Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Rozhovory o zázraku

Rozhovory o zázraku

Séria pravidelných stretnutí k témam tehotenstva, pôrodu a šestonedelia, ktorých zmyslom  je poskytnúť budúcim rodičom priestor  pripraviť sa zodpovedne  na svoju rodičovskú rolu a  bez strachu , s pocitom bezpečia a s láskou privítať svoje dieťa.

openmind26

Darovať život a priviesť na túto krásnu planétu nového človeka je našou prirodzenosťou a za optimálnych podmienok  aj jedinečnou šancou pre ženu a to  spojiť sa sama so sebou, so svojou vnútornou silou. Pre budúcich rodičov je to čas  zrýchlenej transformácie svojich hodnôt a priorít, možnosť „upratať „ si v živote a zamerať sa na zmysel svojho bytia, na to, čo je naozaj dôležité.  Tehotenstvo prináša okrem pocitov radosti z príchodu nového života  aj  množstvo otázok. Rozhovory o zázraku sú priestorom pre spoločné hľadanie  odpovedí , liečenie strachu a obáv, vzájomnú podporu, a nachádzanie ciest k radostnému prežívaniu tohto obdobia a prirodzenému, posilňujúcemu pôrodu.

Zmyslom týchto stretnutí je poskytnúť budúcim rodičom priestor  pripraviť sa zodpovedne  na svoju rodičovskú rolu a  bez strachu , s pocitom bezpečia a s láskou privítať svoje dieťa.

Najlepšou prevenciou možných problémov v tehotenstve ,pri pôrode a v šestonedelí, je maximálna informovanosť rodičov o procesoch, ktoré so zrodením nového človeka súvisia. Prenatálne dieťa je rovnako vedomou bytosťou ako hocikto z nás, citlivo vníma emočné reakcie svojej matky aj svojho otca, zaslúži si lásku, úctu a rešpekt . Najnovšie vedecké výskumy jasne ukazujú v prospech tvrdení, že ľudská emócia a sebauvedomenie sú našou súčasťou už počas vnútromaternicového vývinu. Je nesmierne dôležité aby bolo dieťa počaté v láske, s láskou prijaté a milované už počas prvých deviatich mesiacov, keď sa vyvíja v tele matky. Pre matku je v tomto čase nenahraditeľná láska a podpora svojho najbližšieho okolia  a pohodové bezpečné prostredie. Iba tak sa žene otvára nežný priestor na láskyplnú otvorenú komunikáciu so svojim dieťaťom, podmienky tak potrebné pre biológiu utvárania vzťahovej väzby medzi rodičmi a deťmi.  Keď sa matka po pôrode pozerá do očí svojho novonarodeného dieťatka, produkujú obaja hormóny pracujúce v prospech socializácie a hlbokej empatie a jeho mozog je doslova programovaný na schopnosť milovať.

openmind25

Z môjho pohľadu niet lepšej investície ako je venovať svoj čas matkám a otcom, ktorí dnes privádzajú do nášho sveta svoje deti. Dajme novým ľuďom šancu narodiť sa v láske a bezpečí, bez zbytočných zásahov a rutinných lekárskych intervencií. Je možné, že deti, ktoré sa dnes rodia na túto Zem, budú s láskou držať za rukú nás, keď príde náš čas odchodu do Večnosti.

 

 

Komu sú stretnutia určené?

Tehotným ženám a ich partnerom, ale aj ľuďom, ktorí svoju rodičovskú úlohu v budúcnosti ešte len plánujú.

 

Môžete prísť aj bez predošlého prihlásenia.

Lektorka:      Zuzana Bajkaiová 

Cena: 10 € / osoba, 13 € / pár

 

 

FOTO: shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!