Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Letný slnovrat v Avalone - mystická cesta

Letný slnovrat v Avalone - mystická cesta

 

Magický letný slnovrat na mystickom ostrove Avalon plný kúziel a zázrakov: s vílami, Bohyňami nielen keltskými, lež i slovanskými, antickými a ďalšími, s meditáciami, rituálmi, očistnými a liečivými technikami na mieste, kde Boh i Bohyňa sídlia vedľa seba v absolútnej harmónii a v súlade so všetkým...

Nevšedné zážitky, obohatenie duše i srdca a blahodarny relax v náručí Bohyne.

Tohtoročný letný slnovrat, najdlhší deň a najkratšia noc roka, sa spája s mocnejšou životodarnou energiou ako väčšina predchádzajúcich. Dôjde nielen k prílivu silných transformačných energií, k obrovskému navýšeniu frekvencií, ale aj k prekonaniu duality a vzniku novej jednoty, k smerovaniu dovnútra. Ženský a mužský pól sa spoja v neviditeľnej sfére, v skryte a v bezpečí. Na mieste, ktoré je na skrytej rovine utajené očiam tých, ktorí ho nemajú uzrieť a na druhej strane otvára brány tým, ktorých srdcia sú otvorené a sú pripravení spočinúť v náručí prajúcej Bohyne i Kráľa víl, sídliaceho v útrobách centra pôvodného Ostrova jabĺk, Avalonu, bude toto posvätné spojenie omnoho citeľnejšie. Spoja sa však i oheň a voda, teplo a dážď, radosť a slzy, oba aspekty slnovratu, tak bohato zastúpené práve v Avalone, ktorý bol kedysi obklopený vodami a nepreniknuteľnou hmlou, ktorá sa rozostupovala len kúzlom kňažiek Bohyne.

Letný slnovrat, „Alban Heruin“, írsky „Svetlo brehu“, zabezpečuje zdravie a plodnosť a zbavuje nemocí podobne, ako kňazi a kňažky Bohyne. Tak ako slnko v tomto období dosiahne najvyšší bod, aj my môžeme dosiahnuť svoje najvyššie výšiny.  

Letný slnovrat je oslavou ako ženských tak mužských solárnych božstiev (keltskej Domnu, hinduistickej Aditi, šítskej Amaterasu, slovanskej Lady, antickej Hestie i Sulis Minervy, germánskeho Sunna, egyptského Hora či Atona, stelesnenia slnečného kotúča, aztéckeho Huitzilopochtli), a tiež bohyne Juno, ktorá mesiacu, v ktorom k letnému slnovratu dochádza, dala meno...

V keltskej tradícii sa ctí na sviatok (u Keltov známy pod názvom Litha) Matka vôd a Pani úsvitu, Bohyňa oceánu, kryštálového prúdu riek a posvätných i liečivých prameňov, žriedel a studní, Kráľovná morských a vodných hlbín, tých hlbín, z ktorých všetko - i sám život - vyviera, Pani jazera, niekedy zvaná Vivienne či Nimue, zároveň aj Sillina resp. Seléna, Bohyňa splnu, vládkyňa emócií a citov a veľkého astrálneho mora.

Litha je časom najvyššej plnosti a hojnosti v prírode. Súčasne je to moment, v ktorom sa môžeme dotknúť toho najhlbšieho v nás. Ak sa z celého srdca a s láskou obrátime na patrónku obdobia letného slnovratu, otvorí nás a uvoľní všetky hlboko zasunuté a vytesnené emocionálne zranenia a bolestivé zážitky, zaštíti nás svojím bezbrehým súcitom a bezpodmienečnou láskou podobnou láske anjelov k nám. Pod jej ochranou a pod ochranou archanjelských bytostí (najposvätnejšie miesto Avalonu, glastonburský Tor, je „korunovaný“ vežou archanjela Michaela a jedna z čakier Zeme sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Avalonu na inom kopci s kostolom toho istého archanjela) môžeme potom bez obáv vyjadriť svoj zármutok, žiaľ, bolesť, lež aj novú radosť, šťastie, veselie, smiech a možno i slobodný tanec svojho života. Ona je sťa čaša s posvätnou liečivou vodou, v ktorej môžeme uzdraviť nielen svoje telo a dušu, ale aj najhlbšie zranenia svojho srdca... Sťa svätý Grál, ktorý ponoril Jozef z Arimatie do prameňa pod Torom, dnes v záhradách Grálu, a dodnes z neho vyviera voda červená Kristovou krvou. Sťa biely mužský prameň ako náprotivok toho červeného, kalich prameňa kráľov, ktorí sem chodili odpočívať, kým sa budú môcť vrátiť...

 

Miesta návštev, rituálov, meditácií a čerpanie energie v Glastonbury (Avalon):

 • Posvätná vyvýšenina tajomného ostrova Avalon s vežou archanjela Michaela zvaná jednoducho Tor, pod ktorou sa krížia línie Márie Magdalény a archanjela Michaela (rituály a meditácie za priaznivých klimatických podmienok).
 • Goddess Temple, Chrám Bohyne (miesto tichého spočinutia, rituálov a modlitby k Bohyni, resp. všetkým Bohyniam podľa individuálnych preferencií, rituál letného slnovratu v Goddess Hall).
 • Glastonbury Abbey, Glastonburské opátstvo s najstarším protokresťanským kostolom v Anglicku (založeným podľa legendy pôvodne Jozefom z Arimatey), hrobom kráľa Artuša a jeho manželky Guinevry a liečivým prameňom (za vhodného počasia spoločná meditácie a rituál v opátstve).
 • Kaplnka Márie Magdalény s prenádhernou liečivou energiou napomáhajúcou hlbšiemu kontaktu so svojou vnútornou Bohyňou i s Bohyňou a Matkou Zemou.
 • Chalice Well and Gardens (prameň svätého Grálu sa záhradami umožňujúcimi za priaznivých vonkajších podmienok tichú osobnú meditáciu, pripomínajúce rajskú záhradu s magickými žriedlami a kúzelnými zákutiami), prípadná účasť na spoločnom slávnostnom rituály letného slnovratu).
 • Dom (či skôr tajomný dóm) posvätného Bieleho (mužského) prameňa (tichá meditácia).
 • Gog a Magog, tisíce rokov staré druidské stromy pod horou Tor, meditácia za vhodného počasia.
 • Malý labyrint v záhrade farského kostola (tichá meditácia s chôdzou v labyrinte)
 • Wearyall Hill s posvätným stromom osadeným Jozefom z Arimatey, meditácie a rituál za vhodného počasia.
 • Návšteva ďalších spirituálnych centier podľa programu v čase pobytu.
 • Podľa okolností rôzne individuálne meditácie, rituály v miestnych centrách.
shutterstock_149863136

 

Možnosť neuveriteľne obohacujúcich, energiu zvyšujúcich a tému podujatia podporujúcich fakultatívnych výletov

 • Celodenný výlet ku kamenným kruhom Stonehenge (na letný slnovrat výnimočne vstup zadarmo), ak to dovolia podmienky a priebeh veľkého spoločného rituálu vo vnútornom kruhu Stonehenge (inak neprístupnom pri bežnej prehliadke) aj návšteva Avebury a tzv. lona Matky Zeme i West Kennett Long Barrow (ak by sa už objavili kruhy v obilí a ak to bude možné, navštívime aj niektorý z nich), pri účasti minimálne 10 osôb cena cca 45 libier.
 • Celodenný výlet do miesta splodenie a narodenia legendárneho kráľa Artuša, povestného hradu Tintagel na brehu oceánu (živel keltskej Bohyne letného slnovratu Domnu), spojovaný s mýtom o svätom Grále, s Merlinovou jaskyňou a St. Nectans Glen s tajomným a kúzelným prastarým vílím a elfím lesom, posvätným liečivým prameňom a vodopádom v chránenej prírodné oblasti, pri účasti minimálne 10 osôb cena cca 65 libier (bez vstupného do hradného areálu Tintagel).
 • Poldenný do čarovného stredového mesta Wells s posvätnými prameňmi, biskupským hradným palácom, jeho záhradami s vzácnymi drevinami a prvým gotickým kostolom na území Anglicka (film Piliere zeme) a Stanton Drew, v pôvodnom stave druhý najväčší kamenný kruh v Británii po Avebury, pri účasti minimálne 10 osôb cca 25 libier.
shutterstock_107390111

 

Termín seminára: 16. - 23. júna

Lektorky: Katarína Runa Jesná a Judita Peschlová

Cena seminára: CENA - 429 Eur

Cena seminára zahŕňa: ubytovanie po celú dobu pobytu, taxi transfer z letiska a späť, vstup do vstupné do Chalice Well and Gardens a Glastonbury Abbey, skupinový rituál v Chráme Bohyne, privátny vstup do malého Chrámu, do podzemního vodného Chrámu, skupinové rituály, meditácie, prednášky, organizačné služby a sprevádzanie v mieste konania pobytu. 

Cena seminára nezahŕňa: dopravu z ČR alebo SR do Bristolu (lacné letenky poskytuje Easy Jet z Prahy alebo Ryan Air z Budapešti. Výška ceny letenky stúpa bližšie k dátumu odjazdu.), stravu a poistenie, fakultatívne výlety.

Rezervácia je platná po zaplatení nevratnej zálohy....

 

Ubytovanie: úžasné ubytovanie v krásnom a pohodlnom domčeku neďaleko Toru - Honeysuckle.

cottage2living

 

 

 

 

 

Podrobnejšie informácie hromadne po uhradení zálohy.

 

 

Foto: shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu openmind@openmind.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!