Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Minulé semináre

Sila rozhodnutia

Sila rozhodnutia

Všichni jsme denně konfrontováni se situacemi, kdy se musíme rozhodnout. Záleží vždy jen na nás jakou cestu zvolíme. A vždy volíme cestu, která je pro nás v danou chvíli nejvýhodnější, ačkoliv to nemusí být to, co chceme.

Liečenie stresu - Poznaj svojho vnútorného poháňača

Liečenie stresu - Poznaj svojho vnútorného poháňača

Večerný seminár sa zaoberá osobnými "drivermi" (poháňačmi), ktoré sme prijali počas výchovy. Keď sme boli napríklad rýchli, alebo sme sa snažili o dokonalosť, nasledovala od dospelých odmena vo forme pohladenia, ocenenia a pozornosti. Túžba po láske bola vtedy hnacím motorom správania, ktoré nás v skutočnosti vysiľovalo, ale verili sme, že stojí za to. 

Prijímam svoj strach

Prijímam svoj strach

Žijeme v dobe, keď mnohí z nás trpia strachom, o ktorom nevieme, odkiaľ sa berie a prečo sa objavuje. Nepoznáme príčiny svojho strachu a nedokážeme si poradiť s jeho telesnými prejavmi.

Mužský kruh Slovensko - výcvik Mužská sila 2014

Mužský kruh Slovensko - výcvik Mužská sila 2014

Mužská sila - Otec - ochutnávkový víkend (4. - 6.4. 2014)

Úvodný seminár má za cieľ oboznámiť účastníkov s mužským kruhom a jeho významom, silou a zmyslom celého výcviku. Témou bude mužská sila a Otec. Mužská sila potrebuje vedomú kontrolu a aktivita potrebuje víziu. Seminár bude naplnený cvičeniami, technikami a prednáškami umožňujúcimi účastníkom sebapoznanie, uvedomenie vlastnej situácie, a celý rad odporúčaní ako ďalej s témou pracovať. Vedome uchopíme tému otec.

Žena Kráľovná

Žena Kráľovná

Kráľovná žije v súlade so svojou vnútornou pravdou a jej najvyššou cnosťou je sebahodnota a vedomie seba samej. Je usadená na tróne svojho ženstva, žiari a prežaruje svoje malé kráľovstvo. Jej telo je múdrou kotvou, jej srdce načúva tomu, čo sa má diať a jej duša je oddaná službe väčšiemu. Si aj Ty vo svojom živote kráľovnou - tvorkyňou?

Špeciálny seminár pre ženy, v ktorom preskúmame dôležitý archetyp ženy a tým je Kráľovná. Tešiť sa môžete na individuálne konštelačné rituály, prežitkové cvičenia, prácu s telom a archetypy, večerný rituál Kráľovny. V roku 2014 exkluzívne iba pre Open Mind Centrum v Bratislave.

Alternatívna výživa - pre a proti

Alternatívna výživa - pre a proti

Kurz predstaví jednotlivé alternatívne výživové smery v ich komplexnosti, výhody a nevýhody vzhľadom k nášmu trvalému zdraviu, budeme sa zaoberať hľadaním optimálneho stravovacieho programu, zhrnieme si pre a proti krátkodobých experimentov s výživou a uvedomíme si, akým spôsobom stresujeme svoje telo a myseľ pri nesprávnej manipulácii s jedlom.

Prirodzená výživa

Prirodzená výživa

Prevencia je najúčinnejšia a najlacnejšia liečba. Liečba by mala byť komplexná a jej základom je očistenie organizmu od nahromadených splodín metabolizmu a zdravá výživa. Jedlo v dnešnej dobe prestalo byť zdrojom obživy na zabezpečenie života ako takého, máme ho dostatok a stalo sa významnou psychologickou a spoločenskou záležitosťou. Na druhej strane, jedlo je v súčasnosti aj nepriznanou drogou. Nové technológie na úpravu potravín, ako aj chemické prísady a aditíva spôsobujú v našich mysliach v konečnom dôsledku istý typ nezdravej závislosti a my sa nechtiac stávame obeťou bludného kruhu. Ako z neho vystúpiť a nájsť prirodzenú harmóniu tela a mysle prostredníctvom potravín, ktoré konzumujeme?

Cyklický time management

Cyklický time management

Nový prístup k plánovaniu času pre ženy

NAUČTE SA AJ VY VYUŽÍVAŤ SVOJE SILNÉ ŽENSKÉ STRÁNKY VO SVOJOM PODNIKANÍ!

Stretnutia v ženskom kruhu - ročný cyklus

Stretnutia v ženskom kruhu - ročný cyklus

Keďže aj dôvera a bezpečie sa budujú postupne, je veľmi prínosné, ak sa zloženie skupiny v ženskom kruhu nemení. V skupine, ktorá sa pozná dlhšie a dôvernejšie je možné zájsť do väčšej hĺbky, dôvernejšieho zdieľania, rozsiahlejšieho liečenia. Preto sa bude ženský kruh od konca februára stretávať v uzavretej skupine, na ktorú už nie je možné sa dodatočne prihlásiť. Táto uzatvorená skupina sa bude stretávať raz mesačne po dobu jedného roka - na výber sú pondelkové alebo stredajšie stretnutia.

Novodobé ženské rituály

Novodobé ženské rituály

Cyklus výcviku v Rituáloch

Rituál je pozastavenie sa a vedomé vytvorenie posvätného priestoru a jasného zámeru pri uctení si medzníkov na našej ceste životom. Môže dodať jasnosť a istotu, vytvoriť priestor pre uvoľnenie potlačených emócií, upevniť alebo v úcte rozviazať zväzok a zároveň rituály dodávajú sebaúctu. Keď uctievame vlastnú cestu, uctievame seba a uctievame život. V živote ženy je mnoho kľúčových okamžikov, ktoré si zaslúžia zvláštnu oslavu. Svadba ale aj rozvod alebo rozchod, narodenia dieťaťa ale aj smrť. Môžeme použiť vlastnú fantáziu, aby sme spestrili ponuku spôsobov ako uctiť medzníky na našej ženskej ceste.