Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Cesta ženy s Katarínou Runou - MÚDRA ŽENA

Cesta ženy s Katarínou Runou - MÚDRA ŽENA

Štvrtá fáza cyklu, štvrté ročné obdobie, štvrtý ženský archetyp - starena, vedma, baba, múdra žena. Tá, ktorá vie. Tá, ktorá je plne ponorená do seba. Tá, ktorej už nezáleží na tom, čo si kto o nej myslí, prestáva sa prispôsobovať požiadavkam ostatných. Tá, ktorá ma svoj vlastný svet.Babu, múdru ženu, starenu nájdeme ju všade okolo - v príbehoch o bláznivých starých ženách, žijúcich v divokých lesoch, nájdeme ju v obraze rodiny, starenku, ktorá sedí niekde v kúte pri peci a občas prenesie trefnú, priamu a bolestne pravdivú poznámku. Nájdeme ju dokonca aj samé v sebe - v menštruačnej fáze nášho cyklu, v momentoch, keď sme stiahnuté samé do seba a iba ticho pozoruje, čo sa okolo nej deje. 

 

Múdra žena postráda fyzickú energiu na akékoľvek “robenie”, o to viac ale pozoruje, je svedkom, dovoľuje veciam, aby sa diali. Je pripravená odísť, na ničom už nelipne. Tak ako zima svojim snehom zakrýva prírodu do odpočinku a necháva umrieť všetko, čo už nie je ku prospechu.

Odvrátenou stranou energie baby je téma straty - a pocitu obete. Ako často si my samé volíme byť v našom živote obeťou? Ako často vkladáme svoj život do rúk iným so slovami “ty za to môžeš?” Hra na obeť a agresora je v našich životoch bohužiaľ často nenápadná, no veľmi zhubná. Je však možné vziať si svoju silu späť.

 

Energiu stareny - múdrej  ženy máš aj ty neustále v sebe prítomnú. Počas tohto stretnutia zájdeme do hĺbok vo svojom vnútri. Spojíme sa s energiou vedmy, ktorou raz budeme, aby sme jej múdrosť a vhľady mohli mať k dispozícii už dnes. Doprajeme si stav fyzického aj duševného spočinutia. Dáme priestor najhlbšie ukrytým myšlienkam, aby sa mohli dostať na svetlo sveta, či už v podobe slov, spevu, tanca albo maľby. V spoločnom bezpečnom kruhu sa pozrieme aj na to, čo zo svojho života nechceme pustiť, hoci už nám to dávno neslúži. Dáme priestor tomu, aby staré mohlo odísť a vytvoriť tak miesto pre všetko to nové, ktoré si chceme do života privolať. Pretože smrť je len ilúzia a je iba prechodom na vyššiu úroveň, je prerodom, tak ako je prerodom biela zima a z jej požehnania sa začína na jar rodiť nový život.

 

Čo ťa na Ceste ženy čaká?

 Popoludnie a celý nasledujúci deň strávený v bezpečnom a láskyplnom kruhu žien

Relaxácia a priestor pre Teba

Jemné konštelačné techniky

Téma straty, odchodu, smútku, obete, ale aj pokoja a spočinutia

Spájanie sa s energiou našej vlastnej vnútornej múdrej ženy, aby sme vedeli v živote prijímať jej dary

Zážitkové techniky zamerané na to, aby sme mohli vyjadriť svoje najhlbšie myšlienky a nechať odísť to, čo už nám v živote neslúži

Sebavyjadre

Zdieľanie v bezpečnom kruhu žien

Starostlivosť a vyživenie vedomého dotyku a láskyplnej pozornosti pre vaše ženské telo aj dušu

Rituál odpútania sa - priestor pre odpútanie sa od toho, čo už v našom živote chceme nechať ísť

 

The-Wise-womans-stone

 

Seminár je súčasťou cyklu stretnutí v kruhu žien s témou ženských archetypov:

DIEVČA (vzťahy z detstva, rituál prvej krvi - Menarché) 21. až 22. júl 2018 TU

MILENKA (rituál vnútornej milenky - prijatie vlastnej zmyselnosti) - 16. - 19. august 2018, TU - (pobytové - Lovinka, blízko Lučenca)

MATKA (liečenie vzťahu s našou Matkou a rodovej línie, prijatie aspektov Materstva, rituál Znovuzrodenia) - 8. - 9. september 2018  TU 

ČARODEJKA (prijatie celistvosti - svetlo a tieň, rituál Ženy - tvorkyne, prijatie vlastnej sily) - 13. - 14. október 2018 TU

MÚDRA ŽENA (Spojenie s vnútornou múdrou ženou, Rituál Konca a začiatku) - 10. - 11. november 2018 TU

Komu je seminár určený?

Všetkým ženám bez rozdielu veku, ktoré chcú nájsť cestu k prijatiu seba samej vo svojej ženskej podobe, vo svojej úplnosti - nevynímajúc romer svojej vedmy-múdrej ženy. Ženám, ktoré sa chcú ponoriť do vlastných hĺbok, ktoré sa chcú stretnúť v tichu samé so sebou. Ženám, ktoré túžia po vlastnom znovuzrodení do novej, celistvejšej podoby a začať používať dary, ktoré my ženy máme, vo svojom praktickom živote.

 

Kde: 

Bratislava

 

Kedy?

10.  až 11. november

sobota od 9.00 do 18.00

nedeľa od 9.00 do 13.00

 

Sprevádzať Vás bude: Katarína Runa

 

Cena:

100 Eur za jednotlivý seminár

zľava 10 Eur pri skoršom prihlásení

550 Eur za celý cyklus CESTA ŽENY (5 stretnutí) (zľava 100 Eur!)

Čo o seminári Cesta ženy napísali jej účastníčky? 

Nevedela som si predstaviť, ako bude tento kurz prebiehať, ale všetko tam odrazu ku mne prišlo prirodzene samo a presne tak, ako to malo byť. Bola som prekvapená, ako rýchlo zo mňa opadla tréma a strach otvoriť sa pred celou skupinou "cudzích" žien a nakoniec to bolo také oslobodzujúce zdieľať svoje pocity s ostatnými ženami.
Takisto som bola zaskočená, koľko emócií a sĺz zo mňa vyšlo a čo všetko mám v sebe ešte nedoriešené. Mám teraz o čom premýšľať, ale je mi tak nejako ľahšie. Záverečný rituál bol len krásnou bodkou na záver, kedy sa zo mňa vyplavila posledná vlna emócií s krásnym odkazom, že SMIEM - smiem všetko..  a hlavne smiem byť lubená a zaslúžim si to, lebo som úžasná :) Hneď na druhý deň som si utekala kúpiť niečo pekne pre seba a cítim sa ako bohyňa :)

Veľmi pekne ďakujem a držím Katke palce v tom, čo robí, lebo to robí výborne :) 

Eliška

Úžasný, neopakovateľný zážitok... ďakujem zaň. Veľká oslava ženy, jej krásy, sily a výnimočnosti. Ďakujem za jemný a krásny výklad ženského princípu, spojený so zážitkovými rituálmi s nezabudnuteľnou atmosférou, nabitou silnými emóciami. Pre mňa znamená tento seminár pochopenie toho, že hľadanie vnútornej motivácie a životnej sily, ktoré ma častokrát stálo "veľa energie", je o prijatí seba samej ako ženy, mojej prirodzenej cyklickosti a nekonečnej ženskej energie. Mám pocit, že môj život je s týmto ešte viac krásny a šťastný. Som hrdá na to, že som ženou. Priala by som si, aby s týmito pocitmi boli naplnené všetky ženy, aby zažili všetko to krásne, čo ja pod Katkiným vedením.
 Vrelo odporúčam každému dievčaťu, každej žene a rada to budem šíriť medzi mojimi najbližšími a priateľkami a známymi aj osobne. Katka, veľká vďaka :-)

Ivetka

Vidieť žiariť ženu je podľa mňa jeden s najkrajších pohľadov, ktorý nám tento svet ponúka. Počas cyklu Cesta ženy som mala možnosť vidieť mnoho nádherných žien, ktoré ŽIARILI. Žiarili, lebo si  venovali čas a pozornosť, lebo mali možnosť pozrieť sa na niektoré aspekty svojho života z pohľadu, ktorý im doteraz možno ani len nenapadol, alebo sa pozreli na seba novými očami.Cyklus Cesta ženy nám dáva priestor byť opäť samé sebou, objavovať zákutia a dary svoje ženskosti. Ponúka nám prijať sa také, aké sme a objaviť aj ďalšie stránky ženskosti, ktoré nám možno nikto doteraz nikdy neukázal, či za ktoré sme boli v minulosti karhané, či boli považované za slabosť. Láskyplná pozornosť a prítomnosť žien ma napĺňa láskou, hrdosťou, ako aj vďačnosťou za to, že som žena a že mám to šťastie spoznávať také úžasné ženy okolo seba. 
Pre mňa osobne sú toto veľmi liečivé chvíle a dodávajú mi ženskú silu a energiu. Každá jedna žienka v tomto kruhu je darom pre tie ostatné. 

Ivka

  

Ďalšie referencie si môžete prečítať tu.

 

Foto: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!