Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Mystická ženská cesta do Avalonu (máj 2017)- Cesta za láskou

Mystická ženská cesta do Avalonu (máj 2017)- Cesta za láskou

Cesta za láskou - ženská cesta do mystického Avalonu v čase magického Beltane s témou vzťahov - k sebe, k mužom, deťom, ľuďom... Pridaj sa aj Ty k magickej ceste do mystických miest legendami opradeného Avalonu, miestu zasvätenému Bohyni - a to predovšetkým Bohyni, ktorou Ty sama vo svojej podstate si! Otvor sa hojnosti a kráse, ktorú sebaprijatie prináša a zmeň vzťahy vo svojom živote na harmonickejšie, naplnenejšie a radostné!.

 

Hovorí sa, že neexistuje sedem divov sveta, existuje iba jeden - láska. Niečo, po čom každý túži, čo hľadáme, o čo bojujeme a neraz aj strácame. Počúvame o bezpodmienečnej láske, o láske dvojplameňov, romantickej láske… A túžime v nej žiť. Ako sa však k životu naplnenému láskou dopracovať? Ako sa láske otvoriť, dôverovať jej? Všetko je možné, pokiaľ máme pre lásku v našom živote postavené solídny základ - a tými je nepochybne láska k sebe samej. Veď ako inak by sme mohli lásku dávať, pokiaľ ju sami v sebe nemáme? Tento týždňový transformačný pobyt bude venovaný práve hľadaniu - (a nachádzaniu!!!) lásky k sebe samej, tej zdravej a životodarnej energii, ktorá náš život môže premeniť doslova na raj na zemi.

TU si môžete prečítať blog jednej z účastníčok cesty :)

 

Počas nášho pobytu nás čaká: 

Navštívime miesta, na ktorých spoločne alebo individuálne zažijeme transformačné rituály, liečivé meditácie, alebo len chvíle plné relaxu a pohody:

TOR - Posvätná vyvýšenina tajomného ostrova Avalon s vežou archanjela Michaela zvaná jednoducho Tor, pod ktorou sa krížia línie Márie Magdalény a archanjela Michaela. Na tomto mieste si v prípade priaznivého počasia urobíme spoločne malý rituál na púšťanie všetkého, čo už v našich životoch nemá miesto a neslúži nám.

- Goddess Temple, Chrám Bohyne (miesto tichého spočinutia, rituálov a liečenia) 

- Star child, miesto kde sa miešajú magické lektvary, kadidlá a vonné zmesi.

- Kaplnka Márie Magdalény s prenádhernou liečivou energiou napomáhajúcou hlbšiemu kontaktu so svojou vnútornou ženou.

- Chalice Well and Gardens (prameň svätého Grálu s nádhernými záhradami, možný spoločný piknik v tomto nádhernom prostredí

- Podzemný vodný chrám, chrám posvätného Bieleho (mužského) prameňa, spoločná oslava. 

- Gog a Magog, tisíce rokov staré druidské stromy pod horou Tor.

- Malý labyrint v záhrade farského kostola

- Glastonbury Abbey - glastonburské opátstvo…… Miesto záverečného rituálu - prepojenia našej mužskej a ženskej časti do jednotnej, celistvej bytosti, ktorou prirodzene sme.

 

Čaká nás aj magický rituál lásky, miečanie čarovného kadidla Bohyne, ženské rozmaznávanie a kruh čisto ženskej pozornosti :)

 

Foto: Katarína Runa

Foto: Katarína Runa

 

V prípade záujmu možnosť zaujímavých a obohacujúcich fakultatívnych výletov:

 

West Kennett Long Barrow: silné a tajomné, tri tisíc rokov staré obradné pohrebné miesto, kde je veľmi silná energia, ktorá nám pomôže odpútať sa od vecí, ktoré potrebujeme odovzdať.

Avebury: starobylý kruh megalitov, viac prístupný a menej “turistický" ako Stonehenge, kde sa môžeme kameňov dotknúť a v pokoji si urobiť rituál. Jedna z najznámejších lokalít, kde sa vytvárajú kruhy v obilí

Kruhy v obilí: v tejto dobe už vznikajú prvé kruhy v miestach, kam sa vydáme na výlet. Ak nám bude šťastie priať, vstúpime do týchto záhadných kruhov a necháme sa liečiť ich energiou.

(všetky tri miesta je možné absolvovať počas jedného dňa)

Stonehenge: najznámejší kruh megalitov

Hrad Tintagel, magické miesto narodenia kráľa Artuša na brehu oceánu s Merlinovou jaskyňou (v ktorej údajne prebývajú draci), výlet do St. Nectans Glen s tajomným a kúzelným prastarým vílím a elfím lesom, posvätným liečivým prameňom a vodopádom v chránenej prírodné oblasti. Nachádza sa tu aj malá svätyňa na mieste, kde kedysi býval miestny liečiteľ a pustovník – Svätý Glen.

Mestečko Wells s posvätnými prameňmi, biskupským hradným palácom, jeho záhradami s vzácnymi drevinami a prvým gotickým kostolom na území Anglicka (film Piliere zeme) a Stanton Drew, v pôvodnom stave druhý najväčší kamenný kruh v Británii po Avebury (poldenný výlet)

 

Ďalšie fotografie z predchádzajúcej mystickej cesty môžete nájsť v našej galérii: TU

 

Chalice Well - nádherné záhrady a liečivé pramene

Chalice Well - nádherné záhrady a liečivé pramene (Foto: Katarína Runa)

 

Foto: Katarína Runa

 

 

Malý chrám Bohyne

Malý chrám Bohyne (Foto: Katarína Runa)

 

Rituál púšťania starého na Tore

Rituál púšťania starého na Tore

 

Termín seminára:

15. - 22. mája 2017

 

Lektorka:

Katarína Runa

 

Max. počet účastníkov: 16

 

Cena seminára:

CENA - 50 GBP (britských libier) lektorské vedenie skupiny (zahŕňa organizáciu pobytu a dopravy, sprevádzanie skupiny po celý čas pobytu, meditácie, prednášky, zdieľania v ženskom kruhu a rituály na silových miestach).

350 GBP (britských libier) za ubytovanie, transfery z letiska a na letisko

spolu: 400 GBP

Cenu uvádzame v britských librách z dôvodu rôznych výkyvov kurzu v minulosti, aby sme ju následne už nemuseli upravovať :) Cena bude v čase splatnosti prepočítaná na Eurá podľa aktuálne platného kurzu. Program je orientačný a môže sa meniť podľa aktuálnej situácie a uváženia lektorky.)

Cena seminára zahŕňa: ubytovanie po celú dobu pobytu, taxi transfer z letiska a späť, skupinové rituály, meditácie, prednášky, organizačné služby a sprevádzanie v mieste konania pobytu. 

Cena seminára nezahŕňa: dopravu z ČR alebo SR do Bristolu (lacné letenky poskytuje Easy Jet z Viedne alebo Prahy. Výška ceny letenky stúpa bližšie k dátumu odjazdu.), stravu a poistenie, fakultatívne výlety, vstupné do navštívených pamiatok (Chalice Well, Abbey a na výletoch Stonehenge, Tintagel, St. Nectans Glen, dobrovoľné vstupné do katedrály vo Wellse). V prípade, ak potrebujete pomôcť s kúpou letenky, obráťte sa na nás, radi vám pomôžeme.

 

DOPRAVA - informácie

Počas minulých ciest sa stalo zvykom, že letíme celá skupina. Tento rok začala letecká spoločnosť, ktorú využívame, lietať aj z Viedne, ktorú pravdepodobne uprednostníme. Je však možnosť letieť aj z Prahy. V prípade záujmu sa môžu účastníčky pridať k spoločnej ceste už z Bratislavy. V takom prípade sa ide buď autami alebo vlakom - ako sa medzi sebou účastníčky dohodnú.

 

Rezervácia je platná až po zaplatení nevratnej zálohy vo výške 250 Eur.

 

Ubytovanie: úžasné ubytovanie v krásnom a pohodlnom domčeku neďaleko Toru - Honeysuckle. 

 

cottage3living
cottage1outside
cottage2bed

 

 

Foto: Katarína Runa

Foto: Katarína Runa

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!