Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

FRAKTÁLNA KRESBA

FRAKTÁLNA KRESBA

 

Kreslenie fraktálov je forma arteterapie, ktorú vytvorila autorka Tanzilija Polujahtova, psychologička z Ruska, v roku 1990, odvtedy sa v Rusku aktívne používa ako terapeutická metóda. Neskôr zistila, že niečo podobné existovalo už v starom Egypte.

Kreslením fraktálov sa predovšetkým dá skvalitniť svoj osobný a profesionálny život, vniesť súlad do svojich vzťahov. Dá sa svoje nerozvinuté predispozície a schopnosti aktivovať a realizovať ich v každodennom živote robiac ho plnohodnotnejším a seba kreatívnejším.
Kreslením fraktálou, objavujeme vnútorný, skrytý svet našej psychiky, umožňujúc si zároveň plnohodnotnejšie sebauplatnenie.

Metóda fraktálneho kreslenia je založená na línii, farbe a nevedomom odtlačku nášho osobného rukopisu ktorý identifikujeme pomocou kresby a predstavuje množstvo informácií o nás. Realizuje sa so zatvorenými očami.

Nevyžadujú sa predchádzajúce znalosti alebo skúsenosti s kreslením, na to aby sme túto metódu zvládli a aplikovali ju vo svojom živote. Stačí mať chuť kresliť a objavovať seba, a mať trochu trpezlivosti.

Na dielni sa dozviete viac o formách Fraktálnej kresby a vyskúšate si jednu s nich. Existujú rôzne formy: diagnostická, terapeutická, umelecká, s prvkami sakrálnej geometrie, podporná, emočná, ruka zdravia – zameraná na liečenie zdravotného stavu.

 

 

IMG_3722

 

 

Odporúčam priniesť vlastnú sadu farbičiek (aspoň 24 odtieňov).

Fraktálnu kresbu môžu realizovať deti od 5 rokov a dospelý po neobmedzený vek.

Deťom pomáha zlepšiť pozornosť, koncentráciu, zkľudniť psychomotorický nepokoj, objaviť v sebe skrytý potenciál, lepšie porozumieť sebe a druhým, výrazne napomáha pri fyzickom a psychickom disbalanse - chorobe. Všetko platí aj pre dospelých.

 

Cena pre dospelého: 15 €

Cena pre dieťa: 8 €

 

Lektor: Mgr. Ana Bažová Grňa – psychológ  

17036094_706864862816866_551677195_o

 

Zástupca Metódy Fraktálnej kresby na Slovensku

Mgr. Ana Bažová Grňa, psychologička, pôvodom zo Srbska. Skúsenosti zo školskej psychológie, práca z drogovo závislými a 15 ročná prax väzenského psychológa. Špecializácia-Telová psychoterapia, Regresná terapia, Arteterapia Fraktálnou kresbou, ktorú som sa v roku 2015 učila v Srbsku priamo u autorky metódy Tanzílii Polujachtovej. Venujem sa vo voľnom čase Oshovým meditáciám.

 

 

 

 

 

 

 

Pre bližšie informácie: tel.: 0905 323 937

e – mail: ana.bazova.grnja@gmail.com

                                    viacej informácií nájdete na: FB – Fraktálna kresba na Slovensku

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!