Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

CESTA ZVUKOM- zvukový kúpeľ

CESTA ZVUKOM- zvukový kúpeľ

Srdečne Vas pozývame na cestu zvukom, prídte sa zrelaxovať a nabrať síl do dašieho pracovného týždňa. Rozvibrovať jemnými frekvenciami a nabudiť silnejšími údermi. Vyletieť do výšin a pozrieť sa aj do svojich hlbin. Otvoriť sa čaru a čaro sa bude diať.

Zvuková terapia je použitie zvuku hlasu a iných nástrojov k vyváženiu tela, mysle a ducha. Filozofiou zvukovej terapie je princíp, že telo je tvorené energiou vibrujúcou na rôznych frekvenciách. Ochorenie / nerovnováha je spôsobená rozladením a následnou disharmóniou na telesnej, mentálnej alebo emočnej úrovni. Zvuková terapia pomáha telu a mysli dostať sa späť do súladu s našou duševnou zložkou. Účastníci Cesty zvukom sami zvukovo neprispievajú, benefitujú svojou prítomnosťou zo zvukovej reality časopriestoru, ktorú vedú terapeuti - toto voláme Zvukový kúpeľ. Leží sa pohodlne na chrbte, zatiaľ čo sa naokolo vytvárajú rôzne zvuky pomocou rôznych nástrojov.

PÔVOD: 

V Starom zákone sa dočítame o vyliečení kráľa Šaula, vďaka Dávidovmu spevu a hre na harfe. Nedá sa lepšie vyjadriť a zhmotniť duchovný svet ako pomocou hudby. To, čo naši predkovia intuitívne vedeli a žili, dnes dokazujú mnohé vedecké štúdie a muzikoterapia je vo veľkej miere využívaná v sociálnych, zdravotníckych a relaxačných zariadeniach po celom svete. 

"Sú 2 absolútna: zvuk a ticho. Zaplavený absolútnom, ktorým je zvuk, vstupuje človek do absolútna, ktorým je ticho". /Upanišády/

"Ten, kdo zná tajemství zvuku, zná tajemství celého Vesmíru." /Hazrat Inayat Khan - súfijský mystik/

Zvukoterapia

 

PRIEBEH a ÚČINKY:

Liečba zvukom a hudbou sa využíva ako jedna z alternatívnych foriem terapií. Klienti si oddýchnu pri počúvaní hudby, speve, opakujú si texty piesní a melódie. Podľa odborníkov by si mali muzikoterapiu dopriať ľudia, ktorí sú vystavovaní stresu, trpia opakovanými bolesťami hlavy, pocitmi úzkosti, depresiou, rôznymi sociálnymi a komunikačnými problémami. Ovplyvňuje vegetatívne funkcie organizmu, urýchľuje látkovú výmenu, aktivuje svalstvo. Tiež významne prispieva k pozitívnemu emočnému prežívaniu a rozvíja fantáziu.

 

25550578_1644629318930008_4482130190795265861_n

 

Foto: archív lektorky

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!