Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

TEHOTENSKÝ KRUH SO SILVIOU

Foto: Shutterstock

Ak čakáte dieťatko alebo nad rodičovstvom uvažujete a chcete sa o Vašom tehotenstve dozvedieť viac, tento cyklus ženských stretnutí o pôrode a rodičovstve je práve pre Vás. Na stretnutiach postupne prostredníctvom 4 živlov spoznáme a posilníme kvality, ktoré ženám odnepamäti pomáhali bezpečne a hladko priviesť na svet nový život. V informačnej časti sa dozviete fakty o prirodzenom pôrode a rodičovstve a o starostlivosti pri pôrode vychádzajúce z medicíny založenej na dôkazoch. Pomôžu Vám robiť vedomé, informované rozhodnutia o okolnostiach Vášho pôrodu a rodičovstva. 

 

Bezpečné a dôverné prostredie, odkiaľ môže žena čerpať skúsenosti a porozumenie, sa pre ňu v období tehotenstva stáva ešte dôležitejšou potrebou. V minulosti sa ženy prirodzene stretávali, aby si mohli svoje životné vedomosti a skúsenosti odovzdať, čím sa stávali nositeľkami tradičnej ženskej múdrosti. Počas stretnutia v tehotenskom kruhu môžete podobným spôsobom prijať takúto ženskú spolupatričnosť a precítiť svoju prirodzenosť, svoje nové pocity týkajúce sa ako príchodu nového života, tak seba samej. Okrem iného sa v takomto ženskom kruhu dozviete, ako prežívajú svoje tehotenstvo iné ženy a môžete sa tak samé inšpirovať alebo naopak - inšpirovať Vy ich :-)

 

Témy jednotlivých stretnutí:

 

1. stretnutie:  ŽIVEL ZEM. NORMÁLNY PÔROD (2. 3. 2016) 
- spojenie s lonom, posvätným priestorom v ženskom tele a s materskou vyživujúcou energiou Zeme
- čo je normálny pôrod a aké sú základné potreby rodiacej ženy.

2. stretnutie:  ŽIVEL VODA. PRIEBEH  PÔRODU V PÔRODNICI (9. 3. 2016)

- plynutie s tým, čo je
- čo sa deje s Vaším telom a s Vaším vnímaním počas pôrodu, ako začína pôrod a ako prebieha v pôrodnici

3. stretnutie: ŽIVEL OHEŇ. OKOLNOSTI PÔRODU, KTORÉ MÔŽETE OVPLYVNIŤ (16. 3. 2016)

- stretnutie s vnútornou ženou a jej darmi, prehĺbenie spojenia s ohňom v lone
- či, ako a prečo zostaviť pôrodný plán, aké sú Vaše práva počas pobytu v nemocnici

4. stretnutie:  ŽIVEL VZDUCH. TRETIA DOBA PÔRODNÁ - DIEŤA PATRÍ K MATKE (23. 3. 2016)

- čerpanie zo sily žien nášho rodu, liečenie rodových záťaží spojených s pôrodom a materstvom
- prečo sú prvé chvíle po pôrode také dôležité pre zdravie a vzťah matky a dieťatka

5. stretnutie:  DOJČENIE A ZÁKLADNÁ STAROSTLIVOSŤ O BÁBÄTKO (30. 3. 2016)

- čo môžeme urobiť, aby dojčenie šlo od začiatku hladko a bezproblémovo

- aké sú najčastejšie problémy s djčením, ako sa im vyhnúť, aleb ich včas zachytiť

6. stretnutie:  KONTAKTNÉ RODIČOVSTVO, ŽIVOT S BÁBÄTKOM (6. 4. 2016)

- aké sú základné potreby malého dieťatka a ako ich rozoznať a napĺňať
- plač, spánok, nosenie, partnerský a rodinný život s dieťatkom

 

Lektorka:Mgr. Silvia K. Galatová, certifikovaná dula,  poradkyňa pri dojčení a lektorka ženských kruhov.

 

Kedy:

10:00 - 12:30

2. 3., 9.3., 16.3., 23..3., 30. 3., 6.4. 2016

 

Cena:  

Za celý cyklus (6 stretnutí): 72 EUR/osoba
Jednorázový vstup (1 stretnutie): 14 EUR

 

Dĺžka stretnutí: 150 min 

 

Poznámka: Prvé 4 stretnutia sú len pre ženyV prípade záujmu je možnosť zorganizovať samostatné stretnutie spolu s mužmi o úlohe sprevádzajúcej osoby pri pôrode. Na piatom a šiestom stretnutí sú Vaši muži vítaní a ich účasť je bezplatná. Stretnutí sa môžete zúčastniť v ktoromkoľvek štádiu tehotenstva, či aj keď sa naň ešte len pripravujete.

 

Súvisiace kurzy: Tehotenské stretnutia s dulou

 

Kurz sa bude konať v priestoroch Open Mind Centra na Mickiewiczovej 2 v Bratislave (Staré mesto).

 

shutterstock_114085786

 

A na záver referencie od žienok, ktoré absolvovali tehotenské kruhy so Silviou :-)

 

"Tehotenský kruh bol pre mňa silným a liečivým zážitkom. Vytvorili sme bezpečný kruh žien, v ktorom som dokázala odložiť ego a oddať sa prebiehajúcim procesom – tancom, meditáciám, očisťovaniu, zdieľaniu.. Vyplavili sa mnohé bloky a strachy (nielen v súvislosti s pôrodom) a prišla som k rôznym uvedomeniam, z ktorých čerpám aj teraz.Myslím si, že tehotenstvo a príprava na pôrod nie je len o informáciách, fyzickom cvičení a strave, ale predovšetkým o práci na sebe, na svojich obavách, o spájaní sa so sebou/s dieťatkom, liečení vzťahov s najbližšími...Informácie sú samozrejme tiež dôležité a tie, ktoré som tu získala boli informácie, ktoré človek nenájde v bežnej literatúre pre tehotné ženy, ale ktoré sa najlepšie dozvie na kurzoch ako je tento a na spoločných rozhovoroch s podobne naladenými žienkami.Cítim, že tehotenský kruh bol pre mňa tá správna voľba a vôbec neľutujem, že som sa preň rozhodla spomedzi ostatných kurzov pre tehotné. Môžem úprimne povedať, že prebehol nad moje očakávania.Ďakujem Silvii za to, že ho “priviedla na svet“, ďakujem všetkým zúčastneným tehuľkám za podporu a zdieľanie a ďakujem aj sebe, že som sa dokázala otvoriť a prijať všetky tie dary, ktoré mi prostredníctvom nich boli poskytnuté. V neposlednom rade chcem poďakovať dieťatku v mojom lone, ktoré ma priviedlo na túto novú objavnú cestu svojho ženstva a nastávajúceho materstva.Ďakujem z celého srdca..."

Sylvia

"....kurz som si nezaplatila celý, lebo to bolo treba pred prvou hodinou a pred vyskúšaním bývam opatrná :). No už po prvej hodine som vedela, že chcem pokračovať. Veľmi sa mi páčilo, väčšinou som išla zo stretnutia úplne nabitá energiou a informácie som vždy nadšene rozprávala priateľovi. Len čo sa času týka, mala som pocit, že keď prebiehalo všetko pohodovým tempom, tak sme to aj o pol hodinu pretiahli :). Vôbec mi to neprekážalo, len sa mi skrátka zdalo, že je ťažké stihnúť všetko čo bolo v pláne za vymedzený čas a niekedy sme sa v závere museli ponáhľať."

 Andrea

"Ďakujem za všetky krásne stretnutia v ženskom kruhu. Pravidelne som sa na nich tešila a davali mi veľkú silu. Žiadny tehotenský /predpôrodný kurz, ktorý som absolvovala či už počas môjho prvého alebo druhého - tohto aktuálneho tehotenstva - mi nedal to, čo som prežila a dozvedela sa na ženskom kruhu v tvojom vedení. Odporúčala by som ho každej žene, ktorá sa chce venovať sebe a svojmu bábätku. Ďakujem z celého srdca za to všetko!"

Valika

 
"Mne sa nase stretnutia velmi pacili a velmi ma obohatili. Zhrnula by som to tak, ze dobre bolo, ale malo bolo :)Osobne by som sa citila tak aspon na 15 stretnuti (kludne aj nejaky "sprievodcovsky" cyklus pocas celeho tehotenstva, resp. jeho ovela dlhsiu cast, nez iba 5 tyzdnov). 
Casti s tancom a meditaciami som sa najskor obavala, ale hned ma to preslo. Boli to uzasne zazitky! Naozaj krasne, nove, obohacujuce, uprimne, nieco take mi v zivote chyba. Hudba ma vzdy uplne dostala, tvoj spev a sprevadzania tou cestou, meditacie, celkovo tie ritualy boli krasnym zazitkom. 
Co sa tyka informacnej casti, mam pocit, ze sme nestihali prediskutovat vsetko, co prichadzalo. Ze tych tem a otazok je velmi vela. O tehotenstve a babätkach som precitala kopec knih, vela info je aj na internete, ale musim povedat, ze najobohacujucejsie boli info od teba. Pretoze v knihach (na internete uz ani nehovorim) je neskutocne vela hluposti, mystifikacii, strasenia,… ze v podstate to tehotenstvo sa akoby ani neda prezivat normalne, zdravo, s radostou, prirodzene...
Akoby sa tie skutocne informacie uplne vytratili z vedomia v spolocnosti, aspon u nas v rodine a okruhu mojich znamych to tak je.   
Nase stretnutia ma vzdy uzemnili, a prehlbili radost z tehotenstva, materstva, zenstva... Osobne by som teda prijala ovela dlhsi cyklus, zlozeny zo zazitkovej aj informacnej casti :)"

Eva

shutterstock_73224901

 

Zdroj fotografií: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!