Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

Alexandra Somorovská

Alexandra Somorovská

Žena, ktorej materstvo kompletne zmenilo nielen súkromný ale aj pracovný život. Po pôrode začala tušiť, že jej dieťa a život nachystali úplne iný plán, ako návrat k “normálnemu” životu a korporátnej spoločnosti, a zrazu všetko začalo dávať zmysel. Ako laktačná poradkyňa a dula sa posledné roky venuje starostlivosti o tehotné a podpore budúcich a čerstvých rodičov. 

Chce, aby mali ženy možnosť zažiť čo najpríjemnejší pôrod a pokojné a príjemné začiatky svojej novej rodiny. V prípade, že im to nebolo dopriate, aby mali podporu a komunitu, ktorá im pomôže znovu nájsť rovnováhu, aby to mohli skúsiť neskôr znovu. Jej vzácnymi učiteľmi sú Dr. Jack Newman, Dr. Michel Odent, Liliana Lammers, Sebastian Pucelle, Muriell Burellier a mnohí ďalší.

„Mojim najväčším učiteľom je však bezpochyby môj vlastný syn, za pomoci ktorého som prebádala a stále nachádzam súvislosti prenatálneho vývoja, skorých začiatkov a neskoršieho spolužitia, ktoré opakovane zažívam nanovo s rodičmi vo svojom okolí. Rovnako som vďačná za ľudí, ktorí mi prišli do života a svojou jedinečnosťou mi pomáhajú na mojej ceste nachádzať uvedomenie, prepojenie, hĺbku, no aj zákutia našich duší.“

Okrem predpôrodných kurzov, vedie kurzy predpôdnej, popôrodnej jogy, yin jogy, podporné skupiny dojčenia a kurzy znakovania s bábätkami. Saši prirástlo k srdcu vzťahové rodičovstvo a vnímavý prístup vo výchove a vzdelávaní, takže sa snaží inšpirovať tých, ktorí sa radi nechajú. Môžete ju stretnúť aj vo viacerých občianskych združeniach, je zakladateľkou projektu Cesta rodiča (http://www.cestarodica.sk/) a pôsobí v rámci západného Slovenska.