Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Pre ženy

Prečo sa ženy chovajú tak premenlivo alebo o menštruačnom cykle inak

Prečo sa ženy chovajú tak premenlivo alebo o menštruačnom cykle inak

Večerný kurz

Večer praktických návodov pre ženy aj pre mužov!

Tajomstvo ženského lona

Tajomstvo ženského lona

 /pre ženy/

Seminár je zameraný na objavenie a posilnenie panvového dna, liečenie ženských orgánov a prebudenie ženskosti. Je vhodný pre ženy s gynekologickými problémami, rovnako ako aj pre ženy, ktoré chcú preniknúť hlbšie do energetickej práce s panvovým dnom. 

Keď Boh bol žena

Keď Boh bol žena

Pozývame na prednášku pod názvom: „Keď Boh bol žena“. Prednáška je prvá z cyklu prednášok „Čo matka dcére nepovedala“ zameraných na interdisciplinárne predstavenie ženskej spirituality.

Kráľovné živlov, znovu vzkriesené a znovuzrodené Venuše

Kráľovné živlov, znovu vzkriesené a znovuzrodené Venuše

Nielen živlová typológia královien i tých, ktoré sa nimi z popolušiek a princezien chcú stať.

Účinný a efektívny prostriedok a pomocník v procese kultivovania a skvalitňovania svojho štýlu Kráľovnej a postupu od Popolušky cez princeznú až na najvyšší trón ženského princípu...

Novodobé ženské rituály

Novodobé ženské rituály

Cyklus výcviku v Rituáloch

Rituál je pozastavenie sa a vedomé vytvorenie posvätného priestoru a jasného zámeru pri uctení si medzníkov na našej ceste životom. Môže dodať jasnosť a istotu, vytvoriť priestor pre uvoľnenie potlačených emócií, upevniť alebo v úcte rozviazať zväzok a zároveň rituály dodávajú sebaúctu. Keď uctievame vlastnú cestu, uctievame seba a uctievame život. V živote ženy je mnoho kľúčových okamžikov, ktoré si zaslúžia zvláštnu oslavu. Svadba ale aj rozvod alebo rozchod, narodenia dieťaťa ale aj smrť. Môžeme použiť vlastnú fantáziu, aby sme spestrili ponuku spôsobov ako uctiť medzníky na našej ženskej ceste.

Foto: Shutterstock

Popôrodná regeneračná joga

Kurz je určený a zostavený pre ženy po pôrode (do 2 rokov), príp. aj matky starších detí, ktoré potrebujú znovu nadobudnúť silu svalov panvového dna, celého tela a dobre im padne hodina pre seba. Regeneračná joga postupne posilní vaše telo, upokojí Vašu myseľ, naučí vás spojiť sa sama so sebou a získať energiu a nadhľad. Pomocou dychových, a relaxačných cvičení na naučíte uvoľniť a premeniť obavy v dôveru, pomocou klasických asán hatha a yin jogy postupne vystavať svoje telo k pružnosti, flexibilite a ku zdraviu.

Dvaja v tom - zážitkový workshop pre páry - jednodenný

Dvaja v tom - zážitkový workshop pre páry - jednodenný

Jedinečný partnerský workshop, na ktorom vám ukážeme, ako vnímať a integrovať odlišnosti mužov a žien do novej roviny vzťahu, a ako si postupne budovať vedomé partnerstvo na pevných základoch. Interaktívny výklad bude počas dňa doplnený zážitkovými technikami a jemnými párovými cvičeniami, ktoré vám pomôžu viac sa na svojho partnera naladiť a porozumieť jeho túžbam, no zároveň vás naučia rešpektovať svoje vlastné hranice a potreby.

Rodinné vzťahy a Vianoce

Rodinné vzťahy a Vianoce

Predvianočná prednáška o vzťahoch v rodine. Vianoce pôsobia ako „zosilovač“, čiže ak máte vzťahy v rodine harmonické, tak si Vianoce užívate. Ale ak to doma škrípe, zákonite to musí škrípať aj na Vianoce, lenže omnoho intenzívnejšie. Príďte si vypočuť, ako s tým pracovať a pripraviť sebe aj ostatným členom rodiny najlepšie možné Vianoce.

Mikropôrod

Mikropôrod

Dokumentárny film Mikropôrod (Microbirth) sa pozerá na pôrod z úplne inej perspektívy, ako sa to robilo doteraz, a to cez šošovku mikroskopu. Film dáva do pozornosti najnovšie vedecké výskumy, ktoré začali spájať spôsob, ako sa rodia naše deti, s ich zdravím v neskoršom živote, najmä so zvýšeným rizikom vzniku niektorých závažných civilizačných ochorení.

Škola intuície pre dospelých 1.stupeň- Prebudenie intuície

Škola intuície pre dospelých 1.stupeň- Prebudenie intuície

Sme poslednou generáciou, ktorá ešte poznala život bez internetu. Dnes žijeme v dobe informácií. Bez ich využívania nie je dnešný rýchly život možný. V normálnom svete neprežijeme. Hodnota intelektuálnych schopností človeka rastie závratnou rýchlosťou. Aké schopnosti sú však dnes preferované? Samotné znalosti strácajú svoju hodnotu. Čo platilo dnes, zajtra už vďaka enormne rýchlemu vývoju vo všetkých oblastiach platiť nemusí.