Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Empatická kresba

Empatická kresba

Srdečne Vás pozývame na cyklus piatich stretnutí pri malom výtvarno-pocitovom experimente – kurze kresby s pridanou hodnotou vnímania osobnosti modelu a spoločného zdieľania. Kurz sa bude konať pre päť účastníkov, z ktorých každý bude na jednom zo stretnutí modelom a získa tak pár netradičných pohľadov zvonku. Pôjde o prepojenie techniky kresby a voľného dotvorenia portrétu podľa toho, čo z modelu dokážeme vycítiť.

Portrétna kresba je pradávnym žánrom zachytávania jedinečnosti človeka. Najlepší majstri boli však práve tí, ktorí dokázali tvár na obraze oživiť jej vnútornou psychológiou, vniesť do nej pocity, city, napätie či prežité skúsenosti.

 

Mnohí z nás dnes kráčajú cestou hlbokého sebaobjavovania, poznávania svojich vlastných možností, schopností a sily. Rastieme, ale i tak si stále nesieme so sebou predstavy o sebe samých a o tom, ako nás vníma okolie. Mnohokrát skutočná konfrontácia s tým, ako nás vidia iní, môže byť veľmi uvoľňujúca a obohacujúca. Poďme spolu vyskúšať, ako by tieto nové poznatky a prepojenia vyzerali nakreslené na papieri. Ako by vyzerali ľudia, keby sme sa na nich dívali nielen očami, ale aj ostatnými zmyslami? Čo z nich cítime, vnímame, počujeme? Aké by mali tvary, farby, línie, čo okrem ich postavy by sa na portrétoch pri nich objavovalo?

 

Na konci stretnutia si svoje kresby skúsime rozobrať, porovnať s postrehmi ostatných. Pocvičíme sa tak nielen v kresbe, ale aj v intuícii, empatii, zdieľaní s ostatnými, vo formulácii svojich dojmov. Ako výstup každý účastník získa malú škálu svojich portrétov. Teším sa na prekvapivé objavy :-) Noemi

OMfinal

 

K dispozícii sú dosky na kreslenie, výkresy formátu A3, ceruzky, gumy a farbičky. Ak máte inú obľúbenú techniku, bez ktorej si kurz neviete predstaviť, prineste si pokojne vlastné médiá.

 

P316003lektor4

Lektorka: Ľubica Noemi 

Kde: Open Mind centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava

Kedy: piatky 6.5., 13.5., 20.5., 27.5., 3.6.

Čas:  18:00 – 20:00 hod

Cena: 60 € za cyklus 5 stretnutí (možnosť absolvovať len celý cyklus)

 

Zdroj ilustračných fotografií: súkromný archív lektorky

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!