Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Minulé semináre

Pokročilá škola sebakoučovania

Pokročilá škola sebakoučovania

Pozývame vás na cyklus štyroch zážitkových seminárov, ktorý vám pomôže posilniť si sebavedomie, vytvárať si pozitívnu energiu, zvládať záťažové situácie a stresy, zjednodušovať si vlastný život, ako aj ovládať šarmantnú komunikáciu a konštruktívne riešiť konflikty. Nepotrebujete na to žiadne triky, ani zložité riešenia, len aplikačné zásady, ktoré si nastavíte podľa seba. Tie vás dovedú k väčšej spokojnosti, naplnenosti a uvoľnenosti.

Dvaja v tom - zážitkový workshop pre páry - víkendový

Dvaja v tom - zážitkový workshop pre páry - víkendový

Jedinečný partnerský workshop, na ktorom vám počas dvoch podnetných dní ukážeme, ako vnímať a integrovať odlišnosti mužov a žien do novej roviny vzťahu, a ako si postupne budovať vedomé partnerstvo na pevných základoch. Naučíme vás rozpoznať, akým jazykom lásky hovorí váš partner a ako komunikovať tak, aby vám partner rozumel. Interaktívny výklad bude počas víkendu prestriedaný zážitkovými technikami a jemnými párovými cvičeniami, ktoré vám pomôžu viac sa na svojho partnera naladiť a porozumieť jeho túžbam, no zároveň vás naučia rešpektovať svoje vlastné hranice a potreby.

Vianočný muzikoterapeutický koncert

Vianočný muzikoterapeutický koncert

Precíťte silu liečivých tónov, ponorte sa do hlbokého pocitu relaxu v netradičnom spracovaní vianočných piesní a nechajte sa pritom unášať rezonanciou zvuku, rytmu a harmónie mnohých hudobných nástrojov.

Foto: Shutterstock

ZRKADLENIE: Rozpoznávanie vzorcov a rol ako cesta k bdelému vedomiu

Seminár sa opiera o divadlo, tvorivú dramatiku, psychológiu, antropológiu a alternatívne techniky osobnostného rozvoja. Jeho nosná téma vychádza z predpokladu, že všetko, čo sa deje okolo nás, sme len my sami. Ľudia aj situácie, s ktorými sa stretávame, nám zrkadlia naše vnútorné procesy, ale aj hlboko vryté vzorce správania a manipulácie ega, ktoré sa často márne snažíme dostať pod kontrolu.

Shutterstock.com

TEHOTENSKÉ STRETNUTIA S DULOU

Pozývame budúce mamičky a oteckov na cyklus stretnutí o pôrode a rodičovstve. V neformálnej atmosfére kruhu získate informácie o tom, čo je to normálny pôrod, aké sú základné potreby rodiacej ženy, aké máte v období pôrodu možnosti a ktoré okolnosti pôrodu môžete ovplyvniť. Dozviete sa fakty o prirodzenom pôrode a rodičovstve a o starostlivosti pri pôrode vychádzajúce z medicíny založenej na dôkazoch. Posledné stretnutie bude venované dojčeniu a základnej starostlivosti o bábätko.  

Foto: Shutterstock

Popôrodná regeneračná joga

Kurz je určený a zostavený pre ženy po pôrode (do 2 rokov), príp. aj matky starších detí, ktoré potrebujú znovu nadobudnúť silu svalov panvového dna, celého tela a dobre im padne hodina pre seba. Regeneračná joga postupne posilní vaše telo, upokojí Vašu myseľ, naučí vás spojiť sa sama so sebou a získať energiu a nadhľad. Pomocou dychových, a relaxačných cvičení na naučíte uvoľniť a premeniť obavy v dôveru, pomocou klasických asán hatha a yin jogy postupne vystavať svoje telo k pružnosti, flexibilite a ku zdraviu.

Foto: Shutterstock

Liečivá muzikoterapeutická meditácia a koncert mantier

Precíťte  silu liečivých tónov mantier a nechajte sa pritom unášať rezonanciou zvuku, rytmy a harmónie naživo s hudobným zoskupením Sound Heal trio. Ich kvality spájajúce world music a duchovnú zrelosť Vám samé o sebe zaručujú zážitok uvoľnenia, inšpirácie a krásy.

Foto: Shutterstock

Ako nájsť správny smer

Praktický kurz, ktorý je určený ľuďom hľadajúcim vnútornú motiváciu, ktorá ich posunie na ich ceste dopredu.
Ak cítite, že sa potrebujete pohnúť ďalej, ale neviete ako, tento kurz je pre Vás. V spoločnost ľudí, ktorí zdieľajú podobné pochybnosti a neistotu, v spolupráci so skúsenou lektorkou, môžete nájsť odpovede (nielen) na svoje otázky, vnútorný impulz a silu k zmenám a nové zážitky. Neváhajte. Zažite si tú výzvu.

Prepíš svoj príbeh

Prepíš svoj príbeh

Naše životy sú utvárané našimi skúsenosťami a z nich odvodenými presvedčeniami. V rámci workshopu sa pozrieme na jednotlivé oblasti nášho života, budeme objavovať presvedčenia, ktoré ovplyvňujú našu realitu, meniť ich a hľadať vnútorné zdroje, ktoré máme k dispozícii na to, aby sme žili životy, aké chceme.

Všetko, čo potrebujeme, už máme. Len musíme vedieť, ako sa po to načiahnuť.

Umenie snívať: Lucídne sny

Umenie snívať: Lucídne sny

Lucídne snívanie znamená premeniť obyčajný sen na vedomý sen a cieľavedome v ňom konať. Čo to znamená v praxi? Pri lucídnom snívaní si človek v priebehu sna naraz uvedomí, že sníva. Človek sa v sne prebúdza. Stojí naraz vedome v určitom snovom prostredí, mnohokrát rovnako reálnom ako tento svet, kde s plným vedomím môže rozhodovať o tom čo bude ďalej robiť. Výhodou snovej reality je to, že je tam možné absolútne všetko, nie sme obmedzovaní žiadnymi fyzikálnymi ani spoločenskými zákonmi. Ak túžite lietať, vytvárať si svety a situácie podla vlastných predstáv, alebo si splniť najtajnejšie fantázie, lucídne snívanie je práve pre vás.