Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Sebapoznanie

Bioenergetické cvičenia na uvoľnenie stresu

Bioenergetické cvičenia na uvoľnenie stresu

Bioenergetika vychádza z predpokladu, že telo-myseľ-duša je neoddeliteľná jednota, v ktorej každá zložka ovplyvňuje ostatné a zmeny v jednej modalite môžu mať vplyv na tie ostatné. Bioenergetické cvičenia môžu rýchlo navodiť najrôznejšie druhy vibrácií, chvenie, pulzáciu a prúdenie energetického toku, odhaliť obmedzenia v dýchacom cykle a chronické svalové napätie.  Naučíte sa ako týmto symptómom porozumieť a liečiť ich.

Pondelkové ochutnávky

Pondelkové ochutnávky

Pozývame vás na sériu ochutnávkových prednášok a ukážkových hodín za symbolické vstupné. Zažite večer s nami a my Vám vždy predstavíme jedného z našich lektorov, ktorý vás formou prednášky alebo zážitkovým spôsobom zoznámi s témami svojich kurzov v našom centre. Tešíme sa na vašu účasť už v nových priestoroch v centre Bratislavy.

Ako používať svoje telo na uvoľnenie stresu?

Ako používať svoje telo na uvoľnenie stresu?

O tom, že duševná záťaž a psychika môžu ovplyvňovať zdravie človeka, vedeli ľudia už aj v minulosti, avšak len na začiatku 20. storočia sa touto problematikou začali vážne zaoberať aj odborníci z oblasti medicíny, ktorí položili základy psychosomatiky – vedného odboru, ktorého cieľom sa stalo skúmanie duševných príčin telesných ochorení. Napätie na psychickej úrovni rovnako ako fyzické napätie si vyžaduje adekvátne uvoľnenie, ktoré umožní organizmu obnoviť si a posilniť vnútorné sily. V rámci nášho večera si vyskúšate 5 spôsobov ako stres efektívne a rýchlo uvoľniť.

Mohendžodáro tantrajóga pre ženy

Mohendžodáro tantrajóga pre ženy

Doobedný dochádzkový kurz pre začiatočníčky (15 stretnutí)

Mohendžodáro je posvätné tantrické cvičenie pre ženy, jeho zakladateľkou a hlavnou propagátorkou v Európe je česká lekárka Mudr. Monika Sičová.

 
 

Nenásilná komunikácia: vnútorný priestor - celodenný seminár

Nenásilná komunikácia: vnútorný priestor - celodenný seminár

Vnútorný priestor  -  pole možností

Predstavte si, že v stresujúcej situácii môžete stlačiť “stop” a ocitnúť sa v priestore, kde máte neobmedzený čas a otvorené pole možností. Práve do tohto priestoru spolu vkročíme, budeme spomaľovať a objavovať svoju vnútornú krajinu. Postupne budeme prehlbovať kontakt so svojim telom, pocitmi a potrebami. Spojíme sa s miestom, ktoré umožňuje transformáciu. Tento seminár je zameraný na vtelenie a uľahčenie praxe nenásilnej komunikácie v každodennom živote.

Večer Čakry v akcii

Večer Čakry v akcii

Radi by ste vedeli, ako sa spojiť s jednotlivými čakrami, ako ich aktivovať a na aké témy sa viažu? Prídite na večer venovaný systému čakier v praxi. Budeme pracovať so zvukmi, dychom a pohybmi tela a postupne vnášať energiu do jednotlivých centier. Zároveň sa pozrieme, ako sa tieto témy prejavujú v našom živote a komunikácii. Každá čakra súvisí s určitými ľudskými kvalitami, preto keď pracujeme s telom, môžeme ich aktivovať a povzbudiť. Každý z nás má nejaké silné stránky - ale aké je to vniesť energiu do miest, ktoré obvykle úplne necítime? Sami si môžete urobiť predstavu a vyskúšať, ako vnímate jednotlivé centrá pomocou aktivácie čakier.

Improvizácia - alebo nechať sa prekvapiť, nenechať sa zaskočiť!

Improvizácia - alebo nechať sa prekvapiť, nenechať sa zaskočiť!

Keď sa povie Improvizácia, väčšine ľudí napadnú len vtipné scénky Partičky. Ale stačí si uvedomiť princípy, na ktorých je improvizácia založená a objavíme tvorivosť, schopnosť adekvátne reagovať a rýchlo sa prispôsobiť nečakanej udalosti A to sú nedoceniteľné kvality pre vedenie, prezentovanie a vyjednávanie – oblasti v ktorých len zriedka máme kontrolu nad tým, čo sa stane. Stretnutia sú zamerané na vylepšovanie komunikačných zručností a zvládanie náročných situácií s použitím kreativity. Vytvoríme pre Vás bezpečné a príjemné prostredie, kde si každý môže precvičiť svoje nové zručnosti pred uvedením do reálneho sveta.

LOONA DANCE

LOONA DANCE

Intenzívny vzdelávací a tanečný workshop pre ženy, ktorého zámerom je predovšetkým skutočne sa uvoľniť, spojiť sa so svojím telom, pocitmi, načerpať silu, dodať si odvahu napr. na potrebné zmeny v živote. Pomocou tanca sa naučíme oživiť zdroj našej ženskej sily, ktorým je naša panva (panvové dno a maternica). Na workshope s nimi budeme pracovať na rovine  fyzickej, emočnej aj energetickej.

Nauč sa meditovať - pre všetkých (vstup voľný)

Nauč sa meditovať - pre všetkých (vstup voľný)

Žiadna registrácia, stačí prísť :-)

Ak však máte záujem si rezervovať miesto z kapacitných dôvodov, môžete si samozrejme vyplniť prihlášku.

Pridajte sa k nám na workshope o meditácii Heartfulness. Naučte sa jednoduché, ale účinné relaxačné a meditačné techniky, ktoré znižujú stres, ukľudňujú vašu myseľ, zlepšujú sústredenosť a zvyšujú kvalitu vášho života. Vstup voľný.

Návod na život

TRANSFORMÁCIA Kvantovej Energie Matrixu – Návod na život

Často si kladiete otázku, ako ďalej žiť? Prečítali ste veľa motivačných kníh o úspechu, o energiách, o bohatstve? Prišli ste k záveru že vám to nefunguje? Prečo je to tak?