Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Harmonická joga

Harmonická joga

Témou tohto druhu jogy je harmónia v našom tele. Klasická forma jogových cvičení, ktorá prihliada na zdravotný aspekt, maximálne rešpektuje fyzické možnosti a momentálnu náladu jednotlivca. Harmonická joga ponúka priestor na prepájanie mysle, duše a tela na individuálnej úrovni s veľkou podporou energie druhých ľudí, keď sa pravidelne praktizuje v skupine. 

 

Priebeh hodiny:

Joga je vedená v pokojnom a pomalom tempe. Po jednotlivých cvikoch, prípadne krátkej sérii cvičení nasleduje príjemné zastavenie. Striedame nádych a výdych, pohyb a zastavenie, napätie a uvoľnenie. Prevedenie a náročnosť jednotlivých pozícii si každý volí sám na základe fyzických daností tela. Hodina zahŕňa úvodné naladenie, nasleduje zahriatie tela, cvičenia na posilnenie a uvoľnenie svalov, či cvičenia zlepšujúce ohybnosť kĺbov. Súčasťou hodiny sú dýchacie cvičenia a záverečná relaxácia, prípadne krátka meditácia. Záverečná pätnásťminútová relaxácia je dôležitým prvkom na upokojenie tela a mysle a vytvára priestor na dosadnutie všetkého, čo sa počas hodiny vytvorilo. 

 

Pre koho je určená:

Harmonická joga je určená pre ženy a mužov rôznych fyzických úrovní vrátane úplných začiatočníkov. Je určená pre všetkých, ktorí sa chcú cítiť lepšie vo svojom tele, aby tak mohli ľahšie zvládať každodenné povinnosti, zodpovednosti a krajšie tak napĺňali svoje životné role.

 

 

15. februára 2016 sa koná OCHUTNÁVKA tohto kurzu. Symbolické vstupné sú 3 Eurá.
Viac informácií nájdete tu: Harmonická jóga - ochutnávka

 

Termíny ranných hodín (štvrtky):

18.2.2016 (7:30 – 8:45 hod.)

25.2.2016 (7:30 – 8:45 hod.)

3.3.2016 (7:30 – 8:45 hod.)

10.3.2016 (7:30 – 8:45 hod.)

 

shutterstock_260196338

 

Cena:

 7 EUR/ jednorázovo

28 EUR/ 4 stretnutia - cyklus

 

Prosím, prineste si so sebou karimatku, pohodlné oblečenie, na relaxáciu aj teplejšie. Deky sú k dispozícii v centre.

 

Inštruktorka:

Silvia Kratochvíľová

V pohybe som vždy nachádzala nesmierne uspokojenie. Pred šiestimi rokmi ma moje kroky priviedli na hodinu jogy, ktorá definitívne rozhodla. Priniesla mi do života nielen fyzické uspokojenie, ale hlavne benefity v podobe dušenej pohody, rovnováhy a ľahkosti. Joga mi pomohla otvoriť dvere k sebapoznaniu, ktoré mnohokrát prináša prekvapivé momenty. Dlhé roky som tiež pracovala vo veľkých korporáciách a zažila som, čo prináša dlhé sedenie v kancelárii, tlak vychádzajúci z pracovného nasadenia dnešnej doby a následný dopad na psychiku a telo. Som certifikovaným inštruktorom jogy I. kvalifikačného stupňa.

 

Zdroj fotografií: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!