Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Dynamická jóga

Dynamická jóga

Tento typ jogy v sebe spája prvky  Hata jogy, cvičenia Pilates a tréningových techník Yishu Wuhang – tanca piatich živlov. Tréning je zameraný na rozvoj sily, ohybnosti a prúdenia životnej energie. Prostredníctvom cvičení ako Pozdrav slnku (vo verzii Yishu Wuhang) dochádza k posilneniu centra tela, k celkovému tréningu svalstva a ohybnosti kĺbov.

 

Hodina bude prekladaná do slovenčiny

 

1. Dynamická joga prepája telo i myseľ a stojí na základných pilieroch Hata jogy ako sú asány (jogové pozície), očistné procedúry (shatkriya), dýchacie techniky (pranayama), práca s gestami (mudry) a meditácia. Kombináciou účinných fyzických cvičení priaznivo vplýva aj na redukciu stresu.

 

2. Všetky Pilates cvičenia sú zamerané na kontrolu svalov a maximálnu koncentráciu na pohyb celého tela. Učia nás tak disciplíne a schopnosti mať svoje telo pod kontrolou. Primárne sa zameriava na stred nášho tela – brušné svalstvo, panva, boky a zadok, kde sa nachádza centrum našej životnej energie. Prostredníctvom plynulých a hladkých pohybov smeruje energiu von z centra a tak posilňuje a vitalizuje zvyšok celého tela.

 

3. Yishu Wuhang je indicko-čínske bojové umenie, ktoré pochádza z 5.stor. a svoj pôvod má vo védskej a tantrickej filozofii. Filozofia tohto umenia buduje našu schopnosť vyhýbať sa konfliktom a nachádzať spôsob ako „plynúť“ vo všetkých životných situáciách. Ukazuje zároveň spôsob akým chrániť seba samého s využitím jednoduchých cvičebných techník, nehybnosti, rovnováhy a na vyššom stupni aj prácu s akupunktúrnymi bodmi ovládajúcimi prúdenie životnej, vitálnej energie.

 

shutterstock_187037528

 

Lektor:Alish Zenzejul

 

Kedy: 

UTORKY (2. február 2016 - 5. apríl 2016)

18:30 - 19:30

 

Cena:

Hodina - 8 Eur

Cyklus 5 stretnutí - 35 Eur

Cyklus 10 stretnutí - 70 Eur

V prípade, ak máte záujem o niektorý z cyklov, uveďto to prosím do poznámky alebo napíšte mail na prihlasky@openmind.sk

 

Kde:

Open Mind Centrum, Mickiewiczova 2, Bratislava - Staré mesto

 

Referencie:

"Bolo to príjemne iné ;-) Veľmi dobre som sa pri Alishovi cítila, je taký čistý, a pozitívny a dokázal mi vyčistiť hlavu. Páčil sa mi stret s inou kultúrou, bolo to osviežujúce :-)"

 Lucka

 

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!