Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Cesta ženy s Katarínou Runou - DIEVČA a rituál Menarche

Cesta ženy s Katarínou Runou - DIEVČA a rituál Menarche

Nádherný zážitkový seminár, na ktorom sa pozrieme na časy, nás ako "dievčatiek" a tiež obdobia, keď sme vstupovali do ženstva - ale nikto to s nami neoslávil a tak sa často ani z našej ženskosti nevieme naozaj radovať. A tak budeme oslavovať! Našu ženskosť, naše telo, náš cyklus a premenlivosť. Pozrieme sa bližšie na štyri ženy v nás, ktoré nás sprevádzajú každý mesiac. Budeme spoločne prijímať a oživovať našu ženskosť. Pozrieme sa však aj na naše vnútorné dieťa - ako sa má a čo od nás potrebuje... A dáme mu vedomú, liečivú pozornosť. Táto časť cyklu Cesta ženy bude zavŕšená nádherným magickým rituálom Menarche - rituálom prvej krvi, ktorý si zaslúži prežiť každá žena, bez ohľadu na svoj aktuálny vek.

 

Aké by to bolo? Vyrastať v podpore, láske, vedomí, že som milovaná a hodná lásky taká, aká som?  Že je moje telo chrámom hodným uctievania a že je moja sexualita posvätná? Mnohé z nás však toto zažili zatiaľ iba v predstavách. Našťastie sú cesty, ako toto Vaše vnútorné dievčatko vyliečiť, ako zahojiť rany, ktoré si nesieme z obdobia detstva a dospievania a ktoré na nás často číhajú v tienistej časti našej duše.

Tento deň a pol strávime v bezpečnom kruhu žien, plnom prijatia a podpory. Strávime radostný čas s našim vnútorným dievčatkom, tak, aby sme mohli znova obnoviť našu detskú radosť zo života. Nášmu podvedomiu umožníme zažiť iný vstup do ženstva - slávnostný a plný radosti. Budeme skúmať to, aký s našim vnútorným dievčaťom máme vzťah, čo potrebuje a potom mu to poskytneme. Dáme priestor liečeniu. Vytvoríme spoločne atmosféru vzájomného porozumenia  a tiež si navzájom podporíme náš vlastný proces sebaprijatia. Pozrieme sa na to, čo si možno prinášame z našej ženskej rodovej línie a už nám neslúži a dáme priestor tomu, aby to s láskou a rešpektom mohlo odísť. Utvoríme priestor pre zdieľanie našich skúsenosti a možno aj zranení z čias puberty, alebo spomienok spojených s prvou menštruáciou. Súčasťou bude aj magický rituál prvej krvi – teda prvej menštruácie tak, ako sme si ho mnohé vysnili – v kruhu blízkych žien, s rešpektom a hrdosťou, so slovami prijatia , s hostinou, tancom a spevom.

Čo Vás čaká?

  • Deň a pol strávený v bezpečnom a láskyplnom kruhu žien
  • Pochopenie princípov našej premenlivosti
  • Relaxácia a priestor pre Teba
  • Jemné konštelačné techniky
  • Zážitkové techniky zamerané na sebaprijatie
  • Zážitkové, dychové a relaxačné techniky
  • Vedomá práca s telom
  • Zdieľanie v „červenom stane“
  • Rituál „prvej krvi“ – rituál prijatia určený pre naše vnútorné dievča – rituál vedomého vstupu do kruhu žien so starostlivosťou, láskou a úctou, ktorej sa nám svojho času nedostalo

 

Seminár je súčasťou cyklu stretnutí v kruhu žien s témou ženských archetypov:

DIEVČA (vzťahy z detstva, rituál prvej krvi - Menarché) 21. až 22. júl 2018 TU

MILENKA (rituál vnútornej milenky - prijatie vlastnej zmyselnosti) - 16. - 19. august 2018, TU - (pobytové - Lovinka, blízko Lučenca)

MATKA (liečenie vzťahu s našou Matkou a rodovej línie, prijatie aspektov Materstva, rituál Znovuzrodenia) - 8. - 9. september 2018  TU 

ČARODEJKA (prijatie celistvosti - svetlo a tieň, rituál Ženy - tvorkyne, prijatie vlastnej sily) - 13. - 14. október 2018 TU

MÚDRA ŽENA (Spojenie s vnútornou múdrou ženou, Rituál Konca a začiatku) - 10. - 11. november 2018 TU

Čo o seminári napísali účastníčky?

Úžasný, neopakovateľný zážitok... ďakujem zaň. Veľká oslava ženy, jej krásy, sily a neopakovateľnosti. Ďakujem za jemný a krásny výklad ženského princípu, spojený so zážitkovými rituálmi s nezabudnuteľnou atmosférou, nabitou silnými emóciami. Pre mňa znamená tento seminár pochopenie toho, že hľadanie vnútornej motivácie a životnej sily, ktoré ma častokrát stálo "veľa energie", je o prijatí seba samej ako ženy, mojej prirodzenej cyklickosti a nekonečnej ženskej energie. Mám pocit, že môj život je s týmto ešte viac krásny a šťastný. Som hrdá na to, že som ženou. Priala by som si, aby s týmito pocitmi boli naplnené všetky ženy, aby zažili všetko to krásne, čo ja pod Katkiným vedením.
 Vrelo odporúčam každému dievčaťu, každej žene a rada to budem šíriť medzi mojimi najbližšími a priateľkami a známymi aj osobne. Budem sa v tomto duchu rozprávať i s mojimi už dospelými dcérami, mojim veľkým prianím je, aby sa tohoto seminára a rituálu Menarché zúčastnili, myslím, že ako ženy si to zaslúžia...
 Katka, veľká vďaka :-)

Ivetka

Celodenný seminár pre ženy s názvom „Cesta ženy“ bol pre mňa neopakovateľný zážitok, ktorý by som dopriala zažiť každej žene. Návrat do čias sesterstva a úprimnej ženskej súdržnosti sa v dnešnej dobe vidí len málokde. Pre mňa osobne to bol transformačný zážitok aj vďaka posvätnému rituálu Menarche a konštelačným technikám, ktoré zmenili môj pohľad na ženu vo mne. Citlivé Katkino vedenie počas celého dňa, jej múdrosť a skúsenosti zaručujú skutočne hlboký zážitok a náhľad na postavenie ženy v dnešnej spoločnosti v porovnaní s tým, ako to bolo kedysi. Odporúčam žienkam, ktoré sa chcú cítiť „viac doma“ vo svojom krásnom tele a teším sa na ďalšie pokračovanie seminára, ktorý sa skladá celkovo zo štyroch častí.

Veronika

Menarché rituál môžem odporúčať úplne každej žene, bez ohľadu na vek.
Ide o krásne pripomenutie citlivého obdobia ženy, počas ktorého dostane žena možnosť vysporiadať sa so starými zraneniami, pochybnosťami či neprospešnými presvedčeniami o sebe samej. Celý rituál prebieha v príjemnej, dôvernej a láskyplnej atmosfére. Je to výborná možnosť porozumieť všetkým bohyniam, ktoré sa v každej z nás skrývajú - hravá a tvorivá, skleslá a hanblivá, výbušná a zlostná ale i krásna a zvodná.

Eva

To, čo som pocítila na stretnutí Cesta ženy som už dávno nezažila. Katka, môžem Ti povedať, že už roky chodím na rôzne stretnutia, ale tak ako to robíš Ty, tak to je veľká sila. Vidím v Tebe veľkú pokoru a to je asi základom  všetkého. Ďakujem Bohu – Vesmíru a všetkému, čo nás vedie, že som Ťa stretla a že mi bolo umožnené spoznať Ťa. Keď som prišla po seminári domov mala som pocit, že po mne prešiel parný valec, a to som už dávno nepocítila, ale v nedeľu som bola ako vymenená. Priateľka mi včera povedala, že mi svietia oči, tak sa teším.
Bol to úžasný zážitok stretnúť toľko  tak úžasných žien, ďakujem aj im všetkým, za to, že som ich mohla poznať. Ešte stále vnímam dozvuky, behá mi to po rozume, ako to všetko prebiehalo, lebo to malo to najlepšie poradie, aby to rezonovalo.
S úctou a pokorou ďakujem Tebe, všetkým dievčatám a sebe že sme zažili niečo tak úžasné.
Daniela

 

Komu je seminár určený?

Všetkým ženám bez rozdielu veku, ktoré chcú nájsť cestu k prijatiu seba samej vo svojej ženskej podobe, ženám, ktoré chcú vyliečiť vzťah k svojmu dospievaniu a prijať seba v dievčenských časoch ako plnohodnotnú súčasť seba samej. Seminár je určený tiež pre ženy, ktoré zatiaľ nenašli pozitívny vzťah k svojmu menštruačného cyklu a chceli by sa priblížiť k svojej ženskosti a začať používať dary, ktoré my ženy máme, vo svojom praktickom živote.

 

Kedy?

21. až 22. júl 2018

Sobota 9:00 - 18:00

Nedeľa 9:00 - 13:00

 

Kde?

Bratislava

 

Sprevádzať Vás bude

Katarína Runa

 

Cena: 

Cena:

100 Eur za jednotlivý seminár

(zľava 10 Eur pri včasnom prihlásení)

550 Eur za celý cyklus CESTA ŽENY (5 stretnutí) (zľava 100 Eur!)

aromalife

 

Foto: shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!