Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Život bez konfliktov

Život bez konfliktov

Kurz Život bez konfliktov podľa princípov nenásilnej komunikácie vám interaktívnym a zážitkovým spôsobom pomôže pochopiť, prečo si niekedy s inými ľuďmi nedokážeme porozumieť, kde leží váš nevyužitý potenciál vo vyjadrovaní svojich myšlienok, pocitov a potrieb a nasmeruje vás na cestu celkového ozdravenia vzájomných medziľudských vzťahov. 

Nenásilná komunikácia je založená na predpoklade, že všetci ľudia sú schopní súcitenia a uchyľujú sa k násiliu len vtedy, keď nepoznajú iné prostriedky, ako uspokojiť svoje potreby. Pripomína nám, že každý z nás má od narodenia prirodzenú schopnosť spolupráce a spojenia s druhými ľuďmi, ktoré sú postupne potlačené vplyvom spoločnosti, v ktorej sa vyjadrovanie pocitov vníma ako prejav slabosti a vyslovenie potreby ako sebectvo. Nenásilná komunikácia nás oslobodzuje od našich navyknutých vzorov správania v komunikácii s druhými, ako aj v komunikácii samých zo sebou.

Nenásilná komunikácia nás učí:

  • získať spojenie s tým, čo sa deje v našom vnútri, ale aj vo vnútri nášho partnera, dieťaťa rodiča, kamaráta, či kolegyne
  • počúvať očami, ušami i srdcom
  • vyjadriť čo cítim, a čo potrebujem bez hanby, či strachu z odmietnutia
  • ako naše myšlienky, presvedčenia, súdy, hodnotenia a analýzy prispievajú ku konfliktom

Kurz je vedený interaktívnym a zážitkovým spôsobom. Princípy nenásilnej komunikácie budete môcť spoznávať prostredníctvom vašich “menej úspešných komunikácií”, ktoré si sami “prinesiete”. Keďže je dôležité, aby ste sa počas kurzu cítili príjemne, mieru zdieľania svojich osobných zážitkov si určíte sami.

Počas tohto stretnutia sa zoznámime s princípmi nenásilnej komunikácie a ochutnáme rozdiel medzi komunikáciou v konflikte, tak ako ich často zažívame, a ako by to vyzeralo podľa nenásilnej komunikácie.

Na jar 2015 sú plánované ďalšie pokračovacie semináre, ktoré vám umožnia oboznámiť sa s konceptom nenásilnej komunikácie do väčšej hĺbky.

 

Kurz nenásilnej komunikácie sa koná v Bratislave v priestoroch Open Mind Centra, Opavská 26.

Trvanie: od 18:00 do 21:15

Lektorky kurzu: Lenka Fikarová a Lenka Urban

 

Vstupné za účasť na úvodnom stretnutí je dobrovoľné.

Želali by sme si príspevok 5 - 10 €, ale o jeho skutočnej výške sa rozhodnete po kurze, podľa toho, akú sumu ste ochotný dať s dobrým pocitom a aj vzhľadom na Vašu finančnú situáciu.

 

Foto: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!