Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

ZRKADLENIE: Rozpoznávanie vzorcov a rol ako cesta k bdelému vedomiu

Foto: Shutterstock

Seminár sa opiera o divadlo, tvorivú dramatiku, psychológiu, antropológiu a alternatívne techniky osobnostného rozvoja. Jeho nosná téma vychádza z predpokladu, že všetko, čo sa deje okolo nás, sme len my sami. Ľudia aj situácie, s ktorými sa stretávame, nám zrkadlia naše vnútorné procesy, ale aj hlboko vryté vzorce správania a manipulácie ega, ktoré sa často márne snažíme dostať pod kontrolu.

 

Prostredníctvom rol, do ktorých nevedome vstupujeme zažívame bolestivú polaritu, ktorá je zdrojom konfliktov. Rozpoznaním a vedomým stvárnením týchto rol môžeme mechanizmus konfliktov lepšie uzrieť, pochopiť a nájsť funkčné riešenia situácií a vzorcov, ktoré sa nám často opakujú. 

 

Prečo práve divadlo?

Divadlo nám ponúka úžasnú možnosť byť kýmkoľvek a čímkoľvek a byť pri tom videný. Je to zázračné živé zrkadlo, ktoré nám umožňuje uvidieť samých seba prostredníctvom tých druhých. Vedome uzrieť to, kým naozaj sme a ocitnúť sa v mocnej a vzácnej prítomnosti.   

 

Ako bude seminár prebiehať?

Počas seminára budeme prostredníctvom rôznych techník (riadených meditácií, tvorivých hier a cvičení, hlasu a pohybu) rozpoznávať roly, ktorými prechádzame na ceste k vnútornej celistvosti, situácie a vzťahy, ktoré nás často stretávajú. Budeme odhaľovať vzorce správania, ktoré si bežne neuvedomujeme a mechanicky ich opakujeme.

Prostredníctvom herného procesu budeme hľadať jednotlivé osobné línie účastníkov. Cez ich vzájomné zrkadlenie budeme skladať príbeh, ktorý následne uchopíme v javiskovom procese. 

 

Výsledok?

Krátke autorské divadelné predstavenie, v ktorom okrem objavenia svojich talentov, vzorcov a rol, ale aj „nepoznaných zákutí“ v praxi okúsime, čo znamená spoločná tvorba, synergia a kruh. 

Samozrejme však to, či výsledky našej práce budeme verejne prezentovať, bude rozhodnutím celej skupiny prostredníctvom konsenzu. Ak čo len jediný účastník/ účastníčka nebude súhlasiť, verejná prezentácia sa konať nebude.  

 

Čo si so sebou priniesť?

  • fotografie seba z rôznych životných období a situácií,
  • oblečenie, ktoré nosíte najradšej (ktoré vás vystihuje); neutrálne oblečenie (pohodlné na cvičenie) a oblečenie, ktoré nosíte neradi, z nevyhnutnosti (napr.sako),
  • predmety, ktoré sú vám veľmi blízke (napr. talizman, dar od blízkej osoby) a predmety, ktoré používate z nutnosti a máte k nim negatívny vzťah (napr. šanón na zmluvy, budík),
  • šatku na zaviazanie očí a deku,
  • hudobné nástroje (stačia aj perkusie – ak nemáte, prineste si plechovky, škatuľky alebo malé zaváraninové poháre naplnené ryžou, strukovinami, obilninami atď.),
  • niečo, čo si prajete niekomu darovať.

 

Kto bude seminár viesť? 

Mgr.art. Lucia Blašková (LADIVA) 

 

Termín kurzu:

Kurz bude mať podobu víkendového semináru v dňoch 11. - 12. apríla 2015.
11. apríl (sobota): od 10:00 do 20:00
12. apríl (nedeľa): od 10:00 do 16:00.

 

Cena kurzu:

80 eur 

 

Seminár sa bude konať v priestoroch Open Mind Centra na Opavskej 26, v Bratislave.

 

Foto: Shutterstock

 

Foto: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!