Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Všetky podujatia

Ako viesť nápomocný rozhovor

Ako viesť nápomocný rozhovor

Stáva sa Vám, že počas rozhovoru sa necítite komfortne alebo cítite stres? Mávate pocit, že partnerovi v rozhovore treba pomôcť, ale neviete ako? Nie je  Váš partner otvorený  rade a nepočúva? Opakuje sa váš rozhovor dlhodobo  a partner sa vždy vráti s rovnakou témou? Cítite počas rozhovoru, že by ste mali poradiť, ale neviete čo alebo ako? Ste plní nápadov a jasne vidíte, ako sa veci majú, ale ostatní Vás nevedia oceniť alebo pochopiť? Ak ste odpovedali aspoň jedenkrát áno, je tento seminár presne pre Vás!

AKTIVÁCIA SEBAVNÍMANIA – TELO AKO SENZOR

AKTIVÁCIA SEBAVNÍMANIA – TELO AKO SENZOR

V našej kultúre sme sa odnaučili vnímať a nasledovať signály nášho tela. Tento kurz ponúka návod ako používať telo ako spoľahlivý a neomylný dopravný prostriedok na ceste životom. Bude to dynamická práca s pohybom a dychom, skupinová interakcia, sebavnimanie, preciťovanie svojho fyzického a energetického tela, uvedomenie si emočných a mentálnych konceptov, ktoré s nimi súvisia. Výsledkom by mala byť inšpirácia uplatňovať akési energetické hranice v osobných a pracovných vzťahoch, čo automaticky zharmonizuje osobnosť človeka s okolitým svetom. Pochopíme, že sa nemusíme za ničím naháňať, ani si nič vynucovať, stačí sa uvelebiť do vlastného JA a otvoriť sa tomu čo je v súzvuku s frekvenciou srdca.

AKTIVÁCIA VNÚTORNEJ MÚDROSTI

AKTIVÁCIA VNÚTORNEJ MÚDROSTI

Skutočnosť okolo seba vnímame prostredníctvom našich 5-tich vonkajších zmyslových orgánov(zrak, sluch, čuch, hmat, chuť). Tieto informácie sa prenášajú do nášho mozgu, kde ich naša myseľ porovná s tým, čo sme už zažili. Ak sa však chceme dostať k hlbokej múdrosti v nás, je potrebné aktivovať naše vnútorné zmysly, ktoré sú napojené na vesmírne informácie mimo čas a priestor.  V sebe máme všetky informácie  a odpoveda na každú našu otázku. Aktivácia vnútorných zmyslových orgánov  nám umožní lepšie sa rozhodovať a byť neustále v spojení s Vesmírnou múdrosťou.

Arteterapia - Ja vo vzťahoch = vzťahy vo mne

Arteterapia - Ja vo vzťahoch = vzťahy vo mne (2-dielny workshop)

Žijeme vo vzťahoch a vzťahy žijú v nás. Tvoria obrovský priestor nášho prežívania, do podstatnej miery ovplyvňujú kvalitu nášho života. Preto som pre vás pripravila 2 stretnutia, na ktorých sa pokúsime pomocou neverbálnych arte techník definovať to, prečo a ako sa vo vzťahoch správame, prečo a ako na nás reaguje okolie, čo by sme na tom chceli a čo mohli zmeniť. Čo nás trápi a nevieme to vysloviť, čo nás vo vzťahoch robí šťastnými a ako to môžeme pomôcť objaviť aj našim blízkym.

Áyurvedsky kurz varenia

Áyurvedsky kurz varenia

"Nežijeme preto aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili." A či žiť zdravo a dobre, alebo nie, v tom si našťastie vieme pomôcť aj tým, ako varíme. A Áyurvedska kuchyňa je považovaná za tú najzdravšiu na svete.

BACHOVA KVETOVA TERAPIA A HOMEOPATIA​

BACHOVA KVETOVA TERAPIA A HOMEOPATIA​

Bachova kvetova terapia je terapia pomocou liečivej energie 38 esencií divorastúcich kvetov, stromov, rastlín a kríkov, ktoré harmonizujú všetky základné negatívne stavy mysle. Terapia pomáha v krízových situáciach, problémoch vo vzťahoch ako aj na posilnenie vnútornej harmónie.. Veľmi dobre pôsobí na deti, u ktorých podporuje zdravý vývoj ich osobnosti ...​

Bazár (nových či zánovných šatiček a dekorácii)

Bazár (novych ci zanovnych saticiek a dekoracii)

...zvolávame babskú akciu! Po-vianočný bazár (nových či zánovných šatičiek a dekorácii).Je to neformálny priestor, kde si môžeme navzájom vymeniť, oceniť, všetko krásne a užitočné, čo máme a radi by sme posunuli ďaĺej :)

Tešime sa na stretnutie

BEZPODMIENEČNÁ LÁSKA vs. EGO

BEZPODMIENEČNÁ LÁSKA vs. EGO

Takmer 99% našich rozhodnutí vykonávame z ega bez toho, aby sme si toho boli vedomí. To, čoho si nie sme vedomí, nemôžeme riadiť, ale môže to riadiť nás. Ak nechápeme funkciu ega a bezpodmienečnej lásky nemôžeme sa slobodne rozhodovať. Primárnou funkciou ega je chrániť fyzické telo a brániť sa akejkoľvek zmene, súčasne je hybnou silou k akejkoľvek akcii(jednota a boj protikladov).  Superego potláča akúkoľvek individualitu na úkor celku. Ponúka bezpečie a potláča kreativitu. Riešením je bezpodmienečná láska, ktorá spája tieto polarity do Rovnováhy. Ako pochopiť vlastné ego, funkciu superega a ako ich spojiť do bezpodmienečnej lásky v našom živote je nápňou tohto kurzu, na ktorý vás srdečne pozývam.

Biodanza s Anetou Končulovou

Biodanza s Anetou Končulovou

 

"Milujem, teda som" - povedal Rolando Toro, zakladateľ BIODANZY. Z túžby po láske vznikla aj celá metodika BIODANZA, ktorá bola dokonca nominovaná na Nobelovu cenu mieru. Túžite aj vy po skutočnej láske? Nezáleží na tom, či máte partnera, alebo ste teraz sami.

Bioenergetické cvičenia na uvoľnenie stresu

Bioenergetické cvičenia na uvoľnenie stresu

Bioenergetika vychádza z predpokladu, že telo-myseľ-duša je neoddeliteľná jednota, v ktorej každá zložka ovplyvňuje ostatné a zmeny v jednej modalite môžu mať vplyv na tie ostatné. Bioenergetické cvičenia môžu rýchlo navodiť najrôznejšie druhy vibrácií, chvenie, pulzáciu a prúdenie energetického toku, odhaliť obmedzenia v dýchacom cykle a chronické svalové napätie.  Naučíte sa ako týmto symptómom porozumieť a liečiť ich.