Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Minulé semináre

KRESLENIE PRAVOU HEMISFÉROU 1.    kurz kreslenia pre každého

KRESLENIE PRAVOU HEMISFÉROU 1. kurz kreslenia pre každého

Intenzívny zážitkový kurz kreslenia pravou hemisférou vás presvedčí, že učiť sa kresliť môže byť poučné aj zábavné. Talent nie je podmienkou. Nadobudnuté skúsenosti môžu znamenať pre váš život viac, ako si dokážete predstaviť.

HUMAN DESIGN - správne rozhodovanie úplne inak

HUMAN DESIGN - správne rozhodovanie úplne inak

Human design je nástroj, ktorý Vám pomôže odkryť mnohé, čo ste o sebe, o svete a o živote tušili, ale čomu ste sa možno obávali naplno dôverovať. Ponúka človeku podporu a posilnenie na veľmi hlbokej úrovni, zasahujúcou podstatu života samotného. Je to podpora veľmi osobná a veľmi špecifická, pre každého z Vás. Presne tá, ktorú Vy potrebujete. Žiadne všeobecné rady strýčka Toma.

12 základných SM cvikov (Stabilizácia, Mobilizácia) od MUDr. Richarda Smíška + varianty

12 základných SM cvikov (Stabilizácia, Mobilizácia) od MUDr. Richarda Smíška + varianty

SM systém je originálna metóda prevencie a regenerácie porúch chrbtice, veľkých a malých kĺbov, celého pohybového aparátu, vytvorená MUDr. Richardom Smíškom, pražským lekárom. Viac ako 30 rokov postupného vývoja a takmer 30 rokov klinických skúseností MUDr. R. Smíška s týmito cvičeniami u pacientov s bolesťami chrbtice v krížovej, hrudnej i krčnej oblasti, u pacientov s akútnym prasknutím platničky i u skolióz presvedčilo najprv nemeckých lekárov a poisťovne, že tieto cvičenia sú teraz súčasťou hradených rehabilitácií. Dnes už je táto cvičebná metóda MUDr. R. Smíška prijatá za jeho účinný systém aj za hranicami EU.

Autentické sebavedomie a sebauvedomenie

Autentické sebavedomie a sebauvedomenie

Cyklus zážitkových workshopov

So zdravým sebavedomím majú Slováci a Česi akýsi historicky podmienený problém. Preto dnes otvárame túto zdanlivo jasnú tému znova, ale z inej - vyššej úrovne poznania. Spoločne sa vydáme na zážitkovú cestu znovuobjavenia, kultivácie a rozvoja nášho autentického sebavedomia a sebauvedomenia. V bezpečnom, podpornom kruhu ľudí, ktorí práve teraz riešia túto tému, sa spolu pozrieme na to, čo nám bráni byť sebaistý a cítiť sa dobre v každej situácii, byť vo svojom strede a sám sebou.

Škola intuície pre dospelých 2.stupeň - Aura a jemnohmotné informácie

Škola intuície pre dospelých 2.stupeň - Aura a jemnohmotné informácie

Ľudia to vždy cítili a niektorí aj videli, že človek a všetko živé vyžaruje svetlo. Cítili, že ľudia, ktorí svietia viac ako iní, sú príťažlivejší. Že ostatní ich podvedome nasledujú alebo sa aspoň snažia byť v ich blízkosti. Dnes sa toto svetlo označuje ako aura. Na našom seminári Vás naučíme svoju auru nielen precítiť, ale ju alebo jej časť aj uvidieť očami, vnútorným zrakom a tiež ju zmeráme GDV kamerou. Naučíme Vás, že všetci bez výnimky, sú za určitých okolností schopní s aurou pracovať vedome, pre svoje fyzické a duševné zdravie. 

Šamanská extrakčná liečba

Šamanská extrakčná liečba

Nadstavbový seminár Nadácie pre štúdium šamanizmu

Šamanská teória o zdraví a chorobe je založená na osobnej sile. Zo šamanského pohľadu choroba vznikne vtedy, keď je duchovná sila človeka nejakým spôsobom oslabená, alebo keď človek svoju duchovnú silu či dušu stráca. Choroba tak vytvára na tele človeka "trhliny", do ktorých vnikajú energie, ktoré sú svojim charakterom škodlivé. Extrakcia je prastará šamanská liečebná metóda, pri ktorej šaman lokalizuje v tele chorého prítomnosť intrúzií (votrelcov), teda niečoho, čo do organizmu prirodzene nepatrí a následne ich extrahuje - odstráni. 

Spontánny tanec – Emotional TRANCEformation (nielen pre ženy)

Spontánny tanec – Emotional TRANCEformation (nielen pre ženy)

Spontánny tanec je nádherný zážitok jednoty hudby s naším telom a našou dušou. Vedie nás k našej prirodzenosti a ľudskosti v najčistejšej podobe. Stačí sa uvoľniť, naladiť sami na seba a nechať hudbu, aby nás viedla dovnútra, do tela. Telo je múdre, stačí mu dať priestor a čas. Bezpečne vie, čo potrebuje, čo ho vylieči. Necháme svoje telo vyjadriť sa, pustiť von všetko, čo už nie je treba držať. Neexistuje dobrý a zlý tanec. Existuje len TANEC. Bez pravidiel, bez predpísaných krokov, bez posudzovania, bez obmedzenia. Telo samo dobre vie, ako sa pohybovať. Ak mu to dovolíme, začne sa pohybovať prirodzene, tak ako ono samo chce. Nie tak, ako si myslím, že by sa pohybovať malo. Nie tak, ako to od neho očakáva okolie.

Život a/nebo peníze?

Život a/nebo peníze?

Konstelace finančních přesvědčení

Východiskem finančních konstelací je tvrzení, že stav našich financí je v daleko větší míře výsledek našich podvědomých přesvědčení, než objektivníchveličin jako příjmu, platu, výdajů a dluhů. Obsah naší peněženky (nebo výše částky na našem kontě) napodobuje vzory, které jsme přebrali často již v ranném věku. Toto přebírání se dělo mimo naše "dospělé" vědomí - dítě se orientuje a učí skrze své pocity - a to je důvod, proč je pro nás nyní tak obtížné tyto vzory a přesvědčení změnit. I když se rozhodneme ke krokům jako "nyní budu šetřit", "chci vydělávat víc" nebo "teď vyřeším své dluhy", pocity, které nás podvědomě řídí, nás brzo dostanou tam, kde jsme už odjakživa. A peníze jakoby se vytratily - neznámo kam.

Ja a moji rodičia – energie nášho vzťahu

Ja a moji rodičia – energie nášho vzťahu

Vzťah s rodičmi je jedno z najdôležitejších energetických spojení, ktoré nás sprevádza po celý život bez ohľadu na to, či s nimi udržujeme stály kontakt, či sa naše cesty rozišli alebo sa nikdy fyzicky neskrížili. Mať dobrý, vyvážený alebo aspoň vyčistený vzťah s rodičmi je tajnou túžbou každého z nás, pretože podvedome cítime, že je to dôležité. Z energetického hľadiska sme práve prostredníctvom našich rodičov spojení s energetickou stopou našej biologickej rodiny – s našim zázemím.

YISHU WUHANG (The Dance of Five Elements)

YISHU WUHANG (The Dance of Five Elements) (ENG)

Yishu Wuhang Is a Hindu-Chinese martial art originally from the 5th. century (China), when the Ying Yang and the Elements teaching came from India. Its origins are VEDIC and TANTRIC philosophies... The original Yishu Wuhan (Art of the Elements), was almost completely lost in Shaolin's burning during the Japanese-British invasion to China. But it is coming back through the oral communication around the World.