Kontakt

Open Mind Centrum

Mickiewiczova 2
811 07 Bratislava
(mapa)

Tel.:
+421 911 595 183

Email:
openmind@openmind.sk

10 najčastejších dôvodov, prečo sú ženy "hysterické"

10 najčastejších dôvodov, prečo sú ženy "hysterické"

Kontroverzný názov článku? Ženám sa otvára nožík vo vrecku a muži zas nadávajú na príliš pomalé načítavanie stránky? Naše odporúčanie je však jednoznačné: PREČÍTAŤ. Oba rody. Pretože týchto pár minút môže pomôť vyriešiť mnohé z našich vzťahových problémov, frustrácii a nekonečných argumentačných kruhov, ktoré sú prisaté k našim vzťahom asi tak ako blcha ku kožuchu. Takže, usaďte sa, dámy a páni a prečítajte si o 10 pravidlách pre mužov, ktoré ak budú dodržiavať, tak garantujeme, že aj v tej najviac vyrovnanej žene prebudíte nepríčetnú fúriu a jej temná ženská stránka zožerie partnreov zaživa! Autorom článku je muž, Jiří Majkus.

 

Tiež vás na žene štve , že sa chová ako hysterka a že robí zo všetkého scény? Pýtali ste sa niekedy sami seba, prečo sú ženy hysterické ? Sú naozaj tak emočne nevyrovnané , že sa správajú hystericky a my chlapi sme úplne v pohode a v pokoji? V spoločnosti často panuje presvedčenie, že ženy sú hysterické, a keď sa tak správajú , tak celá vina padá práve na ženy . Bohužiaľ často si samotné ženy myslia, že sú bláznivé a berú potom rôzne lieky, aby sa upokojili, pretože robia doma veľké scény, a to predsa nie je normálne. Vinou veľkej nevedomosti sa potom ženy obviňujú a prežívajú život s pocitom, že sú jednoducho emočne labilné. CHYBA!

Páni, nie je to len ich vina. Často je to z dôvodu, ako sa k nim chováme alebo práve nechováme.  Ak budete dodržiavať týchto 10 spôsobov správania, tak vám môžem garantovať,  že aj v tej najviac vyrovnanej žene prebudíte nepríčetnú fúriu a jej temná ženská stránka vás zožerie zaživa! Chceli by ste vedieť čo robiť, aby sa z vašej krásnej partnerky nestala neznesiteľná bytosť? Dámy, premýšľali ste niekedy o tom, prečo prežívate tú príšernú premenu z rozumnej a sebaistej osoby v neistú, paranoidnú trosku? 

Nechcem tým obviňovať nás mužov, ale je dobré vedieť,  ako sa nechovať a nespôsobovať vzťahu zbytočné problémy a na rovinu vám poviem, že je lepšie sa správať preventívne (aj keď to stojí nejaké úsilie), než potom čeliť následkom v podobe hysterických scén. Poďme sa teda spoločne pozrieť, prečo sú ženy hysterické a ako odhaliť v žene to najhoršie.

 

1. Nehovoríme so svojou partnerkou

shutterstock_167907854

My muži dokážeme byť skvelými odborníkmi na to, že dokážeme nehovoriť o veciach, o ktorých hovoriť nechceme. Robíme to tým, že zmeníme napríklad tému rozhovoru, alebo neodpovedáme, odpovedáme vyhýbavo a neposkytujeme žiadnu skutočnú informáciu. Alebo uprostred rozhovoru vstaneme a ideme sa zaoberať niečím iným. Často taktiež povieme, že si o tom pohovoríme inokedy a potom sa k tomu už nikdy sami nevrátime, pretože to pre nás trebárs nie je príjemná téma. Kým to žena sama nenadnesie znova a my sa potom na ňu naštveme , že o tom zase začala hovoriť.

Tiež robíme to, že nepovieme, čo nám vadí a uzavrieme sa a správame sa odmerane. Pravdou ale je, že ak so svojou ženou nebudete hovoriť, odhalíte v nej práve to najhoršie a potom má tendenciu sa správať hystericky. Nie je to trebárs hneď na prvýkrát, ale pri takomto dlhodobom správaní si môžete byť istí, že sa to skôr alebo neskôr stane. To, že ženy chcú, aby sme s nimi viedli rozhovor, je ich prirodzená túžba po emočnom spojení s milovaným partnerom.

 

2. Nepočúvame a ignorujeme jej potreby

shutterstock_122254240

Ženy samotné nám väčšinou dávajú návod, mapu - čo robiť, aby s nami boli šťastné. Často nám hovoria aké sú ich potreby, čo potrebujú, aby sa cítili v bezpečí a čo ich vyvedie z kľudu. Problém je, že my muži máme tendenciu ich potreby ignorovať a nebrať ich vážne. Robíme tú chybu, že predstierame, ako ich počúvame a vnímame ich, ale vlastne sa to vôbec potom neprejavuje v našich činoch. Vaša žena vám povie, že má trebárs pocit, že ju zanedbávate, alebo že potrebuje, aby ste jej zavolal, keď ste na služobnej ceste a vy potom vôbec na to nereagujete a nič neurobíte, akoby vôbec nič nepovedala . Aký to asi môže v nej potom vyvolávať pocit?

Ženy si z toho vyvodia jednoduchý záver. Buď nepočúva, čo mu hovorím, alebo to totálne ignoruje. To vyvoláva obrovský strach a neistotu, že ju už nemilujeme. Žena sa potom uchyľuje k hysterickému správaniu práve preto, aby ste konečne začali vnímať to, čo hovorí. Čo iného jej taktiež zostáva? Alebo chcete, aby sa radšej zbalila a odišla za niekým, kto bude vnímať jej potreby?

 

3. Neuisťujeme ženy o svojej láske a neutešujeme ich

shutterstock_365459756

Ak sú ženy rozrušené, túžia, aby im niekto načúval, objímal ich, utešoval, dodával odvahu a utvrdzoval v tom, že všetko bude zase v poriadku. Namiesto toho im dávame rady a inštrukcie, alebo sa stiahneme a necháme ich osamote. Alebo dokonca vyvolávame pocit, že na ich správaní je niečo zlé. Ak žena naráža na naše chladné správanie, cíti sa ešte horšie ako predtým.

My muži často mylne považujeme žiadosť ženy o útechu a uistenie o ich láske za žiadosť o nápravu vecí. Je to prirodzené, pretože sme orientovaní na riešenie, výsledok, a sme zodpovední za nápravu veci. V tomto prípade to ale nefunguje. Chcete vedieť, čo funguje? Objímanie, bozky, slová: "Chápem ťa, miláčik. Je mi ľúto, že sa ti toto stalo",  alebo "Čo by si odo mňa potrebovala?“ Ženy túžia v týchto chvíľach po spojení s naším srdcom, nie s našou hlavou, keď riešime, čo s tým urobiť.  Žena sa potom naozaj bude cítiť lepšie. Máte pocit, že nie? Tak to najprv vyskúšajte!

 

4. Flirtujeme s inými ženami

shutterstock_345780434

Chcete vedieť, aký vplyv má flirtovanie na emočnú a sexuálnu energiu intímneho vzťahu? Kedykoľvek flirtujeme a venujeme pozornosť inej žene, tak vyčerpávame svoju energiu, ktorú by sme mali dávať našej žene. Možno si asi hovoríte, čo som to za chlapa, ktorý radí, nech neflirtujeme s inými ženami, ale to nie je o tom, že by sa mi to nepáčilo. Lenže keď flirtujem s inými ženami, potom prídem domov, alebo sa stretnem so svojou ženou, tak už nemám takú chuť a inšpiráciu flirtovať s ňou a dávať jej toľko veľa energie a pozornosti.

Keď dávam energiu a pozornosť svojej žene, ona doslova kvitne. Ak nie, potom cítim z jej strany nátlak intimity a mám tendenciu sa sťahovať a uzatvárať. Aká bude asi potom jej reakcia? Bude ma za to milovať, alebo to v nej bude vyvolávať bolesť a následkom bolesti sa prejaví hnev? Samozrejme, nie je riešením potláčať a ignorovať to, že po svete sa pohybuje veľa nádherných žien.

Ako ale toto spracovať a nepotlačovať, tomu sa budeme venovať v inom článku. V dnešnej dobe sa taktiež stáva populárna polygamia, mať viac vzťahov. K tomu môžem dodať, že mať viacerých partnerov naraz si môžeme dovoliť, keď zvládneme mať aspoň jeden harmonický vzťah. Na túto úroveň je ale potrebné sa vypracovať, nie preskočiť vývoj a predstierať to. Potom to len vytvára zmätok v životoch ľudí a nevedie k ničomu dobrému.

5. Sme odtiahnutí a ľahostajní

shutterstock_255365653

Žena potrebuje pocit bezpečia, spojenia a uznania. Preto, páni, ak sa začnete správať odtiahnuto a ľahostajne, prebudíte v nej len to najhoršie. Vo väčšine prípadov, keď začíname byť odtiahnutí, o tom ani nevieme. Mám pre vás dôležitú informáciu. Vaša žena vie, že vzďaľujete, uzatvárate a to v nej vyvoláva bolesť. Uzatváraním srdca pred partnerkou nevzišlo nikdy nič dobré a pokiaľ máte presvedčenie, že pred ženou sa musíte hrať na tvrďáka, tak na to rýchlo zabudnite. Žena potrebuje cítiť vaše pravé ja, nie masku borca, ktorého nič nezomelie.

Keď sa vás žena opýta, čo sa stalo, pretože vidí, že vás niečo trápi, tak jej to povedzte. Robiť, že sa nič nedeje aj tak nefunguje, pretože vaša žena vie, že to hrajete a tým ju ešte viac naštvete. V harmonickom a zrelom vzťahu nie je priestor hrať sa na to, že sme silní muži, ktorí nemajú žiadne problémy.  Je potreba byť autentický, otvoriť svoje srdcia a ukázať karty. Na hry zabudnite, tým si žiadny láskyplný vzťah nevybudujete.

 

6. Kritizujeme svoje partnerky

Zdravá a konštruktívna výmena názorov je samozrejme súčasťou dobrého vzťahu. Ale, páni, ak ste kritický typ, buďte pripravení na skutočnosť, že žena sa zmení na niečo, čoho sa veľmi obávate. Ak žena žije v neustálom strachu z partnerovej kritiky, stáva  sa chronicky neistou a nervóznou, akoby kráčala v mínovom poli. Skúste preto popremýšľať, ak sa vám niečo nepáči, alebo vám niečo vadí, ako to vykomunikovať, aby sa vaša partnerka nenaštvala a vaším správaním ste ju kúsok po kúsku nepripravil o pocit sebavedomia. Potom si totiž ešte horšie poradí s danou činnosťou, a dostanete sa do kolotoča udalostí a nič dobrého z toho nevýjde.

 

7. Chováme sa nevyspytateľne a záhadne

shutterstock_260706335

Takto trpezlivú a kľudnú ženu spoľahlivo  premeníte v rozrušenú fúriu: Na nič jej priamo neodpovedáte, odmietnete čokoľvek konkrétneho naplánovať, nikdy sa celkom nezaväzujete k žiadnym dohodám, pretože chcete „nechať veci otvorené“, odpovedáte dvojznačne, takže si nemôže byť istá, čo ste vlastne povedali. Týmto doženiete väčšinu žien k úplnému šialenstvu.

Zahmlievať informácie je naša klasická komunikácia. Páni, nepleťte si pojem "byť tajomný, a mysteriózny" s praktikami, ktoré sa používajú pri balení žien! Ak máte vážny vzťah, tak tam tieto pravidlá neplatia. Zbaliť ženu a udržať si ju vo vašom živote sú dve rôzne disciplíny. 

 

8. Sme zábudliví a necháme všetko na poslednú chvíľu

Už sa vám niekedy stalo, že ste zabudli na splnenie úlohy, nedodržali ste schôdzku, alebo ste odkladali splnenie sľubu? Viete si predstaviť, že by ste v práci zabudol na dôležitú úlohu, alebo že by ste šéfovi niečo sľúbili a nesplnili to? Ak ste zodpovedný, tak predpokladám, že odpoveď bude záporná. Ak je to niečo dôležité, tak to asi pravdepodobne poctivo poznačíte do diára, alebo vám to naozaj zostane na mysli a urobíte to.

Prečo sa ženy správajú tak nepríčetne, keď ste zabudli niečo dodržať, na čom ste sa dohodli? Pretože pre ženy je prvoradá láska a váš vzťah a týmto spôsobom im dávate najavo, že to pre vás nie je až také dôležité a cítia sa dostatočne nemilované. Dávate im najavo akoby ich pocity a potreby neboli pre vás dôležité. Ženy potom majú obavy, že s vami nemôžu počítať, a tak sú neisté a nervózne, pretože cítia, že sa nikdy nedokážu uvoľniť, nemôžu Vám veriť, že dodržíte svoje slovo. Ak splníte záväzky k vaším milovaným ženám, cítia sa milované, uznávané a rešpektované a na oplátku vás budú ešte viac milovať, uznávať a rešpektovať. A nie je to presne to, čo chcete? 

 

9. Nevenujeme im pozornosť

shutterstock_361289729

 Ak neprejavujeme záujem o ich život a starosti, nespýtame sa, ako sa im darí a čo potrebujú a nevšimneme si, keď sú nešťastné, osamelé, alebo nemilované, majú pocit, akoby boli neviditeľné, akoby pre nás nemali žiadny význam. Dajte jej najavo, že máte záujem o jej život, venujte pozornosť tomu, čo sa deje, spýtajte sa jej, čo si myslí a ako sa cíti.

Ak dáte vašej partnerke  otázku:  "Ako sa cítiš?", alebo: "Na čo myslíš?", dávate jej najavo, že jej myšlienky a pocity sú pre vás dôležité, že si ich vážite že si preto vážite i ju. V minulom diele som písal, že keď dávame svojej žene pozornosť, tak kvitne, prejavuje sa jej ženskosť a krása, a pokiaľ nie, tak cítim nátlak intimity z jej strany a mám tendenciu sa uzatvárať a to vedie ešte k horším dôsledkom.

 

10. Zatajujeme, čo sa s nami deje

shutterstock_344545835

Tak toto bude pre väčšinu mužov ťažký oriešok. Máte presvedčenie, že vašej partnerke nemôžete povedať svoje pocity, to ako sa cítite, pretože by ste sa javili ako slaboch? Tak sa pripravte na to, že s vašou ženou budete čeliť konfliktom a budete to robiť ešte horšie. Ak sa s nami niečo deje, tak ženy potrebujú vedieť, čo sa s nami deje. Pokiaľ máte strach, že pokiaľ sa žene odhalíte a ukážete vašu zraniteľnosť,  že vás potom opustí a bude vás mať za slabocha, tak doporučujem sa tohto strachu veľmi rýchlo zbaviť. Áno, existujú ženy, ktoré vás chcú vidieť iba ako silného muža, ale s takými ženami, nečakajte, že budete mať zrelý a harmonický vzťah.

 

V partnerskom vzťahu zabudnite na hry na "mačku a myš". Tu nejde o to nahodiť masku "silného chlapa", ale ide o to byť autentický, pravdivý. Dospelé ženy, chcú aby sa muž prejavoval pravdivo, nie aby schovával to ako naozaj cíti a popravde, aj tak to neschováte, ženy to vycítia! Pokiaľ totiž žena nevie, ako sa cítite a prejavujete sa nespokojne, začína mať opäť strach a obavy, že to je kvôli vášmu vzťahu, že ste nespokojní s ňou a s tým, ako sa to vyvíja. Preto doporučujem komunikovať to, ako sa cítite a čo prežívate.

 

shutterstock_298801541

 

 

 

Zdroj fotografií: Shutterstock

Preložené z češtiny: harmonickyvztah

ako byť úspešný Anna Beňadiková archetypy asertivita astrálne cestovanie Avalon baza čierna bdelé sny blog Boh bohatstvo Bothmerova gymnastika bubnovanie bubon Čakry čakry čas celistvosť cesta chute ciele čistenie človek cvičenia cvičenie cyklus Dalajláma Daniela Menschyová deň detí deti detský pozorovateľ dieťa dizajnová mapa DNA dobré a zlé rozhodnutia dokonalosť dospelosť dôvera dúhové deti duša emócie endorfíny energia estrogén Eva Blaho farby flexibilita fullerény globálnosť harmónia história hnev hormóny hranica hranice hudba human design Human Design hystéria ilustrácie India indigové deti inšpirácia intuícia Jana Svitková Jana Ziman Janette Šimková Jaroslav Dušek jedlo jednoduchá pravda jednoduché vysvetlenie jednota jeseň Jóga Jóga smiechu Judita Peschlová kaligrafia Kaligrafická jóga karma Katarína Runa Katarína Runa Smiková každodennosť Kelti kľud komunikácia kontakt so sebou korbáč krása kraslice krijí krištáľové deti kundalini jóga kurz kurz Human Design kvety láska lekári lekcie liečenie liečivý liek listy lucidita lucidné snenie lucidné sny lucie kolarikova ľudia ľudská sila ľudstvo Lukáš Gavaľa luna lunárny kalendár mágia Majster Yang mapa osobnosti masáže med meditácia meditačná prax menarche Menopauza menštruácia Mesiac mier milovať mimotelový zážitok minerály mladosť móda muži muži a ženy muzikoterapia mužské kruhy myseľ myslenie myšlienky mystika mýty náboženstvo nádej nadšenie náhody neexistujú návrat k prirodzenosti nedorozumenie nedostatok nedôvera neha nesmrteľnosť nespavosť nevedomie nová generácia nový rok obavy objatie oblievačka očakávanie odblokovanie odblokovanie čakier oddych odmietanie odmietnutie odpustenie odpustiť odvaha open mind Open Mind Centrum opustenie oslava osobné šťastie osobný priestor osobný rast osvietenie ozdravenie partnerská kríza partnerský vzťah partnerstvo peniaze perfekcionizmus plody pochopenie podstata pohodlnosť pokoj pokora porozumenie poslanie poučenie pozdrav pozitívne myslenie poznanie pozvanie práca s deťmi práca s tieňmi práca s vlastnými tieňmi pravda pravidelnosť pravidlá precitnutie prečo nie som úspešný predkovia predstavivosť prelom prepojenie Priestorová dynamika Prijímam sa prijímanie príroda prírodné sily prirodzenosť príznaky progesterón prokrastinácia prúdenie psychiatria psychológia psychoterapia tela Qigong radosť radosť zo života radostné a veselé rady rasová a náboženská tolerancia rast Rastislav Ďurove Raymond Moody recepty relax riešenie rituály rodičia rodina rodinné konštelácie rozchod rozhodnutia rozhovor rozprávka rozvod rozvoj šaman šamanizmus samota šaty sebakoučovanie sebalaska sebaláska sebapoznanie sebaprijatie sebarozvoj sebavedomie semináre šibačka sila single sirup sklamanie skupina slnko sloboda Slovania slovania smer smiech smiechohry smrť sny SOLFEGGIO tóny spev spiritualita spln spokojnosť spoločenská maska spoločneský tlak spolupatričnosť srdce šťastie strach strach z rozhodnutí stres Štyri dohody súdržnosť šungit sústredenie svet svetlo symbolika systemické konsštelácie systemika Tai Chi telo temnota ticho tma Toltéci tradície transformácia trpezlivosť túžba učenie učenie sa učitelia údiv umenie univerzálnosť univerzum úsilie úspech uvoľnenie úzkosť vajíčka vďačnosť večné otázky vedci Veľká noc Veronika Kišoňová Vianoce vianočné prianie vianočné tajomstvo vibrácie vibrafón video viera vina víno vnútorné dieťa vnútorný hlas voda výchova vykročenie vpred výroba výživa význam výzva vzorce vzostupy a pády vzťah vzťahy závisť zdravie Zem ženská a mužská energia ženské kruhy ženskosť ženský cyklus ženstvo Zima zimný slnovrat žiť svoj sen živiny život život po živote životné možnosti životné sny životné tempo zlosť zmena znovuzrodenie zodpovednosť Zuzana Mitošinková zvieratá zvuk zvyky

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30