Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

VINA, HANBA A SVEDOMIE - seminár Yehudu Tagara

Zdroj: shutterstock.com

Prebúdzanie sa k rozdielu medzi pravdivou ĽUDSKOU MORÁLNOSŤOU A DEŠTRUKTÍVNOU NEGATIVITOU s pomocou psychofonetiky, metódy seba-uvedomenia.

Počas dlhých storočí ovládali ľudí náboženské, politické a komerčné inštitúcie pomocou zručného využívania pocitov hanby a viny, ktoré boli norma. Od malička počúvame, že sme sa narodili v hriechu, sme hriešni, nedokonalí, odsúdení ísť do pekla, a našou jedinou spásou je nasledovať vodcov, ktorí nás ovládajú alebo organizované náboženstvo. Kmeňové tradície, fašizmus, nacionalizmus aj komunizmus používali tie isté hierarchické nástroje ovládania, ktoré poslúžili rôznym ideológiám. Až teraz sa začíname zotavovať zo stáročí ovládania našej morálky zvonka. Deje sa to vďaka vynárajúcej sa sile individuality a slobodného myslenia. Je to dlhý proces zotavovania sa. 

Lenže jediný udržateľný ľudský vývoj je ten, ktorý usiluje o vyššiu morálnosť: o Dobro, Pravdu a Krásu. Vina a hanba ničia ľudskú slobodu, zdravie, individualitu a vzťahy vydávajúc sa za vyššie morálne vedenie. Svedomie je slobodné, sídli v srdci, lieči a oslobodzuje. Intelekt nedokáže rozlišovať medzi vinou, hanbou a svedomím. Tie slová znejú rovnako.
Psychofonetika využíva hlbokú inteligenciu vedomia tela, pohyb a gesto, vizualizáciu a zvuky. Zapája individuálnu predstavivosť, inšpiráciu a intuíciu v hľadaní vnútornej pravdy človeka. Môže pomôcť rozlišovať medzi tými troma: Vinou, Hanbou a Svedomím.
Seminár povedie YEHUDA TAGAR (Austrália, Južná Afrika, Anglicko), zakladateľ psychofonetiky, riaditeľ Psychophonetics Institute International, predseda Akadémie Psychosofie pre Strednú Európu a zakladateľ a lektor Školy empatie na Slovensku.

Súčasťou seminára je prednáška a následný experimentálny workshop.

Termín konania: Pondelok 26.5.2014, 18.00 - 21.00 hod.

Cena: 18 €

Bližšie informácie:www.pace.sk, www.pace.slovakia@gmail.com

 

Zdroj: Shutterstock.com

 

Zdroj fotografií: shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!