Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Dyády - umenie prítomnosti

Dyády - umenie prítomnosti

Kvalita našej prítomnosti môže byť tým najkrajším darom pre ľudí okolo nás. Na tomto seminári sa zoznámiš s technikou dyády - prítomnosti vo dvojici. Ochutnáš priestor, ktorý je medzi Tebou a druhým človekom a zistíš, aké prekvapenia Ti tento kontakt môže priniesť. Vítaní sú jednotlivci aj páry. 

Budeme objavovať seba v prítomnosti druhého človeka a dávať priestor tomu, čo v nás aktuálne žije. Vyskúšame si, aké je to byť v šťavnatom "tu a teraz" a vyjadrovať sa zo svojho autentického ja. Aké je to naladiť sa na druhého človeka srdcom a vnímať ho bez toho, aby sme naňho reagovali. Čaká na nás dobrodružstvo kontaktu. Na to, aby sme sa mu otvorili, potrebujeme priestor dôvery. Mojim cieľom je vytvoriť vám bezpečné zázemie a povzbudiť vás v odvahe zostať zvedavý na ceste do neznáma.

Čo získam:

  • naučím sa ako byť v prítomnosti so svojimi pocitmi a vnímať svoje telo
  • zistím, aké je to počúvať druhého bez reakcií a hodnotenia
  • zažijem, aké je to vyjadrovať seba autenticky "tu a teraz"
  • možnosť dívať sa na druhú ľudskú bytosť úplne novými očami
  • nástroj, ktorý môžem vniesť do svojho vzťahu a každodennosti
  • priestor pre prežívanie vnútorného pokoja, radosti, živosti a uvoľnenia

Ako to bude prebiehať?

Najprv sa naladíme na svoje telo jemnými relaxačnými technikami, spojíme sa so svojim prítomným prežívaním a otvoríme sa kontaktu vo dvojici. V priebehu dňa sa vo dvojiciach vystriedame, budeme teda pracovať s rôznymi partnermi.

Zameriame sa na potreby, ktoré sú v nás aktuálne a budeme skúmať to, ako v nás "žijú". Vzájomné zdieľanie budeme postupne prehlbovať, čo nám poskytne priestor nachádzania "prúdu života" v sebe, alebo tiež priamy zážitok "krásy potrieb".

Sediac oproti sebe si položíme otázku, ktorá nás v určitých obmenách bude sprevádzať celý deň: Povedz mi, čo je v Tebe živé práve teraz? Pravdepodobne budete prekvapení, čo všetko objavíte. Častým účinkom je vnútorný pokoj, radosť, živosť a uvoľnenie.

Tento seminár je inšpirovaný metódou "Kto je vnútri" (Who is in) a procesom "Krása potrieb" (The Beauty of Needs), ktorú v rámci učenia Nenásilnej komunikácie rozvinul Robert Gonzales a Susan Skye.   

Pre mňa je skúmanie v dyáde tým najefektívnejším a najrýchlejším nástrojom na spojenie sa so sebou a s druhým človekom. Som fascinovaná živým obrazom, ktorý sa predo mnou odohráva a transformáciou, ktorá nastane, keď sa nebránim tomu, čo prichádza.

"Dodalo mi to jasnosť v tom, čo sa vo mne deje... možnosť vytvoriť s druhým kontakt cez srdce a získať dôveru k druhej osobe."

Georg Tretow, Nemecko (účastník seminára)

 

Lektorka seminára: Ivana Horáková

Seminár sa koná v Bratislave v priestoroch Open Mind Centra, Opavská 26.

Počet účastníkov je obmedzený na 12 ľudí.

 

Termíny:  8.12. vždy od 17:00 do 19:30 hod.

 

Cena večerného workshopu je 15 Eur

 

Foto: Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!