Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Vítanie jari - Spontánny vedomý tanec Open Floor

Vítanie jari - Spontánny vedomý tanec Open Floor

Cyklus 4 voľne nadväzujúcich tanečno-pohybových stretnutí pre všetkých – mužov i ženy v akomkoľvek veku a bez ohľadu na skúsesnosti. Prichádza jar a s ňou nový život, očista, radosť a kopec energie, príprava pôdy a sadenie nových semienok. Privítajme jar v spontánnom tanci, čo vychádza z hlbín nášho ja. Spojme sa pohybom so zdrojom Života v nás, očistime sa a zasaďme semienka našej duše.

Open Floor predstavuje otvorený priestor – priestor pre vyjadrenie ľubovoľného prežitku, zmeny, pocitu, impulzu, vnímania tela v danom okamihu a ich pretavenie do spontánneho vedomého pohybu. 

 

A dnes 9. 5. 2016 platí špeciálna záverečná akcia 1+1

Zober so sebou kamarátku alebo kamoša a príďte si užiť vedomý tanec a pohyb iba za cenu jedného vstupu.

Lebo tanec musí žiť :-)

 

V slobodnom improvizovanom tanci a pohybe vnímame naše tu a teraz, preciťujeme svoje telo a jeho potreby, otvárame svoje srdce a nechávame sa viesť vlastným vnútrom. Učíme sa používať tanec na "stelesnenie" - teda akési pretavenie našich telesných, emočných, mentálnych aj duchovných prežitkov do ich vyjadrenia telom, pohybom. Znamená to jednoducho cítiť sa v svojom tele doma a prítomným pre tú nádhernú skúsenosť žitia. Znamená to, že sme vedomí stále, kedykoľvek: keď milujeme, strácame, učíme sa, narážame, tvoríme, spájame, cítime… Je to ako meditácia v pohybe. Utíšime myseľ a necháme naše telo len nasledovať pohyb, čo vychádza zvnútra. Voľné inštrukcie pomáhajú zostať prítomným a pracovať s čímkoľvek, čo prichádza. 

 

Open Floor je relatívne nová technika spontánneho vedomého tanca pochádzajúca z Kalifornie. Založili ju dlhoroční najbližší spolupracovníci Gabrielle Roth (zakladateľka Tanca 5 Rytmov®): Andrea Juhan, Kathy Altman a Lori Salzman. Viac info na openfloor.org

 

Cyklus piatich stretnutí Vítanie jari:

 

4. apríl – Znovuzrodenie

Tancom a pohybom oprášime zo seba zbytky zimy a privítame v sebe nový život, čo prichádza pirodzene s jarou. Pozveme dych a priestor do svojich tiel, pripravíme sa na prejav nového v nás a v našich životoch.

 

11. apríl – Uzemnenie

Spojíme sa s matkou Zemou, v tanci precítime, ako stáť nohami pevne na zemi, ako sa uzemniť a zvládať návaly novej energie, ktorú jar prináša, vyrovnaní a “sami v sebe”.

 

2. máj – Sadenie

Pozveme nové nápady, zámery, túžby, sny – naše “semienka”, nech v nás pomocou tanca vyklíčia, a vložíme ich do pomyselnej úrodnej pôdy v nás.

 

9. máj – Zdieľanie

V tanci a pohybe precítime našu spolupatričnosť k našej komunite, k nášmu okoliu, mestu, krajine, či Zemi. Nie sme tu sami, a sami nemôžeme prežiť. Ovplyvňujeme navzájom naše životy a chtiac nechtiac ich zdieľame.

 

A dnes 9. 5. 2016 platí špeciálna záverečná akcia 1+1

Zober so sebou kamarátku alebo kamoša a príďte si užiť vedomý tanec a pohyb iba za cenu jedného vstupu.

Lebo tanec musí žiť :-)

 

Vždy medzi 19:00 a 21:00.

Cena celého cyklu 40 Eur, cena za jedno stretnutie 12 Eur.

 

Pre koho?

Tanec Open Floor je pre každého bez ohľadu na vek, pohlavie či skúsenosti. Ak máte chuť sa hýbať, uvoľniť, pristáť v prítomnom okamihu a v tanci vyjadriť, čokoľvek vami prechádza v danom momente, alebo ak ste len zvedaví a chcete skúsiť niečo nové, ste vítaní!

 

Čo si priniesť?

Voľné oblečenie (ideálne vo vrstvách, keď vám bude teplo/zima), fľaša vody, poprípade zápisník na poznámky a ochotu hýbať sa. Tancujeme naboso, (poprípade v špeciálnych tanečných topánkach (bez opätku!) )

 

Lektorka:

Volám sa Lina Krišková, už dlhé roky milujem a praktizujem spontánny tanec a improvizovaný pohyb. Momentálne som vo výcviku pohybovej metódy Open Floor. 

 

shutterstock_275713898-3

 

Zdroj fotografií: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!