Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Úvod do učenia Tantry - pre jednotlivcov

Úvod do učenia Tantry - pre jednotlivcov

Tantra je umenie milovať. Seba, iných, svet. Cvičenie tantry otvára naše mysle, telá i duše novému svetu pokoja, jasnosti a dôvery, pričom v sebe prelína dva kľúčové princípy. Prvý princíp sa zameriava na kvality ako je odolnosť, stálosť, sila a rovnováha (princíp Shiva), zatiaľ čo druhý predstavuje silu kreativity, pohybu a prúdenia (princíp Shakti). Kurz rešpektuje všetky hranice intimity, ktoré účastníci majú.

Tantra joga čerpá z filozofie Červenej Tantry a učenia školy Yishu Wuhang. Je formou meditácie, ktorá umožňuje vyjadriť seba samého s väčšou jasnosťou a čistotou a to fyzicky, emocionálne, mentálne aj energeticky. Doslovný preklad slova tantra znamená expandovať, rozšíriť sa.  Praktiky tantry umožňujú rozšíriť našu predstavivosť a vedome pochopiť naše životy a svet, v ktorom žijeme. 

 

shutterstock_303238649

Tantra joga vychádza z viery, že skutočné poznanie, múdrosť a uvedomenie si seba samého môže byť dosiahnuté jedine zmysluplným spojením všetkých našich aspektov do harmonických a vedomých vzťahov vytvorených na duchovnej úrovni. Tantra joga zo školy Yishu Wuhang pramení z mocnej filozofie piatich živlov – Zeme symbolizujúcej ukotvenie, Vody ako symbolu prúdenia, Ohňa symbolizujúceho vášeň a Priestoru, ktorý je symbolom nekonečného vedomia.

Tantra je umenie milovať... avšak na pvom mieste je potrebné milovať seba a potom všetko/všetkých ostatných v každý jeden moment.

Bolo toho už povedané mnoho o tantrickom učení, ale málo o tom,  ako to je naozaj v každodennej partnerskej rutine. Preto učenie Posvätného tantrického rituálu milovania prináša práve túto rovinu.

 

shutterstock_332515277

Čo sa na kurze dozviete:

- čo je to Tantra 

- filozofia elementov (v prepojení školy Yishu Wuhang)

- ako môžeme zmeniť samých seba a pomôcť i našim partnerom pomocou Tantry

- Tantra liečenie

- učenie Posvätného tantrického milovania

 

Čo budeme na kurze robiť?

shutterstock_287318252

- tantrický improvizovaný tanec

- cvičenia Tantry (v línii školy Yishu Wuhang)

- tantrická masáž

- Rituál Otvárania nás samých (v závislosti na skupine a jej súhlase)

 

 

 

Dôležité!

Kurz rešpektuje všetky hranice intimity, ktoré účastníci majú. Všetky cvičenia prebiehajú v oblečení, s výnimkou masáže, počas ktorej si odhalíte len tie časti tela, u ktorých Vám to je príspustné a príjemné (táto výnimka platí v prípade kurzu určeného pre dvojice). V priebehu kurzu sa môžete rozhodnúť pre ktorýkoľvek stupeň intimity, ktorý Vám bude v danom momente žiadúci.

 

Lektor: Alish Zenzejul 

shutterstock_102206944

 

Kedy: 

3. 4. 2016 (nedeľa)

10:00 - 18:00

 

Kde:

Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava - Staré mesto

 

Cena:

50 Eur

 

 

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!