Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Minulé semináre

Zenergizuj svoje telo

Zenergizuj svoje telo

Letný zážitkový workshop s individuálnym prístupom v malej skupine

Vaše telo je základom a metaforou vášho života. Je vyjadrením vašej existencie. Je vašou encyklopédiou a príbehom vášho bytia. Má svoje potreby - nielen tie fyzické, ale aj duševné.

Docieliť súhru tela i duše je o získaní rovnováhy.  Kde však brať silu, čas a chuť na to, aby telo malo dostatok energie, ktorá sa zúročí v snahe o vyvažovanie?

Základná škola sebakoučovania

Základná škola sebakoučovania

Ako posilniť seba samého a vytvoriť si život, aký skutočne chcete žiť – cyklus štyroch zážitkových workshopov a jedného úvodného. 

Keď chceme niečo zmeniť, musíme byť sami sebe všímavými sprievodcami. Potom zistíme, že to, čo v živote dosahujeme, nezávisí natoľko od času, ako od našej chuti. A že neexistuje jedna dlhá cesta, ale mnoho ciest, ktoré nás k cieľu dovedú za rozdielnych podmienok. Tiež si všimneme, že šťastné okamihy, kedy nám ide všetko od ruky a pritom nás to baví, nie sú náhodné, ale že je možné privolať ich. A na tento účel je sebakoučovanie tým najefektívnejším nástrojom.

Menštruačný cyklus ako dar

Menštruačný cyklus ako dar

Objavíme spolu, to čo nás naše maminky nemohli naučiť, pretože to samé nevedeli. Naučíme sa spolu porozumieť a prakticky používať tvorivé, sexuálne a spirituálne dary menštruačného cyklu. Vedome porozumieme premenám svojho tela a emócií v súlade s meniacou sa lunou. Objavíme radosť zo svojej cyklickosti – premenlivosti, ktorá nie je negatívnou ženskou vlastnosťou, ale naopak kvalitou, ktorá obohacuje náš život i život našich mužov.

Tajomstvo ženského lona

Tajomstvo ženského lona

Lono je najcitlivejším psychosomatickým orgánom ženy a zároveň generátorom ženskej energie. Cez kontakt s panvovým dnom sa spojíme so zdrojom ženskej energie a v bezpečnom ženskom kruhu preberieme psychosomatické súvislosti panvového dna súvisiace s prvou a druhou čakrou. Naučíme sa nenáročné techniky, ktoré nám pomôžu liečiť naše lono, oživiť ho, aby bolo zdravé, živé, radostné, tvorivé  a zmyselné. A potom predsa všetky túžime :-)

Seminár Škola Biointernetu 1. Stupeň

Seminár Škola Biointernetu 1. Stupeň

Tento seminár je určený pre psychicky zdravých dospelých ľudí.
Cieľom seminára je informovať o možnostiach Biointernetu, naučiť sa vedome sa k nemu pripájať a naučiť sa niektoré praktické cvičenia na získavanie informácií. Prakticky si vyskúšať komunikáciu na báze svetla a opravovať poškodené informácie v minulosti, ktoré negatívne vplývajú na našu prítomnosť.

Ako nájsť prácu snov

Ako nájsť prácu snov

Pozývame vás na  intenzívny interaktívny workshop, na ktorom vám ukážeme, ako nájsť prácu svojho srdca, ktorá prežiari váš život naplnením a radosťou. Workshop je vhodný pre nezamestnaných, osoby hľadajúce nové uplatnenie, pátrajúce po svojom skutočnom životnom poslaní, záujemcov o určité pracovné pozície, študentov a rodičov študentov rozhodujúcich sa pre ich budúci študijný smer.

Jóga smiechu

Jóga smiechu

Dokážete sa zasmiať len tak? Alebo potrebujete k smiechu vonkajšiu príčinu? Podľa výskumov sa deti smejú až 300-krát denne a to často bez zjavnej príčiny, zatiaľ čo priemerný dospelý iba 15 až 20-krát. Smiech deťom jednoducho robí dobre a nepotrebujú k nemu humor ako vonkajšiu príčinu. Pri cvičení Jogy smiechu sa dospelí môžu stať opäť deťmi a vychutnať si tak pocity hravosti, bláznivosti, kreativity a uvoľnenia. Samozrejme so všetkými benefitmi, ktoré smiech a dobrá nálada prinášajú :-)

Dni otvorených dverí

Dni otvorených dverí

V dňoch 13. – 14. septembra 2014 vás srdečne pozývame na interaktívne Dni otvorených dverí, ktoré sa uskutočnia v Open Mind Centre v Bratislave. Prestavíme vám zaujímavých lektorov, poskytneme vám množstvo inšpiratívnych informácií a v rámci zážitkových workshopov vám ponúkneme možnosť precítiť povznášajúce momenty duchovného poznania pretaveného do praxe. Rezervujte si miesto vo vašom kalendári na túto akciu a my vám sľubujeme víkend plný obohacujúcich informácií a zážitkov.

Čo mi môžu policajti

Čo mi môžu policajti

Interaktívna prednáška pre užívateľov návykových látok, ktorí sa kvôli drogám dostali alebo sa môžu dostať do problémov so zákonom. Záujemcom o túto tému jednoducho a zrozumiteľne vysvetlíme, aké právne riziká súvisia s užívaním nelegálnych drog,  čo si môžu policajti dovoliť pri bežnej prehliadke, aké sú najčastejšie tresty za držbu malého množstva  drog ako aj mnoho ďalších užitočných informácií, po ktorých vypočutí  sa budete cítiť sebaistejšie a bezpečnejšie. Na záver prednášky bude priestor na otázky z publika a moderovanú diskusiu k najpálčivejším témam :)

Drogový rýchlokurz pre rodičov a pedagógov

Drogový rýchlokurz pre rodičov a pedagógov

Tento neformálny interaktívny kurz je určený najmä rodičom, ktorých dieťa experimentuje s drogami, ako aj pedagogickým pracovníkom, ktorí sa pri práci s mládežou dostávajú do nepriameho kontaktu s drogou. Stručným a zrozumiteľným spôsobom si objasníme, aké drogy sa na Slovensku vyskytujú, aké sú medzi nimi rozdiely, a na pravú mieru uvedieme najčastejšie omyly a domnienky o drogách. Naučíme sa základné postupy pri výskyte drogového problému v rodine alebo v škole, a akú sú hlavné princípy zvládania drogovej závislosti člena rodiny.