Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

LOONA DANCE

LOONA DANCE

Intenzívny vzdelávací a tanečný workshop pre ženy, ktorého zámerom je predovšetkým skutočne sa uvoľniť, spojiť sa so svojím telom, pocitmi, načerpať silu, dodať si odvahu napr. na potrebné zmeny v živote. Pomocou tanca sa naučíme oživiť zdroj našej ženskej sily, ktorým je naša panva (panvové dno a maternica). Na workshope s nimi budeme pracovať na rovine  fyzickej, emočnej aj energetickej.

Čo je LOONA DANCE?

 Ide o tanečnú meditáciu pre ženy, ktorá sa prelína celým dňom. Je to tanečný koncept alebo tiež tanec maternice, ktorý rozvíja zdravé ženské kvality.

Je akýmsi mono pohybom, skrze ktorý sa prepojíme s naším lonom, maternicou a s naším centrom životnej energie (oblasť hrádze). Loona dance je určený ženám bez rozdielu veku, je zameraný komplexne na posilňovanie panvy a panvového dna. Nepredpokladá sa skúsenosť s tancom a je vhodný pre ženy v akomkoľvek veku aj začiatočníčky.

Tanec maternice a cviky môžu pri pravidelnom cvičení a tanci zmierniť až odstrániť: • menštruačné bolesti, nepravidelnosť menštruácie, gynekologické ťažkosti • problémy s počatím, v tehotenstve a pri pôrode • bolesti bedrovej oblasti, bedier • pomáha k intenzívnejšiemu prežívaniu pohlavného styku a zlepšeniu sexuálneho života Budeme tancovať v štýle Orientu a Afriky, Havaja, pravohemisférového tanca a iné. Dozvieme sa základné informácie o panvovom dne, o našej cyklickosti a premenlivosti, prepojíme sa s maternicou skrze zvuk, kresbu, vizualizáciu alebo dych.

 

Workshop Loona dance je vhodný pre ženy, ktoré potrebujú:
 – zrelaxovať či si chcú urobiť viac priestoru pre seba ženským spôsobom, skutočne sa uvoľniť, “vyčistiť” si hlavu
 – pocítiť dlhodobú radosť zo života, nabiť sa energiou, prebudiť vitalitu
 – rozvíjať svoje ženské kvality, posilniť seba–vedomie a načerpať inšpiráciu.

 

shutterstock_142201711

 

Seminár je rozdelený na 3 časti:

Edukačná – prednáška a informácie o maternici z tradičného pohľadu a z pohľadu Tao filozofie, o premenlivosti ženy a hlbšom význame jej menštruačného cyklu, o štyroch archetypoch a štyroch živloch, ktoré súvisia s menštruačným cyklom a prejavujú sa v nás

Emočná (duševná) – zážitková časť, tanec maternice – Loona dance, spontánny tanec archetypov a živlov, práca s hlasom, arteterapia.

Energetická – bioenergetické a dychové cvičenia, tanec maternice – Loona dance, vizualizácia, jednoduchý ženský rituál.

 

Naučíte sa: 
 – bioenergetické cviky, hlasové techniky pre prácu s emóciami v každodennosti
 – osvedčené metódy pre zvládanie hnevu, letargie, pocitov únavy, chaosu, smútku a iné
 – ako rozvíjať svoje zdravé, vedomé ženstvo, a tým posilniť 3 piliere sebalásky - sebavedomie, sebaúctu a sebadôveru
 – ako sa rýchlo uvoľniť a dobiť si energiu
 – získate veľa cenných informácií, nové tipy a inšpirácie

 

Určený  je pre ženy, ktoré chcú:
 – vrátiť do svojho života radosť a ľahkosť
 – otehotnieť prirodzenou cestou
 – zlepšiť gynekologické, menštruačné, sexuálne problémy
 – problémy v bedrovej oblasti
 – posilniť panvovú oblasť a panvové dno
 – zlepšiť vzťah sama k sebe
 – zlepšiť sebavyjadrenie
 – práca s hlasom
 – posilniť svoju ženskú energiu

 

Doniesť si so sebou:

šatku na oči, pohodlné oblečenie a teplé ponožky na tanec naboso – sukňa či šaty sú vítané rovnako aj bedrová šatka s peniažkami, ak máte svoju, farbičky, fľašu s vodou, prípadne zápisník na poznámky .

 

KEDY:

 21. - 23. 10. 2016

Piatok: 17:00 - 21:00

Sobota: 9:00 - 19:00

Nedeľa: 9:00 - 14:00

 

ŠPECIÁLNA CENA!

95 €

 

 Lektorka: Jana Lengyelová

Akreditovaná lektorka Loona dance, absolventka Loona dance academy u autorky tohto tanečného konceptu Lucie Kupcovej. Je niekoľkoročnou lektorkou ženských seminárov a ženských kruhov spojených s poznávaním podstaty premenlivosti ženy a jej menštruačného cyklu – 4 tváre ženy, v rámci ktorých pracuje s pohybovými cvičeniami, spontánnym tancom, hlasom, jednoduchými ženskými rituálmi.Je novodobou Kňažkou Bohyne zasvätenou u avalonských kňažiek v Škole kňažiek Starej Európy.

 

shutterstock_260185823

 

Foto: Shutterstock

 

A ešte niekoľko referencií na záver:

 

Ďakujem z hĺbky svojej duše a zároveň sa radujem z toho, čo som spoznala na tvojom workshope a objavila v sebe. Je to nádherné a pre mňa veľmi vzácne. Ďakujem aj ostatným žienkam. Každá mi svojím vstupom/vhľadom a zdieľaním darovala nové poznanie. Považujem zdieľanie žien za kľúč k tomu, čo si želáme žiť a čím si želáme byť. Na tvojom workshope som spoznávala seba postupne cez vlastný prežitok, skúsenosť, emócie a pocity. Ďakujem za odovzdané poznatky. Našla som seba, svoju pravosť, pravú ženu v žene a pochopila som, aké krásne je byť ženou – ak viem “byť” a ak ešte aj viem byť vedomou ženou.

Môj zámer, s ktorým som prišla na kurz sa naplnil a je úžasné, ako ma vyživil. Slová sú zbytočné a nenahradia všetko to, čo som pochopila, zažila. Veľmi sa teším, že som tým všetkým prešla a že to pre nás robíš, Janka. Žienky, ktoré túžia rozkvitnúť vo vedomú ženu, pestovať si ju a hýčkať si aj svoju ženskú esenciu v spojení s mužským princípom, je to workshop práve pre ne. U Janky sa mi páčilo, ako krásne vedela odkryť aj krásy ženského vnímania, bytia v bežnom živote a aj krásy mužského vnímania, bytia – dávalo mi to vyváženie, rovnováhu a komplexný zmysel. Kurz bol celistvý – nie len poznatky, ale aj zážitky  v rovine fyzickej, emočnej a aj energetickej. Existuje jedno významom veľké slovo za toto všetko: „ĎAKUJEM – tak veľké aké len môže byť – ĎAKUJEM“

Monika

 

V prvom rade by som sa chcela poďakovať Janke za jej čas, ktorý s nami strávila. Seminár bol veľmi zaujímavý a poučný. Veľa mi dal a posunul ma opäť o niečo bližšie k vedomému prežívaniu vnútornej ženy vo mne. Bolo pre mňa nové prežiť si živly, ktoré nás ženy ovplyvňujú, aj to, ako ich vnútorne prežívam. A tanec archetypov to bola bomba pre mňa aj so záverečným rituálom. Taktiež sa mi páčil Loana dance a dúfam, že sa v Bratislave rozbehne. Na záver by som to zhrnula asi takto: ak by sa mi pošťastilo opäť sa s Jankou stretnúť, rada a s láskou to urobím.  Ďakujem.

 Andrea

 

Po prvej hodine Loona dance som išla nabitá ženskou energiou, pokojom a láskou. Ráno, keď som si vykračovala do práce som si uvedomila, že vôbec nepoužívam pri chôdzi svoje boky, ktoré vytvárajú tak krásnu chôdzu nabitú ženskou  energiou. Hneď na to  som si spomenula, že keď som bola v puberte a začala som chodiť tak, že som vlnila bokmi, lebo sa mi to páčilo a cítila som sa pri tom tak prirodzene a žensky mama ma okríkla, čo tak chodím, že takto sa vlnia iba “pochybné ženské”, a že mám začať chodiť normálne – teda ako chlap. Ale ja chcem chodiť ako žena, s krásnymi ladnými pohybmi. Tieto pohyby spolu so sukňou vytvárajú krásu a ladnosť  pohybu, ktorého sme sa vzdali. Je to škoda, lebo v našom lone sa nachádza naša sila, láska a život. Život, ktorý dávame nielen novému životu ale aj sami sebe. V lone sa nám ukladá všetko čo sa deje okolo nás. To dobré – láska, dotyky, pohladenia nielen od iných ale aj od seba samých nás vyživujú, posilňujú a liečia a to negatívne – každodenné starosti, hádky, zla nálada  nás oslabuje a keď je toho veľa väčšinou sa to prejaví tým, že máme rôzne ženské problémy. Ak sa pohybujeme v rytme Loona dance naše lono sa  prečistí, nabije sa liečivou ženskou energiou a láskou, ktorú budeme dávať nielen samé sebe ale aj všetkým okolo. A preto žienky rozvlňme svoje boky, aby sme svoje lono prebudili, očistili a nabili. Už sa teším na ďalšie stretnutie žienok pri hudbe a v rytme Loona dance. Ďakujem.

S láskou objíma Daniela

 

Som šťastná, že som včera mala možnosť zažiť kruh plný našich ženských vibrácií, že som zo seba doslova vytriasla nahromadený stres a únavu a že som opäť načerpala inšpiráciu pre svoj bežný život. Všetkým, ktoré čítajú tieto riadky a majú akékoľvek pochybnosti o tom, či chcú ísť touto cestou sebapoznania, zlepšovania a prirodzeného krásna odkazujem :Riaďte sa svojou vnútornou intuíciou, je to to najlepšie čo sme od Boha, Matky prírody, Univerza dostali. Čokoľvek Vás v ženskom kruhu stretne, posunie Vás ďalej, pomôže Vám naštartovať úžasné procesy vo Vašom vnútornom tele, vo Vašej mysli., vo Vašom živote….Janka, vďaka za vedenie (v zmysle vodcovstva aj v zmysle vedomostí :-) ), za to, že nás spájaš. 

S láskou, Saša

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!