Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Chikung (Čikung)

Chikung (Čikung)

Chikung (umenie práce s vnútornou energiou),  je staroveké čínske umenie, ktorého cieľom je  zvyšovanie a kultivovanie  vnútornej energie nazývanej Chi. Korene Chikungu siahajú hlboko,  prehlboko do minulosti ľudstva, do obdobia pred 5-timi tisícmi rokov. Jeden z najvyšších Chikungov traduje svoje začiatky až do obdobia takmer pred 7- tisíc rokmi. Ďalej mizne v praxi a odkaze šamanov a iných prírodných tradícií.

 

Starí majstri sa počas tisícročí venovali systematickému skúmaniu a  pôsobeniu Chi na ľudí a vyvinuli množstvo praktík, ktoré sú efektívnym spôsobom zlepšenia zdravia  a liečenia chorôb. Veľmi dôležitým poznaním  je, že tieto praktiky – okrem fyzického uvoĺnenia a regenerácie organizmu  – pomáhajú aj k dosiahnutiu ako mentálneho, tak aj duchovného kľudu. Tieto cvičenia na základných a nižších úrovniach boli vyvinuté pre bežných ľudí, s cieľom aby prežili svoje životy zdravšie, štastnejšie, spokojnejšie. Aby našli svoju cestu, spoznali svoj osud a dostali do rúk umenie, ako ho zmenit a riadiť podľa svojich predstáv a možností.

Chi je všadeprítomná energia, prírodná prasila, ktorá tvorí vesmír. Je to živá a inteligentná substancia, ktorej pôsobením a tvorenim vzniklo všetko , čo sa nachádza vôkol nas a v nas :  hviezdy, planéty, naša zem, nerasty, rastliny, živočíchy, ľudia...

 

Čo je cieľom Chikungu?

Cieľom Chikungu je znovu si uvedomiť, že sme súčastou ako vesmíru, tak aj prírody, sme ich neoddeliteľnou súčasťou  a potrebujeme sa opäť naučiť žiť s nimi v harmónii a celistvosti. Začat vnímať prejavy, ktorými na nás pôsobia  a s pomocou starodávnych praktík ich využíť k zlepšeniu nášho zdravia, k utíšeniu mysle a ukľudneniu emócií.

shutterstock_42646405

 

Praktiky Chikungu a zostavy

Základom praktík a ich rôznych zostáv je pomocou pomalých,  plynulých pohybov  postupne uvoľniť celé svoje telo, aby energia plynuje a bez prekážok prúdila tam kde má a v množstve v akom je to potrebné. Toto dosiahneme  jemným uvoĺneným pohybom vedeným mysľou,  utíšením a uvolnením mysle a plynulým prirodzeným dychom.

Cieľom praktík je naućiť sa a vnímať ich základný zmysel a poslanie – koreň čínskeho Chikungu. Otvori nam to pomyselné dvere k tomuto starodávnemu umeniu a umožní nám to urobiť prvé kroky..... na ceste, po ktorej moźeme ísť krok za krokom ďalej, každý podľa svojho uváženia...

 

Lektor:

Dušan Matúšek

Som skúsený učiteľ Ťanšanského Chikungu a energetickej jogy, ktoré sú koreňmi všetkých vnútorných umení. Postupným praktikovaním tohto naozaj unikátneho systému sa prakticky naučíme vnútorne cítiť energetický systém nášho hmotného tela.

 

Referencie:

"Chcem sa poďakovať za hodiny Chi Kungu vedené Dušanom Matúšekom vo vašom centre. Hneď po prvej hodine som bol prekvapený koľko energie, pohody a skvelého pocitu sa dá získať z tohto jednoduchého a pre telo veľmi príjemného cvičenia. Dušan Matúšek je naviac skvelým lektorom ktorý dodáva každej hodine magický nádych a sprievodné royhovory s ním si veľmi užívam. Naozaj skvelé cvičenie na ráno kedy sa pohodovo naladím na deň predo mnou. Ďakujem :-)"
 Pavol

 

Kedy: 

 
 

Celý cyklus (14 stretnutí):

7. 9. 2016 - 14. 12. 2016 - vždy v stredu od 17:30 - 19:00 (dňa 14. 9. 2016 sa hodina Čikungu nekoná)

 

Jednorázový vstup:

7. 9. 2016 - 14. 12. 2016 platia aj jednorázové otvorené vstupy na vyskúšanie

 

Jedno stretnutie trvá 90 minút.

Počet stretnutí je 14.

 

Cena:

Celý cyklus (14 stretnutí): 126 Eur

Jednorázové stretnutie: 9 Eur

 

Kde:

Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava - Staré mesto

 

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!