Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

KUNDALINI KRIJA MEDITÁCIA, DYCH A MANTRA- Janka Ziman Guru Bhai Kaur

KUNDALINI KRIJA MEDITÁCIA, DYCH A MANTRA- Janka Ziman Guru Bhai Kaur

Ak si človek uvedomí svoju vnútornú silu, ktorú často nevníma, nenechá sa viac ovládať a manipulovať. Stratí tiež záujem ovládať a manipulovať svet navôkol, pretože sa už nepotrebuje ubezpečovať o vlastnej autorite a sile. Preciťuje ich zvnútra. Protiklady života začne prijímať zo svojho stredu, kde v každom z nás sídli pokoj a láska. Tragédie sa premenia na výzvy na osobný rast a vysporiadanie svojich vzťahov či postojov.  Radosti a slasti života sa stanú príjemnými doplnkami už i tak výdatne naplneného a hodnotného bytia vplyvom prebudenej Kundalini. Preto Vás pozývame do otvorenej skupiny Kundalini Jógy s Janou Ziman. 

Práve pre túto silu a stabilitu bola Kundalini Joga po tisícročia vyhradená len pre vyvolených, a dodnes sa nazýva Raj Joga – Kráľovská Jóga. Masy boli manipulované a ovládané. Nemusí to tak byť v dnešnej Dobe Vodnára, kedy prebudené vedomie každého jednotlivca prispieva ku kritickej mase potrebnej na kolektívne prehupnutie sa do vyššej dimenzie či kvality bytia.

 

Vesmírna bytosť alebo biorobot?

Vo Veku Vodnára, ktorého tempo a zásadné zmeny začíname rozoznávať v bežnom živote, už nie je tak dôležité niečo vedieť, ale dokázať to uplatňovať v každodenných situáciách. Môžeme byť odborníkmi v teóriách, učeniach a technikách, ale pokiaľ podľa nich nežijeme, veľa osohu nám neprinesú. Tento kurz je zameraný na zhmotnenie duchovných princípov v dennej realite.

Čas plynie rýchlejšie a stále ho máme menej. Nadmiera informácií, impulzov, zvýšené spoločenské aj osobné nároky na seba, vytvárajú čoraz intenzívnejší tlak. Aj tí najschopnejší jedinci strácajú rovnováhu a sebaistotu, podliehajú únave, stresu a od nich odvodených príznakov nepohody. Vtedy sa vynára akútna potreba používať myseľ inak ako doteraz. Meditatívna myseľ nadobúda hodnotu skutočného pokladu. Je zdrojom dobrého telesného aj duševného zdravia, stability, dôvery, úspešnosti a zmysluplnosti. 

Kundalini joga podľa učenia Yogi Bhajana je praktická technológia na vytváranie vnútornej energie (aby sme zvládli nápor doby), na zmenu frekvencie mysle a stavu mozgu (aby sme sa uviedli do rovnováhy) a na duchovnú zdatnosť (integrita presvedčenia, slova a skutku).

 

Čo Vás čaká?

Tento kurz Vás prevedie základnými princípmi dychu, krije (postupnosť fyzickej stimulácie tela v súhre s ďalšími prvkami jógy), hlbokej relaxácie, meditácie, a zvukovej stimulácie (mantra, gong), ktoré sa dajú ľahko aplikovať na bežné situácie. Interaktívnou formou si nacvičíte afirmácie a mantry, ako preventívnu metódu proti stiahnutiu do emočného lievika. Postupne sa dopracujete ku komplexnejším meditačným technikám, ktoré si budete môcť zaradiť do individuálnej praxe, keď na ne budete pripravení. K tomu dostanete písomné podklady na ich správne vykonávanie. Vlastným úsilím sa potom dopracujete k skutočnému majstrovstvu „BYŤ“ bez ohľadu na dobré či zlé, priaznivé či nepriaznivé. Uplatňovanie neutrálnej mysle neznamená, že nám unikajú pikantné stránky života, práve naopak, labužnícky si ich vychutnáme.

Pre pokročilých adeptov budú vybrané techniky stimulácie mozgových centier, nervového a endokrinného systému usmernením pre ich domácu prax. Pre každého tento kurz  napomôže usmerniť myseľ, dosiahnuť vnútorný pokoj, vyrovnanosť, stav hlbokej relaxácie a zdravý revitalizujúci spánok. Očista tela a podvedomia v kombinácii s praktickým návodom ako vniesť techniky psychohygieny do každodenného života sú jedinečnou príležitosťou ako zhmotniť naše želania a s ľahkosťou v nich zotrvať. 

 

Pre koho je kurz vhodný?

Kurz je vhodný pre všetkých bez ohľadu na vek, pohlavie, skúsenosť alebo fyzickú zdatnosť. Cvičenia sa dajú vykonávať aj v sede na stoličke. Pôjde o otvorenú skupinu od 17 účastníkov.

 

Čo je potrebné si priniesť?

Na sedenie/ležanie na zemi si prineste podložku, najlepšie z prírodného materiálu, a tiež deku na zakrytie (tie sú k dispozícií aj v Open Mind Centre, ale ak chcete radšej vlastnú, určite tak urobte). Voľné oblečenie a fľaša s vodou sú nevyhnutné.

 

Dôležité upozornenie!

Vynechajte alkohol, drogy, silné lieky, a nejedzte aspoň dve hodiny pred začiatkom cvičenia.

 

Podrobný protokol a pokyny ku kurzu nájdete tu: Protokol a pokyny (klik)

 
 

11696614_1694736174132115_3431750332134120996_o-300x211
12378087_1694736177465448_3514787321298748630_o-300x211

 

Lektorka:

Vaším sprievodcom bude Jana Ziman/Guru Bhai Kaur, slovenka žijúca a pôsobiaca v Kanade ako učiteľka Kundalini Jogy a meditácie, klinická terapeutka a kouč.

Viac sa o nej dozviete tu: Jana Ziman (klik) 

 

Kedy:

20.9., 27.9., 4.10., 11.10. 2017 (stredy) (4 týždňový kurz – otvorené skupiny) 

Všetky termíny: 19.9., 26.9., 3.10., 10.10. 2017 

V čase 18:00 – 21:00

 

Kde:

Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava – Staré mesto

 

Cena:

90 €/celý kurz (4 stretnutia)

25 €/jedno stretnutie

 

Ďalší z kurzov Jany Ziman v Open Mind Centre: 

AKTIVÁCIA SEBAVNÍMANIA – TELO AKO SENZOR (klik) 

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!