Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183
+421 903 918 831

Email:
openmind@openmind.sk

Rodinné konštelácie

Rodinné konštelácie

S čím vám môžu pomôcť rodinné a vzťahové konštelácie? V živote nežijeme ako samostatné jednotky, ale sme ovplyvnení tým, čo nás obklopuje - našou rodinou, partnerskými či pracovnými vzťahmi, našimi presvedčeniami, vzťahmi k peniazom... A častokrát sú nám skryté hlbšie súvislosti. A práve vďaka metóde systemických konštelácií sa môžete pozrieť na ten svoj "systém" ako na celok, na vzťahy medzi jednotlivými členmi, ktoré vám za normálnych okolností ostávajú skryté. Môžete tak pochopiť súvislosti a zmeniť svoj vnútorný obraz reality. Systemické konštelácie sú novou pomocnou metódou, ktorú je rozhodne ťažko opísať slovami, omnoho prínosnejšie je zažiť ju na vlastnej koži. Počas stretnutia majú účastníci možnosť nechať si postaviť vlastnú konšteláciu.

Najbližšie konštelačné stretnutie sa koná 23. júla 2017 (nedeľa).

Čo sú systemické konštelácie?

Odborne povedané sú rodinné alebo systemické konštelácie poradenská metóda, používaná v oblasti osobného rozvoja, terapie, ale aj v mnohých iných oblastiach - napríklad v podnikovom poradenstve. Konštelácie je najlepšie zažiť na vlastnej koži. Je totiž celkom náročné túto pomerne novú metódu osobného rozvoja popísať pre niekoho, kto seminár konštelácií nezažil. Ale pretože máte samozrejme právo na to, vedieť vopred, o čo vlastne ide, tu sú tri definície: 

1. Konštelácie sú pohľad na celok. Všetci sme členovia nejakých systémov (celkov). Rodiny, partnerského vzťahu, kolektívu v našej práci, firmy alebo aj štátu. V systemických konšteláciách sa zaoberáme celým týmto systémom. Je totiž stále viac zrejmé, že k pochopeniu toho, čo sa nám a okolo nás deje, je nutné pozerať sa na celok a nie len na jednotlivé individuálne problémy. Tým môžeme pochopiť súvislosti.

2. Konštelácie sú zmena vnútorného obrazu reality. Každý z nás sa riadi vo svojom živote vnútornými obrazmi, ktoré ho buď podporujú alebo brzdia, dávajú silu alebo oslabujú, určujú to, čo vníma a ako to vníma. V konšteláciách pracujeme s týmito obrazmi a dávame im priestor na vývoj a väčšiu harmóniu. To však neznamená, že to, čo sa ukazuje v konšteláciách, je "správnejšie pravda", alebo "reálnejšiu skutočnosť". Je to iný, alternatívny obraz mojej "vnútorné" reality, na ktorý, keď ho prijmem ako "tiež možný", reaguje moje okolie inak a ja mám na výber - zostať v starom, alebo sa rozšíriť o nové. Tým teda môžeme zmeniť aj veci, ktoré ležia mimo nás.

3. Konštelácie sú o spojení so životom. Moderný prístup vedy k základom našej existencie nás učí, že nič neexistuje ojedinele. Od subatomárnych častíc cez molekuly, prvoky, rastliny až k človeku, zložitým sociálnym štruktúram, našej planéte a galaxiám je všetko prepojené so všetkým. Konštelácie nám dávajú možnosť zažiť pocit spolupatričnosti. Dostať sa k našim koreňom, k predkom, k zdroju sily. Tým sa dostávame k sebe, k svojej podstate.

shutterstock_89091802

 

Čo môžete za pomoci systemických konštelácií v oblasti rodinných a partnerských vzťahov riešiť:

 

-Rodinné problémy

• Problémy s otcom, matkou, deťmi

• Problémy medzi súrodencami

• Preberanie osudov iných rodinných príslušníkov

• Neschopnosť sa vymaniť z pút rodiny (napr. trvalé bývanie u rodičov)

 

Vzťahové problémy (väčšinou súvisia s vlastným rodinným systémom)

• Nevera a žiarlivosť

• Neschopnosť nájsť partnera

• Hádky s partnerom / partnerkou

• Nutkavé konanie v partnerstve

• Stále rovnaký typ partnera / partnerky

Viac o systemických konšteláciách sa dočítate tu.

 

Lektor: Rastislav Ďurove

Lektor je žiakom Jana Bíleho, absolvent výcviku systemických konštelácií

 

Termín: 23. 7. (nedeľa) od 10:00 do 18:00 hod.

Počet účastníkov: max. 20

VSTUPNÉ: 45 Eur

 

Zdroj fotografií: shutterstock.com

 

Referencie od účastníkov na predchádzajúce konštelácie s Katarínou Runou:

 

"Rodinné a vzťahové konštelácie navštevujem už dlho, no na konšteláciách u Katky Runy v Open Mind centre som bola pred mesiacom prvý krát. Bola som veľmi milo prekvapená, s akým citom dokáže Katka pracovať s každou jednou konšteláciou. Je to skutočný zážitok a pomoc. Doporučujem a teším sa na ďalšie, pretože určite prídem znovu a budem ich odporúčať aj mojim priateľom."

 Daniela

"Keďže som bola úplne prvýkrát na konšteláciách, mala som pred nimi veľký rešpekt. Úprimne, trochu som sa obávala, ako na tento zážitok zareagujem. Musím však povedať, že tento seminár a najmä Katka Runa boli pre mňa jednou z najobohacujúcejších skúsenosti, ktoré som za život získala. Katka dokáže naozaj jemne no pritom veľmi fundovane sprevádzať ľudí počas konštelácii a najmä pomáhať s ozdravnými procesmi. Celé konštelácie prebiehali veľmi príjemne a posilňujúco, napriek niekedy ťažkým príbehom. Naozaj, vyjadrujem veľký obdiv Katkinmu majstrovstvu a vrelo doporučujem tento seminár aj ostatným. Aj keď sa neodvážite alebo nechcete postaviť vlastnú konšteláciu, už len prípadné zohriatie role v cudzej konštelácii či samotná prítomnosť vám pomôže pootvoriť dvere k vlastným riešeniam. Prajem veľa zdaru a všetko dobré!" 

Lucia K.

"Mne sa seminár veľmi páčil. Prínosom bolo že každá z konštelácií bola trochu iná a každá tak tým pádom priniesla iné posolstvo. Nemám veľmi čo na pripomienkovanie. Aj keď som nerobila svoju konšteláciu, seminár bol pre mňa dôležitým krokom na mojej vlastnej ceste. Ďakujem."

Martina P.

"Rodinné a vzťahové konštelácie boli skvelé. Katka ich výborne vedie a mali rýchly priebeh. Postavil som si aj ja konšteláciu na jednu situáciu a výrazne mi to pomohlo otvoriť oči v tejto oblasti. Nedávno sme sa aj na Mužských kruhoch bavili o konšteláciach a viacerí chlapi hovorili, že je to výborná vec. Určite každému odporúčam prísť." 

Michal H.

"Pred časom som navštívila seminár konštelácie a bol úžasný, nielen že na moje problémy sa mi odpovedalo. Katka robí skvele semináre a so  rada že som ju stretla. Určite budem pokračovať."

Alena

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!