Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183
+421 903 918 831

Email:
openmind@openmind.sk

KUNDALINI MEDITÁCIA, DYCH A MANTRA

KUNDALINI MEDITÁCIA, DYCH A MANTRA

Vo Veku Vodnára, ktorého tempo a zásadné zmeny začíname rozoznávať v bežnom živote, už nie je tak dôležité niečo vedieť, ale dokázať to uplatňovať v každodenných situáciách. Môžeme byť odborníkmi v teóriách, učeniach a technikách, ale pokiaľ podľa nich nežijeme, veľa osohu nám neprinesú. 

Čas plynie rýchlejšie a stále ho máme menej. Nadmiera informácií, impulzov, zvýšené spoločenské aj osobné nároky na seba, vytvárajú čoraz intenzívnejší tlak. Aj tí najschopnejší jedinci strácajú rovnováhu a sebaistotu, podliehajú únave, stresu a od nich odvodených príznakov nepohody. Vtedy sa vynára akútna potreba používať myseľ inak ako doteraz. Meditatívna myseľ nadobúda hodnotu skutočného pokladu. Je zdrojom dobrého telesného aj duševného zdravia, stability, dôvery, úspešnosti a zmysluplnosti.

 

Kundalini joga podľa učenia Yogi Bhajana je praktická technológia na vytváranie vnútornej energie (aby sme zvládli nápor doby), na zmenu frekvencie mysle a stavu mozgu (aby sme sa uviedli do rovnováhy) a na duchovnú zdatnosť (integrita presvedčenia, slova a skutku). Tento kurz Vás prevedie základnými dychovými a meditačnými technikami, ktoré sa dajú ľahko aplikovať na bežné situácie. Interaktívnou formou si nacvičíte afirmácie a mantry, ako preventívnu metódu proti stiahnutiu do emočného lievika. Postupne sa dopracujete ku komplexnejším meditačným technikám, ktoré si budete môcť zaradiť do individuálnej praxe, keď na ne budete pripravení. K tomu dostanete písomné podklady na ich správne vykonávanie. Vlastným úsilím sa potom dopracujete k skutočnému majstrovstvu „BYŤ“ bez ohľadu na dobré či zlé, priaznivé či nepriaznivé. Uplatňovanie neutrálnej mysle neznamená, že nám unikajú pikantné stránky života, práve naopak, labužnícky si ich vychutnáme.

 

Pre koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pre všetkých bez ohľadu na vek, pohlavie, skúsenosť alebo fyzickú zdatnosť. Cvičenia sa dajú vykonávať aj v sede na stoličke. Pôjde o otvorenú skupinu od 17 účastníkov.

 

Čo je potrebné si priniesť?

Na sedenie/ležanie na zemi si prineste podložku, najlepšie z prírodného materiálu, a tiež deku na zakrytie (tie sú k dispozícií aj v Open Mind Centre, ale ak chcete radšej vlastnú, určite tak urobte). Voľné oblečenie a fľaša s vodou sú nevyhnutné.

 

Dôležité upozornenie!

Vynechajte alkohol, drogy, silné lieky, a nejedzte aspoň dve hodiny pred začiatkom cvičenia.

 

Podrobný protokol a pokyny ku kurzu nájdete tu: Protokol a pokyny (klik)

 

MEDITATION

 

 

Lektorka:

Vaším sprievodcom bude Jana Ziman/Guru Bhai Kaur, slovenka žijúca a pôsobiaca v Kanade ako učiteľka Kundalini Jogy a meditácie, klinická terapeutka a kouč.

Viac sa o nej dozviete tu: Jana Ziman (klik) 

 

Kedy:

30. 3. do 18.5. 2017 (štvrtky) (6 týždňový kurz - otvorené skupiny) 

Všetky termíny: 30.3., 13.4. , 20.4., 27.4., 4.5. 18.5 2017

 

V čase 20:00 - 21:30

 

Kde:

Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava - Staré mesto

 

Cena:

80 €/celý kurz (6 stretnutí)

15 €/jedno stretnutie 

 

Pri prihlásení sa na ďalší kurz lektorky Jany Ziman:  Kundalini ako najvyšší potenciál ľudskej bytosti, získavate zľavu na tento kurz 35%.

 

30.03.2017 KUNDALINI AKO NAJVYŠŠÍ POTENCIÁL ĽUDSKEJ BYTOSTI

05.04.2017 AKTIVÁCIA SEBAVNÍMANIA – TELO AKO SENZOR (klik)

 
 

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!