Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Xolotl

Xolotl

Xolotl sa narodil v roku 1953 na mieste zvanom Xochimilco - Miesto kvetov. Vďaka tomu, že boli jeho predkovia oddaní svojej kultúre a tradícii, prenikol do tajných učenia a bohatej kozmovízie, ktorá siaha až k počiatkom veku Piateho Slnka a spája jeho predkov s líniou dávnym národa Teochichimecov. Učil sa rôznym druhom prírodnej liečby, kryštáloterapie, jóge, taichi a pracoval s technikami prežitia vo voľnej prírode.

Vo svojej komunite je Xolotl známy ako človek, ktorý chráni a stará sa o kultúrne dedičstvo svojich predkov, praktizuje a vyučuje ceremoniálne Aztécke tradície a prepája ich s rôznymi domorodými rituálnymi praktikami, ktoré obklopujú jeho život v Mexiku i mimo neho. Vo svojom aktívnom živote sa podieľa na stretávanií a prepojovaní znalostí múdra starešinov a zasvätenia mladej generácie do starodávnych tradícií a kultúry.

Na jeseň roku 2015 bol hlavným organizátorom celesvetového 10. stretnutia "Múdrych babičiek a dedkov planéty", ktoré sa konalo v Mexiku v dňoch jesennej rovnodennosti.