuzana Bubáková – akreditovaná lektorka Loona dance

 

Autorkou tohoto tanečného konceptu je Lucie Kupcová

 

A čo povedali na tanečný večer Loona Dance žienky, ktoré sa ho už zúčastnili?

"Tanečný večer s Loona Dance sa mi páčil a splnil moje očakávanie. Chcela som vyskúšať niečo nové a zároveň vybočiť zo stereotypu. A to sa mi podarilo. Bol to príjemný večer strávený s milými žienkami. Dve hodiny ubehli ako voda a ja som sa venovala len sebe a môjmu telu. Pod vedením lektorky Zuzky som len tancovala a zároveň som si uvedomovala svoje ženstvo. Byť ženou je užasné. Ďakujem aj za vizualizáciu svojho tajného želania. Z ochutnávky som odchádzala šťastná, príjemne naladená a ešte celý večer som sa vznášla. Rada by som sa v najbližšej dobe aj nejakého kurzu zúčastnila. Zuzke držím palce."

 Zdenka

 

Viac informácií sa možete dozvedieť na loonadanceacademy.cz

Pri akýchkolvek otázkach možete kontaktovať lektorku: zuzbubakova@gmail.com

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!