Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Sebapoznanie

Život bez konfliktov

Život bez konfliktov

Kurz Život bez konfliktov podľa princípov nenásilnej komunikácie vám interaktívnym a zážitkovým spôsobom pomôže pochopiť, prečo si niekedy s inými ľuďmi nedokážeme porozumieť, kde leží váš nevyužitý potenciál vo vyjadrovaní svojich myšlienok, pocitov a potrieb a nasmeruje vás na cestu celkového ozdravenia vzájomných medziľudských vzťahov. 

5 jazykov lásky - cesta k šťastnému vzťahu

5 jazykov lásky - cesta k šťastnému vzťahu

Pozývame vás na zážitkový seminár o jazykoch lásky a o tom, prečo si niekedy nerozumieme ani s našimi najbližšími!

Rodinné vzťahy a Vianoce

Rodinné vzťahy a Vianoce

Predvianočná prednáška o vzťahoch v rodine. Vianoce pôsobia ako „zosilovač“, čiže ak máte vzťahy v rodine harmonické, tak si Vianoce užívate. Ale ak to doma škrípe, zákonite to musí škrípať aj na Vianoce, lenže omnoho intenzívnejšie. Príďte si vypočuť, ako s tým pracovať a pripraviť sebe aj ostatným členom rodiny najlepšie možné Vianoce.

Kompas života- Spoznaj sám seba

Kompas života- Spoznaj sám seba

Mnohí ľudia kráčajú životom bez toho, aby vedeli kto sú, odkiaľ prišli a kam idú. Trápia sa otázkami svojho zdravia, svojich vzťahov, svojich emócií. Premýšľajú v akých oblastiach života môžu uspieť a ako. Veľkú časť odpovedí môžu nájsť ak pochopia svoje nastavenie pri narodení sa v tomto časopriestore. A tiež dôsledky tohto nastavenia pre svoju povahu, emócie, zdravie a vzťahy.

Škola intuície pre dospelých 1.stupeň- Prebudenie intuície

Škola intuície pre dospelých 1.stupeň- Prebudenie intuície

Sme poslednou generáciou, ktorá ešte poznala život bez internetu. Dnes žijeme v dobe informácií. Bez ich využívania nie je dnešný rýchly život možný. V normálnom svete neprežijeme. Hodnota intelektuálnych schopností človeka rastie závratnou rýchlosťou. Aké schopnosti sú však dnes preferované? Samotné znalosti strácajú svoju hodnotu. Čo platilo dnes, zajtra už vďaka enormne rýchlemu vývoju vo všetkých oblastiach platiť nemusí.

Výcvik Kňažiek Zeme s Manon Tromp

Výcvik Kňažiek Zeme s Manon Tromp

Tento jedinečný kurz Vás bude usmerňovať a podporovať na Vašej autentickej ceste k nájdeniu svojho magického Ja. Prejdete ročnou prípravou, aby ste sa stali aj Vy Kňažkou Zeme. Je to cesta objavovania mágie samotného života. Počas štyroch víkendových blokov sa spolu s britskou lektorkou a Kňažkou Zeme Manon Tromp zameriame na praktické cvičenia a rituály v prírode, ktorých zmyslom je nielen liečenie Matky Zeme, ale predovšetkým rozvíjanie svojho vnútra. Budeme sa riadiť Keltským Kolom roka, jeho rituálmi a tradíciami, ktoré nás podporia v našom procese učenia sa. Energia a inšpirácia bude prúdiť aj z podporného kruhu rovnako naladených žien, s ktorými budeme zdieľať a spoločne pracovať.

Drogový rýchlokurz pre rodičov a pedagógov

Drogový rýchlokurz pre rodičov a pedagógov

Tento neformálny interaktívny kurz je určený najmä rodičom, ktorých dieťa experimentuje s drogami, ako aj pedagogickým pracovníkom, ktorí sa pri práci s mládežou dostávajú do nepriameho kontaktu s drogou. Stručným a zrozumiteľným spôsobom si objasníme, aké drogy sa na Slovensku vyskytujú, aké sú medzi nimi rozdiely, a na pravú mieru uvedieme najčastejšie omyly a domnienky o drogách. Naučíme sa základné postupy pri výskyte drogového problému v rodine alebo v škole, a akú sú hlavné princípy zvládania drogovej závislosti člena rodiny.

Základná škola sebakoučovania

Základná škola sebakoučovania

Ako posilniť seba samého a vytvoriť si život, aký skutočne chcete žiť – cyklus štyroch zážitkových workshopov a jedného úvodného. 

Keď chceme niečo zmeniť, musíme byť sami sebe všímavými sprievodcami. Potom zistíme, že to, čo v živote dosahujeme, nezávisí natoľko od času, ako od našej chuti. A že neexistuje jedna dlhá cesta, ale mnoho ciest, ktoré nás k cieľu dovedú za rozdielnych podmienok. Tiež si všimneme, že šťastné okamihy, kedy nám ide všetko od ruky a pritom nás to baví, nie sú náhodné, ale že je možné privolať ich. A na tento účel je sebakoučovanie tým najefektívnejším nástrojom.

Zenergizuj svoje telo

Zenergizuj svoje telo

Letný zážitkový workshop s individuálnym prístupom v malej skupine

Vaše telo je základom a metaforou vášho života. Je vyjadrením vašej existencie. Je vašou encyklopédiou a príbehom vášho bytia. Má svoje potreby - nielen tie fyzické, ale aj duševné.

Docieliť súhru tela i duše je o získaní rovnováhy.  Kde však brať silu, čas a chuť na to, aby telo malo dostatok energie, ktorá sa zúročí v snahe o vyvažovanie?

Zdroj: shutterstock.com

Cesta Celistvosti - víkendový seminár

 

Pozývame Vás na víkendový seminár, ktorý je určený pre všetkých, čo majú záujem naučiť sa, ako žiť plnohodnotný, naplnený a zdravý život. Dozviete sa o tom, aký význam má kvalitná strava pre Vaše zdravie telesné aj duchovné. Bude sa tu hovoriť o liečbe homeopatiou či energiou. Na tomto seminári nebudete len počúvať, ale sami si môžete precítiť niektoré pocity a situácie vo vlastnom vnútri alebo i prostredníctvom Vášho tela a tanca. A tak, skrz zapájanie viacerých dôležitých rovín Vášho života, môžete objavovať Vašu celistvosť.