Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Tanec piatich živlov (Cvičenie Yishu Wuhang) (SVK)

Tanec piatich živlov (Cvičenie Yishu Wuhang) (SVK)

Yishu Wuhang je dávne bojové umenie, ktoré v sebe prepája dve duchovne bohaté kultúry - čínsku a indickú. V preklade znamená Tanec piatich živlov a jeho vznik sa datuje do 5. storočia na územie Činy, v čase, keď tam z Indie dorazili prvé zmienky o učení Jin a Jang a piatich elementoch. 

ZMENA ČASU KONANIA!

Kurz prebieha v angličtine, zároveň však bude prekladaný do slovenčiny.

 

Náuka vo svojich koreňoch tiež vychádza z filozofie indických Véd a Tantry. Pôvodná náuka Yishu Wuhang (Tanec piatich živlov) sa takmer kompletne stratila za múrmi Šaolinského kláštora počas Japonsko-Britskej invázie do Číny. Ale vďaka šťastným okolnostiam a ústnemu tradovaniu naprieč svetom sa dávne umenie vracia naspäť.

 

Čo hovoria pramene...

Všetko sa to začalo vďaka skupine mníchov...

Mnísi putovali krajinou a už nejaký čas išli blízko veľkej rieky. Na jednom úseku zahliadli na jej druhom brehu tanečnicu, ktorá práve precvičovala svoje krásne umenie a slobodne tancovala. Mnísi ju počas svojho putovania chvíľu pozorovali, keď zrazu uvideli, ako ju znenazdajky prepadli dvaja zlodeji. Rieka, ktorá oddeľovala tieto dve skupiny bola príliš veľká na rýchle prebrodenie a tak - neschopní jej pomôcť, mnísi iba nemo a bezmocne pozorovali, čo sa dialo. To bolo poprvý krát, čo uvideli Tanec piatich živlov (Yishu Wuhang)...

shutterstock_313188344

Vďaka rýchlym pohybom svojho tela a otočkám, žena blokovala pohyby násilníkov ešte predtým, než ju stihli udrieť a spôsobila to, že muži opakovane stratili rovnováhu a padli na zem. Spôsob akým protiútok previedla bol jedinečný - fyzický konflikt vyriešila samotnou obranou. Ubránila sa tým, že využila rýchlosť, silu a zúrivosť útočníkov proti ním samým.  

Po nejakom čase sa obaja útočníci postavili a utiekli preč. Mnísi, ktorí boli plní obdivu k tejto neznámej žene, prebrodili rieku, aby sa tajomnej tanečnice mohli opýtať, ako to dokázala. Jej odpoveď bola veľmi jednoduchá: "Cítila som oheň v ich vnútri, preto som ho premenila na vodu, aby som ich vnútro upokojila..."

 

Mnísi boli unesení a poprosili ženu, aby ich učila. Ona súhlasila. Po nejakom čase sa vrátili naspäť do svojho kláštora, aby ukázali zvládnutú novú techniku svojmu majstrovi. On okamžite rozpoznal veľkosť potenciálu novej techniky a Umenie piatich elementov (Yishu Wuhang) bolo na svete. 

 

Chcem sa prihlásiť (klik)

 

Čo prináša umenie Tanca piatich elementov dnes?

Yishu Wuhang nás učí, ako sa môžeme vyhýbať konfliktom, vytvára spôsob ako sa ubrániť použitím jednoduchých techník točenia tela, nečinnosti, rovnováhy rotačných pohybov a vo vyšších úrovniach i zasiahnutia akupunktúrnych bodov na prerušenie pohybu Qi. Tiež nás môže naučiť ako môžeme Plynúť v každom momente nášho života. Inšpiruje nás k tomu, aby sme zmenili náš upätý a fokusovaný spôsob žitia na voľne plynúce bytie byť si ho vedomý skrz naše Vedomie, Vôľu a Lásku.  

 

Umenie Yishu Wuhang je spôsob života. Je praktickou filozofiou, ktorá využíva hlboké vedomosti o štúdiu Piatich elementov a rozvetvuje ho do rozličných podôb, ako sú:

- Meditačné techniky

- Naťahovacie techniky

- Pohybové techniky

- Techniky flexibility a rovnováhy

- Filozofiu Umenia piatich živlov

 

Pre koho je Yishu Wuhang vhodný?

Rovnako ako je tomu v umeniach Tai Chi, Qi Gongu či Aikide, platí aj tu skutočnosť, že toto cvičenie je vhodné pre každého a je možné sa ho naučiť bez ohľadu vek, pohlavie či telesnú štruktúru (váhu). Umenie Tanca piatich elementov zlepšuje dýchanie, funkciu srdca, svaly, lymfatický a nervový systém, kĺby, rovnováhu a meridiánový systém.

Na absolvovanie cvičenia Yishu Wuhang nepotrebujete žiadne predchádzajúce skúsenosti s týmto cvičením. 

 

 
Lektor: Alish Zenzejul (hodiny budú prebiehať v angličtine, do slovenčiny budú prekladané)

 

Kedy:

ZMENA ČASU KONANIA!

 

Po novom - od 16. 2. sa kurz Yishu Wuhang bude konať v utorky od 16:30 - 18:00

16. 2. - 10.5. 2016 (stretnutia možnosť absolvovať ako cyklus alebo jednorázovo)

Vždy od 16:30 - 18:00

 

11. 2. platí ešte štvrtkový termín od 16:00 - 18:30

shutterstock_106917209

 

Cena: 

Regulárny kurz: 14 Eur/stretnutie

                            50 Eur/ Cyklus 4 stretnutí

 100 Eur/ Cyklus 8 stretnutí

 150 Eur/ Cyklus 12 stretnutí

V prípade, ak máte záujem o niektorý z cyklov, uveďto to prosím do poznámky alebo napíšte mailik na prihlasky@openmind.sk

 

Kde: Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava - Staré mesto

 

Chcem sa prihlásiť (klik)

 

 Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!