Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

DOBRODRUŽNO - OBJAVITEĽSKÝ DENNÝ TÁBOR KĽÚČE OD MESTA

DOBRODRUŽNO - OBJAVITEĽSKÝ DENNÝ TÁBOR KĽÚČE OD MESTA

Tábor je určený pre už nie malých a ešte nie veľkých, ktorých len tak hocičo nezaujme.  Budeme sa spoločne túlať Bratislavou, objavovať zákutia, ktoré deti ešte nikdy nevideli,  zablúdime v rôznych storočiach a budeme zbierať indície vedúce k nájdeniu pokladu..

Cieľom je naučiť deti pozerať sa okolo seba; vzbudiť v nich záujem o mesto, v ktorom rastú; ukázať im, koľko neobyčajného je všade navôkol; ponúknuť im alternatívu k počítačovým hrám i k akčným filmom. Tábor má formu dobrodružnej hry,jednotlivé dni na seba nadväzujú a smerujú k záverečnému veľkému finále – nájdeniu pokladu. Deti sa naučia pracovať s mapou,GPS prístrojmi, kompasom...

 

7.

Pre koho je tábor určený?

Tábor je určený pre deti vo veku 8 – 12 rokov. Počet detí v skupine: 6 – 10. 

 

KEDY (3 turnusy táborov):

08.08. – 12.08.2016 (pondelok až piatok)

 

Cena tábora na 5 dní: 109 € (zahŕňa obed, nápoje, pomôcky, prepravné náklady, poplatky za vstupné do vybraných inštitúcií. V cene nie sú zahrnuté ďalšie jedlá – desiata a olovrant).

 

4.

Praktické informácie pre rodičov:

Poistenie detí je individuálne. 
 

Ráno deti vždy prídu na 2 hod do Open Mind Centra, kde si ich  prevezmú lektorky, s ktorými sa potom vydajú do mesta.

Jesť budú deti v meste, každý deň inde - závisí to od trasy, podľa ktorej budú chodiť. Toto je fixné dané programom.

V prípade, že by bolo celý deň počasie vylučujúce pobyt vonku (napr. búrky, obrovský vietor atď.), tak sa bude program aj obed odohrávať v Open Mind Centre.

Deti sa poobede už nevracajú do centra, deň končia niekde vonku. Niekoľko dní pred konaním tábora Vám, milí rodičia, príde informačný e-mail, kde budete informovaní o tom, kde si pre deti budete môcť prísť. 

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

Referencia od 12 ročnej účastníčky letného tábora:

"Tábor Kľúče od mesta prekonal moju predstavu o dobrom tábore. Celé hľadanie malo zmysel: nájsť poklad.  Poklad bol hlavným motivačným prvkom pre celý tím, jemne nás nútil ísť dopredu a hľadať onú tajomnú skrinku. Indície boli dobre skryté a úlohy boli veľmi zaujímavé. Neboli to ľahké nápovedy typu: Choďte na dolné poschodie a na zrkadle bude nalepená ďalšia indícia. Boli to niekedy aj ťažšie úlohy, s ktorými sme sa museli potrápiť, neraz padla veta: „ Nepoužijeme žolíka?“

Taktiež sa mi veľmi páčilo hľadanie indícií, napríklad s detektorom kovu alebo hľadaním písmeniek a nalepovaním ich do tabuľky. Dobrý nápad bola tiež komunikačná stránka úloh, kedy sa účastníci tábora museli opýtať okoloidúcich, niečo si od nich vypýtať, či už to bol rok vystavania domu alebo výmena štuplíku od fľaše za päťdesiat centov. Vedúce boli príjemné, ku každému sa správali tak, ako si to zaslúžil svojou prácou v tíme. Ranné hry patria tiež ku veľmi dobrým zážitkom, pri nich sme si užili veľa zábavy. Čo sa stravovania týka, jedlo bolo chutné a nasycujúce. Jediné čo mi na tábore prekážalo boli niektorí moji „spolutáborníci“ či ako ich nazvať. Celkovo bol tábor úžasný, budem odporúčať".

 

   

 

Zdroj fotiek: súkromný archív organizátorky tábora Anny Beňadikovej

Dôležité: prosím do objednávky napíšte meno a údaje zákonného zástupcu dieťaťa. Meno a vek Vašej ratolesti napíšte do poznámky.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!