Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

PUBERTA - NEPUBERTA

AKO NA VÝCHOVU DETÍ . . . pretože žiadne dieťa neprišlo s manuálom ako na neho

Mať deti vo veku dospievania nie je vždy jednoduché... Čo robiť, ak vás vaše deti neposlúchajú? Ak nerobia, čo by ste chceli alebo sa nechcú učiť? Pozývame vás na kurzy venované téme výchovy detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku. Ako s nimi nadviazať rozhovor, ako si udržať rešpekt a úctu a ako ich viesť k zodpovednosti a samostatnosti? O tom všetkom sa budeme rozprávať na našich kurzoch.

Dva zážitkové workshopy = dve témy:

 

 1. workshop: sobota, 19.5.2018 

Ako viesť deti k zodpovednosti a samostatnosti

Dozviete sa, ako sa s deťmi efektívnejšie dohadovať tak, aby ste niečo nemuseli opakovať 1 000 krát. Povieme si ako reagovať, ak nedodržia to, na čom ste sa dohodli alebo neprídu domov v dohodnutom čase. Zistíte tiež, či je lepšie byť nekompromisným rodičom alebo niekedy deťom ustúpiť.

puberta

 

 

Ako počúvať, aby sa nám deti chceli zdôverovať

Objavíte tajomstvo toho, prečo deti odmietajú dobre mienené rodičovské rady. Vyskúšate si, akými rôznymi spôsobmi môžeme počúvať. Pozrieme sa, ako zvládať rozbúrené emócie detí. Tiež vám prezradím, kedy je najväčšia šanca, že sa vám tínedžer začne zdôverovať a kedy je úplne zbytočné sa o to pokúšať.

 

  2.   workshop: sobota,  26.5.2018

Ako si u detí získať rešpekt a úctu 

Ak sa k nám deti nesprávajú s rešpektom, vynucujeme si ho. Hrešíme ich za to, že sú k nám drzé a domáhame sa, aby nás rešpektovali. Robíme to najlepšie, čo vieme a ony nemajú dôvod sa s nami takto rozprávať. Povieme si, ako sa naučiť vzájomne rešpektovať. 

pub

 

 

Nemýľme si podporu so zachraňovaním 

Zlá známka. Neúspech v športe. Čokoľvek to je, rodičia nechcú, aby ich deti prežili neúspech. Čo ak sa pozrieme na zlyhanie ako na súčasť cesty a na ťažké situácie ako na významné a dôležité nielen v životoch detí, ale aj v našich vlastných.

 

 

 

 

O lektorke:

Petra Halahijová je rodinný kouč a pomáha rodičom pri výchove ich detí v predtínedžerskom a tínedžerskom veku, aby z nich vyrástli zodpovední a spokojní mladí ľudia.

 Jej metódy koučovania znižujú záškoláctvo a zlé známky, rodinné hádky, chabú komunikáciu, šikanovanie, užívanie drog a alkoholu, násilie a depresiu, posilnením vzťahu rodičov a detí. 

 

 "Svoje znalosti z Life koučingu a z Rodičovského koučingu som si sem doniesla z USA. Spájam tak koučing, enneagram, novovznikajúce vedecké štúdie o mysli tínedžerov a učím rodičov spôsoby, akými koučovať svojho tínedžera." hovorí Petra. Nepremeškajte príležitosť stretnúť sa s ňou a prežiť príjemné a poučné dopoludnie

 

 

Termíny kurzu: 19.5. 2018 (sobota) od 10:00 do 13:00

                           26.5. 2018 ( sobota) od 10:00 do 13:00

Cena celého kurzu (2 soboty ): 55 €

Cena 1 kurzu ( 1 sobota ):  33 €

Lektorka:   Petra Halahijová

Termíny kurzov a objednávky

19. máj 2018 (sobota)

Cena € 33
Začiatok: 10:00
Koniec: 19. máj (sobota), 13:00

19. máj 2018 (sobota)

Cena € 55
Začiatok: 12:00
Koniec: 26. máj (sobota), 13:00

26. máj 2018 (sobota)

Cena € 33
Začiatok: 10:00
Koniec: 26. máj (sobota), 13:00

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!