Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

RANNÝ PILATES

RANNÝ PILATES

„Pilates je je plynulý pohyb vychádzajúci von zo silného Jadra (pás brušnej skupiny svalov).“ Je to tréning (nie terapia), a ak je prakitzovaný dôsledne, Pilates zlepšuje flexibilitu, buduje silu a rozvíja kontrolu a výdrž v celom tele. Kladie dôraz na vzpriamené držanie tela, dýchanie, rozvíjanie silného jadra, a zlepšovanie koordinácie a rovnováhy. Systém Pilatesu umožňuje prispôsobiť cvičenia v  rozsahu náročnosti – od úplných začiatočníkov až po pokročilú úroveň.

Kurz prebieha v angličtine, zároveň však bude prekladaný do slovenčiny.

 

Tento typ cvičenia vyžaduje intenzívne zameranie pozornosti:  „Musíte sa koncentrovať na to, čo robíte, po celý čas. A ak chcete vykonať plynulé pohyby, musíte sa koncentrovať na celé telo.“  Všetky cvičenia sú robené s kontrolou - svaly pracujúce na nadvihnutí končatín a tela aj napriek ich zotrvačnosti či gravitácii potom kontrolujú pohyb celého tela a ústrojenstva. „Metóda Pilates Vás jednoducho učí mať kontrolu nad vlastným telom.“ 

 

V Pilatese by mal každý pohyb začínať v jadre a prechádzať von ku končatinám. Toto posiľuje celý zvyšok tela. Bolo dokázané, že vedomé cvičenie 2 hodiny do týždňa zmení do troch týždňov držanie hrudného koša a chrbtice a do troch mesiacov dokáže spevniť celé držanie tela.

 

Pre koho je cvičenie vhodné?

Cvičenie je vhodné pre pokročilých aj úplných začiatočníkov. Úroveň cvičenia sa tiež dá upraviť podľa zamerania, cieľa či obmedzení cvičiaceho. Priebežne sa potom Intenzita cvičenia sa môže priebežne zvyšovať keď sa telo prispôsobí a adaptuje na cvičenie.

 

shutterstock_227600890

 

Lektor: Alish Zenzejul (hodiny budú prebiehať v angličtine s prekladom do slovenčiny)

 

Kedy:

8:30 - 9:30

 

19.1. - 24.3. 2016 (každý utorok a štvrtok) - regulárny kurz

 

 

Cena:

- Jednorázový vstup 8 Eur

- Cyklus:  5 vstupov: 35 Eur

               10 vstupov: 70 Eur

               20 vstupov: 140 Eur

 

V prípade, ak máte záujem o niektorý z cyklov, uveďto to prosím do poznámky alebo napíšte mailik na prihlasky@openmind.sk.

Kde:

Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava - Staré mesto

 

 Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!