Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Ženské kruhy s Katarínou Runou

Ženské kruhy s Katarínou Runou

Pozývame ťa, milá Žena, do krásneho spoločenstva ženského kruhu, bezpečného spoločenstva žien, kde ťa čaká priestor pre teba samú a tvoj rozvoj. Po tisíce rokov sa ženy schádzali, aby si odovzdávali ženskú múdrosť, aby sa učili o ženskej sile, o posvätnosti ženského tela a jeho cyklov. Aby v "ženskom klane" našli svoje korene, z ktorých môžu ako ženy rásť, kvitnúť a prinášať plody do svojho spoločenstva.

 

Najbližší termín: 8. mája 2016 

 

AKTUÁLNE ŽENSKÉ KRUHY NÁJDETE MILÉ ŽIENKY TU: Ženské kruhy

 

Prečo ženské kruhy?

 

Dnešné ženy túto prastarú tradíciu na vlastnej koži takmer nepoznajú. Nikto nás k tomu neviedol, nikto nás neučil ako byť v láske s inými ženami, nemáme s tým veľké skúsenosti. Ženský kolektív neraz vnímame ako konkurenčné prostredie, kde je treba mať sa na pozore. Nemusí to tak ale byť. Naopak. Iba žena dokáže dať podporu inej žene presne v tej podobe, v akej ju potrebuje, a v akej jej ju muž nikdy poskytnúť nedokáže. Iba žena dokáže do hĺbky pochopiť všetky rozmery inej ženy.  A presne preto sú tu ženské kruhy. Sú zdrojom poznania seba a sveta, zdrojom ženskej múdrosti, odovzdávania skúseností, podpory, ale aj rozmaznávania, nežného ženského dotyku, priateľstva, lásky. Sú miestom pre ženské rituály a zdieľania, miestom bezpečia a liečenia. Pomáhajú nám vnímať hodnotu ženského prístupu a seba samej ako ženy.

 

Čo je ženský kruh?

Ženský kruh je priestorom, ktorý máš sama pre seba - priestorom na tvoj výdych, ale aj vlastné spoznávanie a zdieľanie v bezpečnom kruhu spolu s inými ženami.

Ženský kruh je miestom a spoločenstvom, ktoré nás vyživuje a podporuje v našom vlastnom, ženskom spôsobe existencie vo svete s prevahou mužského prístupu.

Ženský kruh je miestom, ktoré podporuje tvoju ženskosť, jemnosť ale aj silu, tvoju jedinečnosť a krásu.

Ženský kruh je kruh sesterstvo, lieči vzťahy medzi ženami, ktoré vyrastajú vo svete, kde medzi ženami často vládne rivalita a súperenie.

Ženský kruh nám pomáha byť v spojení so svojimi ženskými kvalitami ako je citlivosť, hĺbka, emócie a umožňujú nám nielen pochopiť, ale hlavne precítiť že nemajú menšiu hodnotu, než rozum, úspech a výkon.

V kruhu žien sa môžeme uvoľniť a byť naozaj samy sebou, dotknúť sa aspektu bohyne, ktorá žije v každej žene.

 

shutterstock_127530407

 

Čo Ťa na stretnutí v ženskom kruhu čaká?

 

Čakajú Ťa štyri hodiny času iba pre Teba, v bezpečí a pokoji, v kruhu s inými ženami. Budeme používať aktuálne podľa témy a potreby skupiny:

 

- relaxačné a dýchacie techniky

- dynamické meditácie (meditácie v tanci a pohybe, OSHOve meditácie, vedené meditácie)

- vedomá práca s telom, liečenie v pokoji aj pohybe

- vedomý dotyk

- spontánny tanec a uvoľňovacie techniky

- jemné konštelačné cvičenia

- katarzné techniky

- vedené meditácie a vizualizácie

- práca s rodovými koreňmi a rodovou líniou

- ženské archetypy

- techniky prirodzených ženských rituálov

- vzájomné zdieľanie a podpora

 

shutterstock_146064983

 

 

Stretnutia budú tematické, ale veľký priestor ponecháme aj aktuálnym témam a potrebám skupiny.

Stretnutia môžeš absolvovať jednotlivo aj ako celý cyklus.

 

shutterstock_140246077

 

Termín

Nedeľa 8.mája od 14.00 do 18.00

(téma máj (SEBA)lásky čas :))

 

AKTUÁLNE ŽENSKÉ KRUHY NÁJDETE MILÉ ŽIENKY TU: Ženské kruhy

 

Kde:

V priestoroch Open Mind Centra na Mickiewiczovej 2 v Bratislave (Staré mesto). 

 

Cena:

20 Eur za jednotlivé stretnutie

 

Stretnutiami ťa bude sprevádzať:

Katarína Runa

katarinaruna-003

Pár slov o mne:

Dlhé roky pôsobím ako fotografka, pretože prostredníctvom fotografie môžem ukazovať iným, ako vidím svet, ženám pomáham uvidieť ich krásu, jemnosť aj silu a pozrieť sa s láskou na vlastné telo. Prakticky celé obdobie dospelosti som si myslela, že som vo svojom živote v podstate spokojná. Pred pár rokmi ma však hlboká kríza priviedla k poznaniu, že "v podstate spokojná" v skutočnosti znamená veľa odmietania - samej seba, svojich svetlých aj tienistých stránok, svojich strachov či svojej minulosti. Táto kríza bola pre mňa obrovským darom, pretože mi pomohla uvedomiť si, že chcem svoj život naplniť niečím iným - prácou na svojom osobnom rozvoji, prijatím seba samej ako ženy a mojej ženskej podstaty, láskou k sebe a svojmu telu, a cez lásku k sebe aj láskou k ostatným ľudským bytostiam. Absolvovala som množstvo seminárov, workshopov, mystických ciest a výcvikov u mnohých učiteľov (Martin Aylward, Katinka Soetens, Barbora Nádvorníková, Lilia Khousnoutdinová, Alan Lowen, Pam a Yanni Margaritis a ďalší) ktoré mi na tejto mojej ceste pomohli, a ktoré následne prispeli k môjmu odhodlaniu založiť Centrum osobného rozvoja - Open Mind. Ako sa môj život na tejto ceste menil a obohacoval o nové poznanie, zároveň u mňa prirodzene rástla túžba zdieľať toto poznanie s inými ľuďmi a predovšetkým sa o ne podeliť s ostatnými ženami. Naozaj z hĺbky srdca si prajem si, aby každá z nás mohla zažívať radosť z lásky k samej sebe, pocit úplného prijatia seba aj ostatných, šťastné a radostné chvíle a naplnený život. Verím, že ženské kruhy budú aj pre Teba jedným z krokov na tejto ceste a pre mňa bude veľkou cťou Ťa na nej sprevádzať.

 

Tu je niekoľko reakcií od žien, ktoré sa už ženských kruhov zúčastnili:

Ženské kruhy sú skvelá vec, učia hľadať cestu k sebe, odpustiť si veci staré, ktoré spali a veriť v seba, svoju silu, svoju ženskosť. Zistila som že po týchto stretnutiach som farebnejšia - farebne sa obliekam, vážim si seba a som slobodnejšia, rešpektujem sa.To sú pre mňa ženské kruhy, vážim si ženy, ktoré so mnou zdieľali svoje pocity. Je úžasné stretnúť v ten pravý okamih, tie práve ženy a mať úžasnú sprievodkinu ženstvom. Ešte raz vďaka Ti Katka. Pokračuj ďalej.

Ivona

Som na ceste osobného rozvoja a snažím sa pracovať na svojom odbornom raste z profesionálneho hľadiska, byť čo najlepším človeku vo vzťahu k sebe aj voči druhým a uvedomila som si, že niekde na tej ceste som pozabudla na svoju ženskú časť bytia...Som vďačná osudu, sebe:-), že som natrafila a prihlásila sa na ženské kruhy, ktoré vnímam ako priestor a úžasnú príležitosť na podporu mojej ženskosti. Stretnutia sú vedené citlivo, podporujúco a s rešpektom voči každej prítomnej osobe. Po stretnutí sa cítim viac v spojení so svojim vnútrom, v harmónii sama so sebou a súčasne posilnená vo svojej ženskej podstate. Určite to odporúčam a prajem zažiť každej žene:-)

Jana

Stretnutie v ženskom kruhu s Katkou je pre mňa vždy hlboký duševný, emocionálny, ľudský a spirituálny zážitok. Neviem, či sa dá slovami opísať, koľko veľa som na stretnutiach ženských kruhov získala. Nejde len o stretnutie žien, ale je to čas a priestor pre zdieľanie radosti, problémov, trápení, odovzdávanie si múdrosti a hlavne čas venovaný sebe- na načretie do hlbokých sfér ženských duší a liečenie hlbokých vnútorných rán. Ženské kruhy mi pomohli odhaliť časť pravdy o sebe, lepšie sa spoznať a porozumieť si a tým porozumieť aj ostatným. Sú nielen stretnutím, ale aj zážitkom, cestou, ktorá vás nejakým spôsobom premení, naplní a posunie v poznaní a v ženskosti :) Ďakujem krásne za možnosť zúčastniť sa ženských kruhov a zažiť tu úžasnú atmosféru, radosť so stretnutia so ženami a hlavne s vlastnou ženskou dušou."

Lenka

Moja prvá účasť na ženských kruhoch bola nezabudnuteľná. Prišla som medzi kopu žienok, čo bolo pre mňa niečo nepoznané, pretože som sa pohybovala prevažne v mužskom kolektíve. Bola som plná zaujímavých a nových pocitov, na ktoré som nebola zvyknutá. Po krátkom zoznámení a nacítení sa s ostatnými žienkami som sa upokojila a zalial ma pocit prijatia, prepojenosti, uvoľnenosti, radosti a veľkého nadšenia. Bol to krásny pocit, o ktorom sa mi predtým ani nesnívalo. Na ženských kruhoch môžete zažiť nádherné hodiny plné pochopenia, uvedomenia, vnímania , priestoru, hravosti, lásky a šťastia. Ktorá žienka nezažila silu ženského kruhu, šup k nám, pretože si myslím, že každá z nás si zaslúži zažiť energiu týchto krásnych stretnutí : )

Lenka

Som matka štyroch deti, dve dievčatá, dvaja chlapci (dvojičky), som manželka, aj priateľka, som bosorka, aj víla...a všetko toto je v mojom záujme povýšiť ešte na vyššiu úroveň. Prehodnotila som priority, a v hlbšom preciťovaní ženstva som si zaobstarala rámový bubon, ale stále akoby niečo chýbalo.A keď som objavila ženské kruhy, a čítala charakteristiku ich obsahu, cítila som , že toto môže byť cesta...Stretnutie so ženským kruhom má veľmi potešilo, veľmi som rada, že ženy sa môžu opäť nalaďovať a spoznávať. Každý jeden krok na kruhoch bol pre mňa akoby prirodzený, a nebola som ani tak zaplavená emóciami, ako veľmi príjemným pocitom ktorý má oblieval akoby šťastím, akoby plač od radosti. Bolo to veľmi príjemné a očisťujúce. A keďže toto všetko hovorí v prospech ženských stretnutí, dalo sa iba prihlásiť na ročné stretávanie sa.

Zuzka

 

Foto: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!