Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Škola lásky v rodine

Škola lásky v rodine

Prinášame vám preventívny vzdelávací program „Škola lásky v rodine“, ktorý vychádza z učenia známej nemeckej psychologičky českého pôvodu PhDr.Jiřiny Prekopovej, autorky mnohých knižiek s tématikou výchovy a rodičovstva a zakladateľky Terapie pevným objatím.

 Vzdelávací program je reakciou na krízu vo vzťahoch, kedy sa rodiny rozpadajú, pretože nedokážu ľudia medzi sebou komunikovať s rešpektom a úctou tak, aby napriek rozdielnosti názorov dovolili láske bezpodmienečne prúdiť.

89

Láska je najpodstatnejšou usmerňovacou silou v životnom štýle rodiny.

Má byť prežívaná medzi otcom a matkou a medzi rodičmi a deťmi. Bezpodmienečnosť znamená, že lásku musíme žiť napriek všetkým výhradám, ktoré voči svojim blízkym máme.

Neznamená to, že by mal celoživotný vzťah dvoch ľudí prebiehať iba v harmónii, nežili by v pravde. Ide o to, naučiť sa prípadné konflikty zvládať tak, aby po ich vyriešení mohla znova prúdiť láska.

„Netrvám na tom aby si sa zmenil, mám ťa rada takého aký si, aj s tvojimi nedostatkami... ale chcem, aby si vedel ako sa pri tom cítim, keď ty kričíš...“

Naučiť sa otvorene hovoriť o svojich pocitoch a v emočnej konfrontácii tvárou v tvár sa podržať v náručí, aby sa vyplavila všetka nahromadená bolesť a aby sa znova ako milujúci ľudia našli a zmierili.

Ako rodičia tak ukazujeme našim deťom cestu k nažívaniu s druhými ľuďmi v láske, rešpektovaniu a úcte k jedinečnosti každého človeka.

Emócie sú našou súčasťou a je celkom prirodzené prejaviť ich, nepotláčať čo cítime – ale prejaviť ich tak aby sme tým neublížili sebe ani druhým ľuďom.

shutterstock_112040234

„Obnova lásky v rodinách je prevencia, ktorá má napomôcť tomu, aby sa pod silou bezpodmienečnej lásky podarila výchova detí aj manželský vzťah. Radosť a láska je omnoho účinnejšia pre vývin človeka ako strach a hnev. Preto Vám želám, aby sa Vám láska v živote rozvíjala“.... Jiřina Prekopová

Kurz je určenýpracovníkom v pomáhajúci profesiách, ktorí pracujú s verejnosťou, rodičmi, deťmi a  dospievajúcimi, učiteľom, vychovávateľom, zdravotníkom, ktorí sú ochotní pracovať na sebe a posúvať získané poznanie ďalej. Obsahom kurzu je aj sebaskúsenostný zážitok prijatia a zmierenia sa s vlastnými rodičmi formou Terapie pevným objatím,  nácvik empatie, emočnej konfrontácie , rozpoznanie komunikačných bŕzd a nácvik rešpektujúcej komunikácie pri riešení konfliktov v rodinách aj na pracovisku. Cieľom kurzu je možnosť života v pravde, s fungujúcimi vzťahmi  a v bezpodmienečnej láske tak, aby sme mohli naplno využiť potenciál s ktorým na tento svet prichádzame.

 

Kurzom budú sprevádzať :

Táňa Horká a Zuzka Bajkaiová

 

Rozsah kurzu a termíny :  2 x 3 dni

1.časť :   8 -  10.11.2013   denne od  9,00 do 17,00

2.časť  :   7 -   9. 3. 2014   denne od  9,00  do  17,00

 

Počet účastníkov :  minimálne 15, maximálne 30

Podmienkou získania certifikátu lektora preventívneho vzdelávacieho programu Škola lásky v rodine je účasť na obidvoch častiach kurzu.

 

Cena každej časti  kurzu :

Spodná hladina - 130 Eur

Normálna hladina - 140 Eur

Horná hladina - 150 Eur

Prečo sú za účasť na seminári rôzne ceny?

5

Foto: Shutterstock

 

 

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!