Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Druhy masáže

 
Klasická masáž:
 
Masáž je prostriedok, ktorý pomáha udržovať zdravie a odbúravať emocionálny stres. Je výborným spôsobom relaxácie, pôsobí uvoľňujúco, omladzujúco a zintenzívňuje obeh energie.
 
Pri súčasnom životnom štýle, kedy produkujeme len chudobný pohybový stereotyp, dochádza k poruchám pohybového aparátu, ktoré sa prejavujú množstvom nepríjemných príznakov – od trvalej únavy, až po bolestivé
príhody a rôzne civilizačné ochorenia. 
Masáž je jednou z účinných metód, ako tieto problémy zmierniť. Masáž je sústava hmatov, vykonávaná s preventívnym, alebo liečebným cieľom.

 
Relaxačno-liečebná masáž:
Keď sa spojí príjemná relaxačná masáž s liečením Vášho tela, mysle i duše, ich harmonizáciou, niet nad lepší pocit po masáži.  V dnešnom „uponáhľanom“ svete, plnom stresu, starostí a negatívnych energií zo všetkých strán na nás útočiacich, sa treba vedieť niekedy aj na chvíľu zastaviť. Ako sa hovorí: „Vypnúť“ a aspoň chvíľu myslieť na seba. Na svoje zdravie, svoju dušu, na svoje JA, ktoré túži byť hýčkané.
 
Preto už neodkladajte samých seba na neurčitý čas. Majte sa radi. Doprajte si jedinečnú masáž, ktorá Vás pohladí a zanechá vo vás možno to, čo ste chceli a hľadali.
 
Každý z Vás dostane presne to, čo si praje vaše telo, myseľ i duša. A tiež lásku, ktorú vsúvam do svojho poslania. Verím, že Vás moja jedinečná masáž naplní a budem sa tešiť každej jednej návšteve. 

 

MASÁŽ

 

Medicínska lymfomasáž celého tela: 

 
Manuálna medicínska lymfomasáž má za cieľ podporiť a posilniť pôvodnú a doposiaľ zachovanú vstrebáciu a transportnú funkciu. Túto špeciálnu masáž prevádzam pomalými kruhovými hmatmi, odvádzam periférnu lymfu do zberných lymfatických uzlín. Masáž má aj vedľajší účinok, pôsobí na nervový systém, priečne pruhované svalstvo, či zlepšenie imunologickej obrany organizmu. S lymfomasážou umožním odtok lymfy z periférnych častí do hlavných kmeňov a venózneho obehu a tak dosiahnem zmenšenie alebo vymiznutie lymfedému.

 
Kraniosakrálna terapia:
 
Čo to je vlastne kraniosakrálna terapia?
 
Kranum = lebka, sakrum= krížová kosť, kostrč. Je veľmi jemná technika, používa sa na riešenie problémov. Podporuje prirodzený mechanizmus človeka k vylepšeniu fungovania mozgu a miechy, k rozptýleniu negatívnych dôsledkov stresu a zlepšenie celkového zdravia. Techniky kraniosakrálnej terapie sú zamerané na vyššiu možnú harmonizáciu pulzujúcej energie, a tým aj aktiváciu vlastných samoliečebných schopností tela a jej stimulácii. Mozgomiešna tekutina pulzuje v tele v pravidelnom rytme a to 6 až 12x za minutu. Týmto
 systémom sa lebka rytmicky zmenšuje a zväčšuje. Terapia má často formu hlboke relaxácie, kde sa naštartujú vnútorné ozdravné procesy. Pulzácia sa prenáša na jednotlivé nervy. Môžeme to vnímať ako stuhnutosť, alebo mäkkosť tkanív či prietoku energie v tele, takto sa dostávame k somato-emocionálnym blokom, kde sú uložené
 rôzne spomienky a mentálne programy spôsobené psychickým stresom a traumami. Väčšinou, keď sa dotknem a sa rozpustí somato- emocionálny blok zmizne aj fyzická bolesť.

 
Baby masáž:
 
Milé mamičky, treba si uvedomiť, že láskyplné dotyky sú pre telesnú a duševnú pohodu dojčaťa nevyhnutné a i v týchto prípadoch sú masáže veľmi účinnou ozdravujúcou metódou. Masáž je zostavou veľmi jemného a citlivého
masírovania detského telíčka. Je dokázané, že aj nedonosené deti sa vyvíjajú rýchlejšie, ak sú pravidelne masírované.
 
Masáž je bezbolestná a deti ju dobre znášajú. Posilňuje slezinu a žalúdok, podporuje chuť k jedlu, zlepšuje odolnosť i obranyschopnosť organizmu a zlepšuje celkový vývoj dieťaťa. Deti po masážach budú odolnejšie voči chorobám a škodlivým vplyvom okolitého prostredia. Stanú sa z nich pokojnejšie a vyrovnanejšie osobnosti.
 
Masáž stimuluje a zlepšuje krvný obeh, čo ovplyvňuje činnosť orgánov a rozvoj všetkých tkanív , zlepšuje dýchanie. Celý organizmus sa dobre okysličuje, posilňujú sa hrudné svaly a správne držanie tela. Ovplyvňuje svalstvo, jeho spevnenie i uvoľnenie a koordináciu pohybov, celkový pohybový aparát , ale i lymfatický systém.
 
Masážnou technikou môžeme u detí odstrániť postpôrodnú traumu. Masáž pozitívne ovplyvňuje deti, ktoré trpia špecifickými poruchami učenia (dyslexia, dysgrafia, dyskalkulácia), ľahkou mozgovou dysfunkciou, dokonca aj niektoré formy Downovho syndrómu alebo autizmu. Zlepšuje stav astmatikov, alergikov, ekzematikov a i.
 
Preto milé mamičky neváhajte a príďte vyskúšať so svojimi deťmi jedinečný, uzdravovací účinok masáže.

 
Masáž pre tehotné:
 
Aromaterapeutická masáž tehotných žien
 
Táto masáž predstavuje individuálnu terapiu pre ženy vo všetkých mesiacoch tehotenstva, ako aj po pôrode.
Uľahčuje zmeny prebiehajúce v tele a súčasne je vynikajúcou prípravou na pôrod, vďaka masáži sa uvoľňuje napätie v tele a svaloch. Pomáha prekonávať únavu, napätie a vedie k znovuobjaveniu stratenej energie.
Vyvíjajúci sa plod veľmi často reaguje na masáž poskytovanú matke. Bábätká, ktorých matky chodili počas tehotenstva pravidelne na masáž, sú celkove po narodení veľmi pokojné. Pravidelná aromaterapia poskytovaná skúseným terapeutom počas tehotenstva má veľmi pozitívne účinky na zdravie budúcej matky a môžeme ňou obmedziť či zmierniť problémy vyskytujúce sa v tehotenstve, ako sú ranné nevoľnosti, opuchnuté členky a nohy, bolesti v krížoch a šiji.

 
Masáž tváre a dekoltu:
 
Masáž tváre a dekoltu prevádzam jemnými, pomalými pohybmi. Masáž má blahodárny relaxačný účinok, uvoľní sa tiež napätosť a stres, ktoré zanechávajú na našej pokožke každodenné negatívne faktory.
 
Masážou sa pleť prekrvuje, lepšie prijíma výživné látky, zvyšuje sa jej pevnosť i pružnosť, odstraňujú sa odumreté bunky. Cieľom masáže nie je len ovplyvňovanie svalov. Pôsobí sa na všetky tri vrstvy kože, čím sa zabraňuje ochabnutie tonusu a prejavom starnutia. Čiže má anti-age účinok. Pomocou masáže pôsobím na nervové zakončenie kože, a tým priaznivo ovplyvňujem celú nervovú sústavu. Zlepší sa tým prekrvenie kože,
prísun kyslíka a rôznych potrebných živín. Lepšie sa odplavujú nečistoty tkanivového metabolizmu. Tým prestáva byť organizmus unavený. Z kožného povrchu sa mechanicky odstraňujú zhrohovatené, odumreté bunky, čoho výsledkom je mladší vzhľad kože. Tiež sa zrýchli metabolizmus v koži. Určitými ťahmi sa vie tiež oddialiť tvorba vrások a jaziev.

 

Masáž chodidiel

Je to cesta na zmiernenie vašich rôznych zdravotných problémov, ale i stresu. V minulosti chodili ľudia bosí a tým pádom masírovali svoje chodidlá prirodzene. Dnes si musíme pomôcť masírovaním. Na chodidlách sa
nachádzajú rôzne receptory, ich stláčaním a krúživým pohybom sa vie veľmi pomôcť nášmu zdraviu. Ak sa narazí na zvýšenú citlivosť, či zatvrdnutie znamená to, že táto časť chodidla nie je dostatočne prekrvená a môže predpovedať aj rôzne ochorenia spojené s orgánmi. Masáž chodidiel pomáha odstraňovať reumatické bolesti, bolesti hlavy, migrénu. Pozitívne účinky má aj pri liečbe alergie, pri tráviacich ťažkostiach, kožných problémoch, ako aj pri liečbe únavy a ospalosti. Posilňuje taktiež imunitný systém.

 
Syndróm karpálneho tunela:
 
Myslíte si, že sa nedá predísť operácii karpálneho tunela? Že neexistuje už žiadne iné riešenie, ako ísť pod skalpel chirurga? Mýlite sa.   Keď sa včas podchytí syndróm karpálneho tunela, v niektorých prípadoch i v pokročilejšom štádiu, dá sa Vám pomôcť. Ako? Pravidelnými návštevami a špeciálnou masážou. Niekedy postačí jedno, niekedy treba viacej masáží, záleží od stavu vášho problému. A to v intervale 30-45 min na jedno sedenie.

 
REIKI:
 
Čo je Reiki?
 
Reiki je tradičná japonská liečebná metóda resp. spôsob relaxácie. Spočíva v uvoľnení zablokovanej „životnej energie“ priložením rúk na 3 až 5 minút na (spravidla oslabené) miesto tela. Ide o jednu z metód energetického liečenia. Rejki (podobne ako iné metódy) predpokladá existenciu energetických centier tela, tzv. čakier, a dráh – meridiánov. Ak sú čakry vyrovnané a v meridiánoch prúdi energia bez prekážok, je človek zdravý a vitálny.
Je to energia z vesmíru, univerzálna liečivá sila, ktorá pomáha vyrovnávať disharmónie v ľudskom organizme. Harmonizuje naše telo, myseľ i dušu. Každý človek má určitú vnútornú vitálnu energiu a kanály, ktorou môže prijímať energiu zvonku. Ak táto energia plynie cez auru a čakry plynule a bez prekážok, je človek zdravý a v pohode.
Ak sa však prúdenie energie z nejakých dôvodov zabrzdí alebo zastaví, prípadne sa niektorá z čakier oslabí, nastane problém a choroba. A tu treba pomôcť. Každá naša bunka má určitú vibráciu. Poškodená ju má zníženú. Pomocou Reiki sa do tela privedie liečivá vibračná energia tak, aby sa vibrácie vyrovnali a chorá bunka dosiahla stav zdravej bunky.

 

 Cenník k jednotlivým masážam nájdete tu: CENNÍK