Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Tajomstvo panvového dna I

Tajomstvo panvového dna I

Tajomstvo panvového dna

je základným kurzom zdravotného cvičenia svalov panvového dna podľa metódy 3x3. Dozviete sa, čo je panvové dno z pohľadu anatómie, ako pracuje z pohľadu fyziológie, že je aj emočný barometer a sídlo ženskej sily a intuície. 

Naučíte sa svaly panvového dna nájsť, vnímať, správne cvičiť, relaxovať a používať vo všednom dni pri domácich prácach a športe. Ukážeme si nielen základné cviky, ale aj techniky na uvoľnenie svalov. Dozviete sa, ako panvové dno zapadá do hlbokého stabilizačného systému tela. Ako súvisí s panvovým dnom dýchanie, krk a chodidlá. Rozlíšime tri druhy močovej inkontinencie a objasníme si rôzne mýty spojené s panvovým dnom.

 

Povieme si, prečo je panvové dno aj emočným barometrom. Ako jeho problémy súvisia s emočným stresom a ako sa dajú uvoľniť bioenergetickými cvikmi.

 

Z roviny energetickej nahliadneme do východných tradícií, ktoré považujú oblasť panvového dna za veľmi dôležitú – ako sval lásky, sídlo životnej energie, ťažiska tela, múdrosti a sily ženy. Ukážeme si, ako sa dá cez panvové dno dočerpať do tela energia.

 

Praktický úžitok cvičenia svalov panvového dna je nielen pomoc pri zmiernení alebo odstránení existujúcich problémov, ale hlavne ako prevencia. Cvičenie pomôže pri zlepšení úniku moču, chronických gynekologických problémoch, bolestivej menštruácii, bolesti v krížoch, neplodnosti, spevnení svalov po pôrode, zlepšení sexuálneho života a prežívania orgazmu, zlepšuje hormonálny profil (najmä v menopauze a pri polycystických vaječníkoch).

Je dôležitou prípravou na intenzívnejšie cvičenie východných techník – Mohendžodáro, tantra, tao, jóga, kundalini jóga, hormonálna jóga.

 

Kurz je vhodný pre ženu každého veku, ktorú zaujíma aktívny prístup k vlastnému zdraviu.

Cvičenie je jemné a nenáročné (ale nie je vhodné pre tehuľky a šestonedieľky).

 

Kurz vedie:  Ing. Marta Polonská, externá lektorka Školy pánevního dna 

Termín:  24.2.2018 od 9.30 – cca 18.30 vrátane prestávky na obed

Cena:   50 €

Prihlasovanie: info@martapolonska.sk